נביחות של כלבה

בת1 האחת

New member
נביחות של כלבה

יש לנו צי'וואוה בת חצי שנה וכל לילה היא נובחת ללא הפסק, ניסינו להרגיע אותה להשתיק אפילו לכעוס אבל לא עוזר היא כל לילה נובחת (אנחנו גרים בסביבה שקטה) אשמח לעצה ממישהו שמבין איך מתמודדים עם זה כדי שנוכל לחזור לישון לילה שלם והכי חשוב בשקט

היא לא נובחת "סתם"...

צריך לבדוק עם בעלי הכלבה מה מציק לה -
האם מוציאים אותה מספיק, אוכל, מחסה וכו'....
נשמע משאלתך שהחשוב ביותר לגביכם זאת השינה שלכם,
אבל חשוב אפילו יותר הוא שהכלבה תזכה לתנאי גידול ראויים.

(במקרה שלכם זה win win situation :) )

בת1 האחת

New member
תשובה

היא מקבלת יחס נפלא, טיולים (מה גם שגרים בבית עם חצר ויש גינה סגורה לרווחתה) הולכת איתנו לכל מקום, מיטה מפנקת ובאמת אנחנו משפחה שאוהבת חיות והיא כמו עוד ילדה בבית, הענין הוא שכשהיא נובחת אני קמה מסתכלת מה מציק אם יש מישהו בסביבה לרוב הכל בסדר (ייתכן ששומעת מה שאנחנו לא), רציתי לדעת אם יש דרך להתמודד עם זה

משום מה חשבתי שמדובר...

על כלבה של השכנים...
בכל מקרה הכוון הוא לבדוק מה מציק לכלבה -
האם היא נמצאת בלילה בבית, או בחצר? מתי היא יוצאת
לטיול אחרון בלילה ? האם היא מקבלת די אוכל ? אלה
חלק מהדברים שהייתי בודקת, שכן כלב שנובח לא עושה
זאת רק כתגובה לרעשים בסביבה...

xfwind

New member
יתכן שפעילות מסויימת של חיות בסביבה גורמת לה ריגוש

תנים/חזירים/קיפודים וכל מה שמסתובב (בכיף!) בצ'כונה.
אם כן אולי ליצר לה בידוד מלאכותי בהיבט של ריח/קול: מוסיקה חרישית נעימה, ריח אחר בסביבה שלה שיסיט את המיקוד.

האם שמתם לב לשינויים בזמני הנביחות בכפוף לאור/חושך, כיוון הרוח (מוביל ריח מצויין) וכו'.

אצלנו זה לא קיצוני אבל בהחלט משפיע על רוגע הכלבה בלילה.

חינוך הכלבה לא לנבוח
הכלב, כמו כל ילד, נובח כאשר הוא מחפש תשומת לב, או במצבים בהם חינכו אותו שעליו לנבוח. אם אתם רוצים לדעת עוד אפשר להרשם לקורס אילוף במאי דוג http://www.my-dog.co.il/dogschool/info/. את הכלבה צריך לתגמל על פעולה חיובית (אוכל או ליטוף) - כלומר כאשר היא שומרת על שקט ולא לתגמל כאשר היא נובחת, כמו כן הרבה תשומת לב במהלך היום וסביבה רגועה בערב, תרגיע אותה לקראת הלילה.

