נהרס חלק שמחבר את הצינור מהכיור לביוב

trilliane

Well-known member
מנהל
בשעה האחרונה גילינו נזילה מתחת לכיור במטבח (איך זה תמיד קורה לנו בסופ"ש או חג... |פנים|) ונראה שהחלק שמחבר את הצינור מהכיור לצינור בקיר החליד ו"מת".
אין לנו מושג במה זה כרוך ומה בדיוק עושים, אם זה משהו שקל להחליף לבד או שחייבים להזמין שרברב, ואם כן, אם יש טעם לנסות להזמין מישהו למחר או שזה יהיה סתם יקר ומיותר

(למשל כי צריך לקנות חלק חלופי וזו בעיה בשבת). אשמח לתובנות/המלצות (בחיפה). מצורפות תמונות.

WhatsApp Image 2022-01-14 at 21.20.23.jpeg

WhatsApp Image 2022-01-14 at 21.19.25.jpeg

רשר

Well-known member
מנהל
בשעה האחרונה גילינו נזילה מתחת לכיור במטבח (איך זה תמיד קורה לנו בסופ"ש או חג... |פנים|) ונראה שהחלק שמחבר את הצינור מהכיור לצינור בקיר החליד ו"מת".
אין לנו מושג במה זה כרוך ומה בדיוק עושים, אם זה משהו שקל להחליף לבד או שחייבים להזמין שרברב, ואם כן, אם יש טעם לנסות להזמין מישהו למחר או שזה יהיה סתם יקר ומיותר

(למשל כי צריך לקנות חלק חלופי וזו בעיה בשבת). אשמח לתובנות/המלצות (בחיפה). מצורפות תמונות.

צפה בקובץ המצורף 40788

צפה בקובץ המצורף 40787
צריך להחליף את הזווית לפלסטיק ואז כל החיבורים בקלות,
אופציה לשבת לנקות עם מברשת רטובה וליבש,
להדביק עם דבק אופוקסי רצוי "פפרופוקסי" (נקניק שלשים ומדביקים יש ברוב תחנות הדלק, וחומרי בנין), או סתם כל דבק אפוקסי 2 רכיבים

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל

צפה בקובץ המצורף 40788

צפה בקובץ המצורף 40787
זה שאת גרה בחיפה, זה דווקא יתרון. באזורים שונים בעיר יש חנויות שערבים מחזיקים פתוחות גם בשבת.
המצב אצלך הוא די "בטטה". מדובר בבית ישן, שבו הצנרת בוצעה מברזל ומפליז, ורק את הכיור חיברו לכל ה"עסק" הזה עם סיפון מפלסטיק.
רשר הציע לך להחליף את זווית הפליז לזווית מפלסטיק, אבל הדבר יצריך חציבה בקיר וניסיון לפרק את הפליז מבלי לפגוע בצינור הברזל שאליו הוא מחובר. לדעתי? מסוכן מאד, כי את מצב הברזל כבר ראינו באזור בו הוא התחרב.

