נואם עמד בפני קבוצת אלכוהלסטים...

קורלציה

New member
נואם עמד בפני קבוצת אלכוהלסטים...

כשהוא נחוש בדעתו להוכיח להם אחת ולתמיד כי האלכוהול הוא רע שאין שני לו. הציב על הבמה שני כלים זהים מלאים בנוזל צלול, הוא הודיע כי האחד מכיל מים טהורים והשני אלכוהול בלתי מהול. הניח תולעת קטנה בכלי הראשון והכל חזו כיצד שוחה זו סביב סביב ונעה לעבר דופן הכוס,משם זחלה בפשטות אל שפת הכוס. אז נטל את אותה התולעת והניחה בתוך הכלי שהכיל אלכוהול, התולעת התפוררה ממש אל מול עינהם. "הרי לכם", אמר הנואם, "מהו הלקח"? קול שהגיע מקצה החדר אמר באופן ברור למדי, "אם אתה שותה אלכוהול לעולם לא יהו לך תולעים."..................."החיים" אינם נמצאים ברמה של ה"עובדות" אלא בפרשנות שאנו מלווים את עובדות אלו.....

ophra

New member
../images/Emo45.gif

וטוב שכך!.... בלי הפרשנות הזו הכל היה שחור-ולבן אמת-ושקר נכון-וטעות אהוב-ושנוא מי רוצה לחיות כאלה חיים? (יש לי עוד מה להגיד בעניין, ואפילו כתבתי ומחקתי כמה פעמים כי הסתבכתי, אולי בפעם אחרת....)

אפשר פרוש? לא שלא הבנתי.....

פשוט הייתי רוצה שתכתוב למה אתה מדמה את זה לחייך? ואגב גם סחוג הורג את כל החיידקים אז אני אוכלת אותו עם לחם כי בלי הוא שורף....

הכל עניין של השקפה...

החיים הם הרפתקה אחת גדולה וכל אחד רואה אותם מבעד לעיניים שלו. אין בהם שום דבר מוחלט,שום דבר בטוח. אפשר להקשיב ל"עובדות" ואפשר לצאת לדרך מתוך אמונה שכל חוויה,כל התנסות תתרום משהו להוויתנו.הכל עניין של בחירה... ואני אגב בחרתי בדרך השניה שמשמעה - חיים

חיים, גם כל אחד רואה אותם אחרת

אחד רואה אותם בלגדל ילדים בית קטן וחצר והשני רואה את החיים בנסיעות לחול צחוקים ובחורות השלישי שחולה רואה את החיים בצורה שלא אני ולאחרים רואים אותם. משמעות החיים מהי? אני כאן, אני קיים, אין לי ברירה אחרת אני צריך לחיות ואם לחיות איך? להנות ועוד להנות כי רק כך תוכל לשרוד, לשרוד? נו מה לעשות החיים קשים ולפעמים אנו מרגישים שאנו לא חיים אלא שורדים. בשבילי החיים הם....... (פעם אחרת)

אבל בשורה תחתונה

מי שמכיר אותי קצת יותר מכאן בפורום יודע שאני חושבת שהחיים הם הזכות והמתנה שקיבלתי להנות ולהרגיש כמה הם יפים ועוד עוד יפים את הכיעור שבהם אנו יוצרים לעצמנו גם אם לא בכונה, צריך להנות מכל רגע גם מרגע פחות יפה ללמוד ממנו ושוב להנות עוד ועוד.. נכון שמוצאת קצת מקטרת וקצת מתבכיינת (לא במציאות חלילה) אז בשביל זה יש אותכם אה?! אבל מוצאת אוהבת את החיים והחיים אותה, מוצאת מאושרת ורוצה להיות יותר ולכן תהיה, מוצאת מבלבלת את המוח אבל רק צריך להתרגל אליה

כולם?

בטח הלכו לים... בכל מקרה אני הולכת עכשיו (הבת שלי לא בבית ,מנצלת את החופש עד תום) את באה?

למעלה