marx04

New member
קולר נגד נביחות

שלום לך,

גם הכלבה שלי ויקה היתה כלבה נבחנית (בוודאי בהשוואה לנמש, שהיא כלבה שקטה מאד שממעטת לנבוח).
לאחר חודשים ארוכים של בדיקה והתלבטות החלטתי לנסות קולר נגד נביחות.
קיים קולר נגד נביחות המבוסס על התזת חומר בריח לימוני שאינו נעים לכלב,
וקיים קולר אלקטרוני נגד נביחות, המבוסס על צפצוף ולאחר שני צפצופים אם הנביחות ממשיכות מגיע זרם חשמלי שאינו נעים לכלב.
בארץ הקולרים הללו מאד יקרים, אז הזמנתי את שני הקולרים דרך AliExpress.
הקולר המתיז לא עבד, ועל כן השתמשתי בקולר האלקטרוני.
לפני כן בדקתי את הקולר על עצמי ועל הבת שלי, וראינו שעצמת הזרם הנמוכה ביותר (1 מתוך 7) היא אכן לא נעימה, אבל בהחלט נסבלת (עבורנו).
כבר בלילה הראשון כששמתי על ויקה את הקולר - הנביחות שלה נפסקו לחלוטין.
זה היה מדהים. היא כלבה חכמה, והבינה במהירות.
אחרי יומיים-שלושה עם הקולר הסרתי אותו ממנה, ומאז אם אני שומע שהיא נובחת, אני שם עליה את הקולר ליום-יומיים, והיא "נזכרת" שלא צריך לנבוח.
חשוב לי להדגיש, כי לא חל שינוי בשמחת החיים של ויקה, והיא ממשיך לשחק ולהתרוצץ עם נמש ולהתנהג כרגיל.

אינני בטוח שקולר כזה מתאים לכלב כל כך עדין כמו הצ'יוואווה (ויקה היא כלבה קטנה-בינונית ששוקלת כ-16 ק"ג), ובוודאי שאם מזמינים צריך להקפיד להזמין קולר שמתאים בגודלו לצוואר הכלב.

בברכה,

אורי.

עדימ

New member
בכל פעם שאני קוראת אותך, את השיטות, ההצעות והרעיונות שלך כאן

כואב לי הלב.
נכון, אין לי כלב ואין לי ידע באילוף כלבים או חיים איתם. אבל אני באה מעולם הסוסים. תמיד שאפאתי ושואפת לתקשר עם הסוס בגישה הכי חיובית ורגישה שאפשר.
תמיד מנסה להיות קשוב לסוס לראות מה מציק לו, מדברת אליו וכו'.
נכון שלפעמים אני כן מחזיקה שוט ביד/דורבנות אבל זה לא במטרה להכאיב. אלא כי מכל מני סיבות הסוס לא תמיד מרגיש את הרגל שלי. ולא מגיב כי הוא לא רוצה אלא באמת בגלל הסיבות שאינן תלויות בי. לכן אני רק מחזיקה שוט קצר ביד אפילו לא נוגעת רק כדי שידע שיהיה קשוב יותר/רגיש לרגל עצמה.
ועדיין אני נגד הכאבה. מה שאתה מציע כאן שוב ושוב זו אלימות של ממש בעיני.
אין שום צורך בלהכאיב לכלב עם קולר התזה/חשמלי.
יותר טוב באמת באמת להיות יותר קשובים לכלב. לספק לו סביבה שקטה נעימה ובטוחה. משהו שיאפשר לו ולסביבתו לישון בשקט.
לדעתי רעשי הסביבה מפריעים לכלבה הנ"ל בדיוק כמו שלי ולך מפריעות מסיבות לישון ושאר רעשים. אז אנחנו יכולים להרים טלפון למוקד, לפנות לאנשים שיוצרים את הרעש. הכלבה לא ולכן היא נובחת מבקשת את עזרת המשפחה בעניין.
אמרתי בעבר ואומר כאן שוב. עד כמה שזכור לי אמרת לא מעט שהכלבה שלך חיה בחצר בין היתר כיוון שזוגתך ארלרגית לשיערות וכו'.
בשיא הכנות לדעתי עדיף שלא לגדל כלב אם מישהו מסביבתך כמו זוגתך למשל אלרגי לכלבים מאשר לגדל כלב בחצר.
ועצוב לי מאוד שאתה בוחר בגידול בחצר.
לסיכום - אולי למדת אילוף כלבים, אולי יש לך יותר ניסיון ממני, אבל עדיין אם זו גישתך-האגרסיבית והאלימה לדעתי, אני בספק אם אתה מתאים למקצוע הזה-מאלף וכמגדל כלבים בפרט.
אני אישית לא הייתי פונה אליך בתור מאלף לו היה לי כלב שהייתי צריכה לאלפו. בדיוק כמו שברחתי ממאמנת סוסים אלימה ואגרסיבית ברגע שגיליתי זאת עליה.
אל תענה לי אפילו. פשוט תקרא, תחשוב, תפנים ותנסה להבין את מה שאני אומרת לך ואיך אני רואה את הדברים.
בברכה

