נוהל אדם בים

דרורי8

New member
נוהל אדם בים

מעניין אותי לדעת האם יש למישהו פה טיפים בנוגע לנוהל אדם בים לפני הטסט המתקרב, אני מרגיש שאני עדיין חלש בזה

tunafish

New member
אדם בים

אדם בים בטסט הוא בעיקר תרגיל שמראה לטסטר שאתה יודע לשלוט בסירה ולעצור אותה במקום הנכון (שהרי בפועל ברוב המקרים במציאות, מניעים מנוע וניגשים לאדם במהירות).
חשוב במיידי למנות צופה שימסור טווחים של האדם המתרחק, ושישאר רק צופה לאורך כל התרגיל (לא לאבד קשר עיין)
ירידה לצד ואחרי כ 70 מטר סיבוב מרוח צד לרוח צד, גם אם הצופה אומר 70 מטר שווה להסתכל אחורה ולבדוק כי זה אכן המצב, שלא תסתובב מוקדם מידי
כאשר רואים את המצוף ב 90 מעלות לתורן עולים, שמים חרטום על המצוף
לנפנף מפרשים אלא עם הרוח מאוד חלשה ואז ממתינים קצת יותר
לדאוג שהמצוף יהיה בין הרוח לסירה (בדופן מעל הרוח)
בהצלחה בטסט !!!

zina71955

New member
לא ידידי. לא במהירות ולא בזריזות. אלא במקצועיות בהתאם לתנאים

בשטח בעת המקרה. ובכל מצב, יש יותר משיטה אחת לביצוע. אני מעדיף (ביום) את הגישה של שימוש בחגורת הרמה ממוצפת מותקנת על חבל צף באורך של 50 מטר שבתימרון מתאים מביאים אותה בסמוך לנופל (ולא את הסירה) מעל/מתחת לרוח לפי המקרה. זאת במידה והנופל בהכרה. אם הוא לא בהכרה צריך לתרגל אחרת. רספ"ן לא מכיר את זה. ובבחינות למשיט 30 צריך לתרגל על פי דרישות רספ"ן. אחר כך תלמד את מה שבאמת צריך לעשות.

וכמובן מכל מלמדי השכלתי

אכן יש יותר משיטה אחת
וכמובן השיטה צריכה להתאים לכלי השיט, למזג האויר טמפרטורת הים ומצב הגלים
לאופן שגילינו את היעלמות האדם מהסירה..
בכל מקרה לעת הטסט הנוהל הינו:
אדם נופל לים
הודעה בכל (צעקה): "אדם בים"
הכרזה שמית מי שומר קשר עין ומכריז טווחים
הפניית הסירה לרוח צד על מנת לא לעלות עם ירכתי הסירה על הנופל
זריקת "סמן" כמצוף, פנס נדלק מעצמו וכד ,
כפתור MOB בGPS
אחרי כ70 מטר סיבוב מצד לצד כנאמר, הגעה במרחק של כשני אורכי סירה מהאדם שבמים ועליה לרוח, תוך ניפנוף מפרשים, כאשר הסירה נעצרת והאדם בשליש הקדמי.
ואח"כ נאמר נוהל אילן או שוו"ע
DELOS היא AMEL MARAMU עם צוות צעיר העושה את דרכו בים מספר שנים, שימו לב לתרגול הבטיחות, אימון הצוות המתחלף והחבל עם משולש ההצפה.
התרגול אינו מושלם אך שווה להיכנס מדי פעם לסרטונים שלהם
https://www.youtube.com/watch?v=bG8KwodxjiE

zina71955

New member
אם כבר נכנסת לפירוט מפורט יש להוסיף הודעת MOB :

ברדיו - VHF . כאשר נופל אדם לים, לעולם לא תחזה למה שזה יכול להתפתח/להסתבך. אם בטסט האייטם הזה לא מופיע - אוי לו ואבוי לו. רוצה לומר, אם המטרה בטסט היא לבחון את הנבחן בתימרון מפרשים אל מצוף צריך לשנות את הערך הנבחן.

למעלה