אז כן, התיקון לא יהיה פשוט, כי אם זהו המצב בכל חלקי הצינור (מהיציאה מהמטבח והלאה), נשאלת השאלה באיזו קומה את גרה, ועד כמה יהיה מסובך להתעסק עם תיקון כולל.
למרות זאת, כן הייתי מציע לנסות ניסיון או שניים לפני שמביאים בעל מקצוע רציני ולפני שמחליטים להיכנס להרפתקה גדולה.
א. אני מניח, שבתוך זווית הפליז יש עדיין שאריות מהתבריג של זקיף הברזל שהחליד והתפורר. יתכן שבעזרת משורית מתכת כמו זו הצהובה שבתמונה ובעזרת פלאייר ומברג שטוח ועם הרבה סבלנות, תצליחי להיפטר משאריות התבריג ואז תוכלי להבריג לזווית הפליז (שבטוח שלא נפגעה), אביזר שמצד אחד יש לו תבריג זכר 2 צול ומצידו האחר הוא מאפשר חיבור לסיפון הפלסטיק (אולי אפילו בעזרת טבעת הגומי השחורה שכבר נמצאת שם בשימוש, לאחר שתפרידי אותה מניפל הברזל החלוד). אולי תזדקקי גם לחבק, אבל זה כבר בקטנה. אז נכון שבקישור שמצורף כאן רשום "תבריג פנימי" ובתמונה (ומה שאת צריכה בעצם) זה תבריג חיצוני, אבל מה שבתמונה זה האביזר לו את זקוקה. https://www.mendelson.co.il/HUL42120060
אז ההצעה שלי היא שתרכשי 2-3 משוריות (ליתר ביטחון שמא ישברו לך במהלך הניסור ובמידה שהמשורית ארוכה מדי, אפשר גם לשבור אותה ל-2), ואביזר חוליות כמו זה שבתמונה. עם הרבה סבלנות ואסרטיביות, יש מצב שתצליחי.
ב. תוכלי גם לרכוש "על הדרך" נקניק של אפוקסי פלסטלינה, שוב, כמו שהציע רשר. חותכים פיסה מהנקניק ולשים אותה היטב ואז עושים ממנה "איטריה" ומהדקים סביב סביב לאזור החיבור בין "שארית" הברזל לבין זווית הפליז. לפעמים זה תופס ולפעמים זה נוזל למרות הכל... אז עושים עוד שכבה... https://www.ace.co.il/1653647.html?...MItZ7nxbqy9QIVY7R3Ch1pxQTeEAQYASABEgKTafD_BwE
לדעתי, את כל הסחורה הזו תוכלי להשיג בטמבוריה כלשהי בחיפה גם בשבת.

הערות:
1. אם את מתעסקת באפוקסי הפלסטלינה, זכרי שהוא מסריח והוא גם די נדבק לאצבעות. אז השימוש בכפפות גומי הוא "מאסט", גם אם שטיפה טובה במים מסירה את השאריות מהאצבעות.
2. גם אם תצליחי להיפטר משאריות הברזל ותשיגי את מחבר הפלסטיק שהצעתי, כדאי שתמרחי את אזור החיבור באפוקסי הפלסטלינה ליתר ביטחון כדי למנוע נזילה.
בהצלחה

ד"א... אהבתי את מרובע הפיצול של החשמל באזור כל מחברי הצנרת. זה ממש בטיחותי ו'כשר'.
אבל לא אתפלא אם תרשמי לי "אמל"ק".

1642204238514.png

נערך לאחרונה ב:

רוני1955

Active member

צפה בקובץ המצורף 40788

צפה בקובץ המצורף 40787
זו דירה שלכם, או שכורה?

רוני1955

Active member
במערכת ביוב, אין לחץ מים. לכן, אפשר לאלתר תיקון. אני לא הייתי נכנס לנסיון של חיתוך שארית הצינור שתקועה. זו הרבה עבודה, ובמיקום הנוכחי היא בלתי אפשרית כמעט. להשתמש בפרופוקסי, זה פתרון שיכול לעזור. מה שאני הייתי עושה, זה מדביק עם פרופוקסי, ואחרי שהוא מתקשה, עושה דבר נוסף. לוקח סרט בד (בדרך כלל אני משתמש ברצועת בד שמיועדת להסרת שערות מהרגליים עם שעווה), מורח שפע של סיליקון, ומלפף מסביב לנקודת החיבור. לאחר מכן, חוזר שוב על הפעולה. רצוי מאד לא להשתמש בכיור הזה כמה שעות לאחר ישום הסיליקון.
תיקוני סיליקון כאלה שעשיתי באסלות, מחזיקים מעמד שנים ללא נזילה חוזרת.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
במערכת ביוב, אין לחץ מים. לכן, אפשר לאלתר תיקון. אני לא הייתי נכנס לנסיון של חיתוך שארית הצינור שתקועה. זו הרבה עבודה, ובמיקום הנוכחי היא בלתי אפשרית כמעט. להשתמש בפרופוקסי, זה פתרון שיכול לעזור. מה שאני הייתי עושה, זה מדביק עם פרופוקסי, ואחרי שהוא מתקשה, עושה דבר נוסף. לוקח סרט בד (בדרך כלל אני משתמש ברצועת בד שמיועדת להסרת שערות מהרגליים עם שעווה), מורח שפע של סיליקון, ומלפף מסביב לנקודת החיבור. לאחר מכן, חוזר שוב על הפעולה. רצוי מאד לא להשתמש בכיור הזה כמה שעות לאחר ישום הסיליקון.
תיקוני סיליקון כאלה שעשיתי באסלות, מחזיקים מעמד שנים ללא נזילה חוזרת.
כן. זה די מפחיד להציע הצעה כזו כשאתה לא ממש רואה את מצב השאריות בתוך זווית הפליז. אבל אם הן מתפוררות, אז גם מברג יכול להספיק כדי להיפטר מהשאריות. אז נסיתי להציע, ואם אין ברירה, אז לעבור לשיטה שהצעת ולהישאר עם הברזל הרקוב.