KallaGLP

New member
בלי קשר להסכמה או אי הסכמה עם תוכן הדברים

marx04 אינו מאלף כלבים ומעולם לא טען שהוא מאלף או בעל הכשרה כלשהי בתחום הכלבים, חינוכם או הטיפול בהם.
כמו כן, יש להבין שיש כלבים שנובחים גם בסביבה שקטה (זאת מבלי לשלול את הטענה שבמקרים רבים נביחות נובעות מעודף בגירויים, בין היתר כתוצאה מחשיפה לסביבה סואנת ופעילה). לא תמיד כלבים נובחים מסיבה שאפשר לזהות בקלות או לפתור. אני גם לא טוענת שטוב להשתמש בקולר חשמלי - מעולם לא ניסיתי ולא חשבתי לנסות והכלב שלי חי בתוך הבית, כך שאין לי כאן אינטרס לתמוך בשיטותיו של מארקס דווקא. אני רק רוצה להעיר שלא תמיד הדברים כל כך פשוטים וחד משמעיים כפי שאת מנסה לתאר ונביחות זו בעיה קשה שלפעמים דורשת התערבות מקצועית ולא ניתנת בהכרח לפתרון קל, אם בכלל.

עדימ

New member
אם כך אני מתנצלת על הבילבול... משום מה זכרתי שהוא כן מאלף...

וכן ברור לי שנביחות זו בעיה קשה שלא תמיד קלה לפתרון.
בדיוק כמו שיש סוסים פחדנים שקשה לעבוד איתם וכל מה שמסביב.
אכן לשכנים שלי יש כלבה קטנה (טוב של ביתם שמגיעה איתה) ואז נוטה לנבוח. אז או שהם מכניסים אותה הביתה או שבאמת אומרים לה שקט וזה עובד.
אבל הכלבה של שכני היא מקרה קל. אני גם חושבת שלא מעט פעמים (שוב מניסיוני האישי בלבד והכלבים שיצא לי להכיר עוד מהיותי ילדה ועד היום) עניין הנביחות כמו שאר הבעיות ואופי הכלב כן מושפע מבעליו.
לגבי הכלבה שבהודעה הראשית בהחלט כדאי שיתיעצו עם מאלף איכותי וחיובי כחלק מהתהליך בטיפול הבעיה תוך כדי ו/או לאחר הצעדים הראשונים והבסיסיים של להקשיב לה, לנסות ולראות מה מפריע לה ולדאוג ככל הניתן לפינה שקטה מבודדת מגירויים שתאפשר לה ולסביבה שלה לישון בשקט.
מקווה שהבהרתי את עצמי.

אינו מאלף כלבים... אינו טוען להכשרה כלשהי...

ובכל זאת ההכחלה + הטון הסמכותי וה"יודע כל" המשתמע
מכל אחת ואחת מהודעותיו, כולל הפתיחה והסיומת הרשמיים,
כל אלה יחד יוצרים רושם שגוי ומטעה...
לא פלא שהמגיבה התבלבלה...
כאשר מדובר, כמו שעולה פה, על תשובות הקוראות להתיחסות כוחנית
עד אלימה, יש כאן משהו צורם, גם לדעתי.

KallaGLP

New member
זה לא פורום מומחים

ולכן אין כל משמעות להכחלה פרט לכך שמדובר במנהל האחראי על ניהול תקין של הפורום. אורי עצמו בהרבה הודעותיו מקפיד להזכיר שאינו איש מקצוע בתחום. אפשר לא להסכים עם דעותיו (ואני לעיתים באמת לא מסכימה) ולהתנגד להן, אך להאשים אותו בהצגת מיצג שב, ולו במרומז, זה ממש לא לעניין. את לא מסכימה עם דבריו? חושבת שיש לך עצה טובה יותר? את חופשיה להביעה וכל עוד זה נעשה בסגנון ראוי וללא ירידה לפסים אישיים זה תמיד יתקבל בברכה.

לא טענתי לרגע שאורי

מציג מצג שווא... בוודאי שלא ביודעין...
טענתי, ואני חוזרת וטוענת , שלמרות שהעובדות
ה"יבשות" הן כמו שאת מציגה אותן, עדיין למשתתף
פחות ותיק של הפורום, יש אפשרות סבירה ביותר לטעות,
ומכאן גם לייחס לקולו של אורי יותר מאשר לדעה של אחד
מהמשתתפים האחרים.

עדימ

New member
אני מסכימה איתך לחלוטין

ניסחת את המחשבות שלי בצורה כל כך ברורה ומובנת.
ולמנהלת שהגיבה לך (סליחה שאיני מצליחה לכתוב את שמך) -
הפורום הזה אכן נועד לאהבת כלבים וכו'. אבל עדיין יש כאן פניות ועצות על אילוף וכו'
לכן אי אפשר להגיד שזה לא פורום מומחים.

KallaGLP

New member
נהפוך הוא, הפורום אינו מוגדר כפורום מומחים וזה ברור לגמרי

כי לפורום המוגדר כפורום מומחים בתפוז יש סימון מיוחד ומצוין עליו שזה פורום מומחים. בכל הפורומים אנשים שואלים שאלות ומתייעצים, אין פירושו של דבר שהם חושבים שהמשיבים להם הם אנשי מקצוע. ובמקרה הזה במיוחד כי אורי לעיתים קרובות חוזר ומדגיש שהוא בסך הכל מגדל כלבים ולא איש מקצוע. לא נראה לי שאילו הייתה הסכמה עם דעותיו של אורי מישהו היה מעלה כאן את הסוגיה הזו, וזה מה שמפריע בכל העניין.

מפריע שאין הסכמה על דעותיו ? ?

בודאי שהסוגיה עולה בגלל שהדעות של אורי לא מקובלות
על כולם...
ובודאי שזאת הסיבה שרצוי שהעובדה שאורי לא מומחה או
איש מקצוע בתחום, רצוי שלא רק תאמר אלא גם תראה !

KallaGLP

New member
לא ברורה לי הטענה שלך.

למה את מצפה ממנו? כל מי שנכנס לפורום אינטרנטי פתוח שאינו במוצהר פורום מומחים צריך להבין את כללי המשחק ולדעת שמי שמשיב לו אלה גולשים כמוהו, דמויות וירטואליות אפשר לסמוך באופן עיוור על מה שהן כותבות ותמיד צריך לבדוק. אין קשר בין דעות האדם או הסכמה או אי הסכמה איתו לאופן שבו אמור להציג את עצמו. כל עוד הודעותיו של אורי (או של כל גולש אחר בין אם מסכימים איתו או לא) אינן מכילות שום אזכור לכך שהוא מאלף, מטפל התנהגותי או כל סוג אחר של איש מקצוע הקור לגידול או חינוך כלבים, ההנחה ההגיונית והצפויה היא שהוא לא. אדם לא צריך להוכיח מי שהוא לא, הוא רק לא צריך להציג את עצמו כמי שהוא לא. אם אורי אינו טוען שהוא איש מקצוע בתחום, אם יש גולש המניח זאת על דעת עצמו ובלי לבדוק או לוודא, זו אחריות הגולש בלבד ולא של אורי או מישהו אחר. אך לעיתים קרובות אורי אף עושה מעבר לנדרש וכותב במפורש שאינו איש מקצוע בתחום אף שאינו חייב, כאמור, לעשות זאת. אז מה עוד אתן רוצות? שבכל הודעה יתחנן לגולשים שלא יחשבו חלילה שעצתו מקצועית?

למעלה