רוני1955

Active member
כן. זה די מפחיד להציע הצעה כזו כשאתה לא ממש רואה את מצב השאריות בתוך זווית הפליז. אבל אם הן מתפוררות, אז גם מברג יכול להספיק כדי להיפטר מהשאריות. אז נסיתי להציע, ואם אין ברירה, אז לעבור לשיטה שהצעת ולהישאר עם הברזל הרקוב.
מה מפחיד בזה? מה הבעיה להישאר עם הברזל הרקוב? מה כבר יכול לקרות שם?

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אם זה רק להיום, למה לא לנסות פשוט להחליף עם צינור שרשורי שאפשר לקנות בהום סנטר? https://www.ace.co.il/3031320.html?...Bv-c0BinjykIrpUyIhbhuO2Ps7acRc0RoCYHYQAvD_BwE

לא לכולם יש יכולת לבצע את מה שהצעתם, אני גם בטוח שאין להם את כל הדבקים למיניהם שהעלתם פה. אם כבר הולכים לקנות אז שיהיה משהו מוגמר.
ועדיין יהיה צורך להתאים את הזנב של הצינור לחור 'הקצת' סתום של זווית הפליז ולכן יהיה צורך בדבק. מה לעשות? לא הכל וורוד.

trilliane

Well-known member
מנהל
תודה לכולם על ההצעות, אני מבינה שכל תיקון מצריך התעסקות לא קטנה וקניית ציוד שאין לנו, ובעיקר אין לנו ניסיון בעבודה בו... הואיל וזו דירה שלנו (לו הייתה שכורה היינו כבר מדברים עם בעל הבית) נראה לי שלא נהמר נזמין למחר בעל מקצוע (המלצות למישהו טוב בחיפה יתקבלו בשמחה, גם בפרטי).

k-don

Well-known member
תודה לכולם על ההצעות, אני מבינה שכל תיקון מצריך התעסקות לא קטנה וקניית ציוד שאין לנו, ובעיקר אין לנו ניסיון בעבודה בו... הואיל וזו דירה שלנו (לו הייתה שכורה היינו כבר מדברים עם בעל הבית) נראה לי שלא נהמר נזמין למחר בעל מקצוע (המלצות למישהו טוב בחיפה יתקבלו בשמחה, גם בפרטי).
שימו לב לא להזמין אינסטלטור שצריך לקחת 300 ש"ח ועושה לכם שיפוצים ב 5000 (יצאת צדיק)

trilliane

Well-known member
מנהל
הגיע שרברב (שקיבלתי עליו המלצה), אמר שיש גם סתימה ושצריך להחליף את הצינור ונדרש סולם ואין לו ציוד. לקח מאה ש"ח על הביקור |פנים| והפנה אותנו לקלדרון, יבואו בהמשך... נקווה לטוב ;-#

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
גם שרברב, רק יותר "גדול". היו, עבדו כמה שעות, פתחו, תיקנו. לא יצא זול אבל התרשמנו שהם מקצועיים (הם גם במידרג, אם הבנתי נכון).
אכן רציני הקלדרון הזה. יש לו ציוד והוא מומחה לפתור בעיות מורכבות.

למעלה