נבחר המנהל האמנותי של פסטיבל סן רמו 2022 וזהו שוב אמדאוס , שנה שלישית ברציפות.

mati02021

Member
ג׳ובאני טרופי- נציג האינדי רוק ,נפוליטני מוערך מאוד בצרפת ,האאוטסיידר האמיתי של הסנרמו הזה. השיר שלו מספר סיפור. סיפור אהבה עם צלילים מעודנים מאד.הוא לא מתמקד בפזמון הקל אלא עושה משהו אחר, ג'ובאני מביא הצהרת אהבה חתומה גם על ידי פסיפיקו וניקולו קונטסה (I Cani), כמו גם על ידי מרקו בוצ'לי וג'ובאני פאלוטי המהימנים. הקטע הכי מסובך בפסטיבל, הוא מורכב ולא מיידי. אבל טרופי עם העט האינטנסיבי שלו - יחד עם עוד ארבעה כותבים - מספר תמונה, סרט, דיאלוג של אהבה. שיר קלאסי. השיר מתחיל בגיטרה ,השיר נועז ומורכב במונחים מדדים של מבנה וללחן שנראה כאילו נותר תלוי, כמעט קולנועי, מדוקלם במידה רבה כקריאה, למעט הפזמון הקליט יותר. היצירה יפה, אבל היא לא עשויה לרצות את כולם וצריך יותר מהאזנה אחת.השיר שלו מאוד מעודן וכנראה 'גבוה' מדי עבור הקהל של סן רמו
המנגינה מאוד יפה וזה יהיה מעניין לשמוע אותה עם התזמורת. שיר שבא מהקרביים.כמובן שהוא מקבל ציונים גבוהים מאד והוא יתחרה על פרס המבקרים בעיקר מול מאסימו רניירי.

״כשפגשתי אותך לראשונה
בארוחת ערב עם זרים בבר בטורינו
בלי לחשוב, אינסטינקטיבית,
הסתכלתי על היד שלך
כדי לראות אם את נשואה״
״אהובתי, כדי לחיות אנחנו עושים אלף דברים מטופשים. את יודעת, כדי לשרוד אנחנו מפשטים כמה שאנחנו יכולים, אבל מה פשוט?״

טנטאי-האחרון מאלו שבאו מהג׳ובאני לפני חודש,
אלקטרו-פופ שמדבר על אהבה, על זוג צעיר, הומור אך השיר מבולגן.אין אחידות דעים לגבי השיר חלק אהבו מאד וחלק ממש תיעבו, אולי משום שהשיר מדבר על מערכת יחסים סותרת. הוא נקרא ׳סקס מזדמן׳ חלק אמרו שהוא אחד מהשירים המעניינים ביותר של הפסטיבל אך אחת מהעיתונאיות רשמה ׳אנחנו עדיין לא יודעים מה השיר הכי טוב של השנה. מצד שני, את הגרוע מכל מצאנו כבר׳
אחר רשם ׳פזמון חזק, אכן היצירה כולה חזקה בסך הכל׳ . חלק חשבו שהשיר מצחיק וחלק סברו שהוא רברבן.

״מותק, תחזרי אליי ותניחי את האקדח הזה".
״וצאי לים הפתוח, בואי נמצא בית ולעולם לא נסיים שוב בסקס מזדמן. אבל אני יודע שעוד שנה מהיום, או יום אחד, עדיין לא אצליח להבין מה את צריכה".

אנה מנה-הזמרת והשחקנית הספרדית לא קוטעת את השותפות האמנותית המוצלחת עם רוקו האנט ופדריקה אבטה( פעם שלישית שלה בפסטיבל השנה), ומוציאה עוד שיר שמדיף ריח של קיץ דיסקו לטיני בשיא הקיץ שמתנגן בחושניות עם אקורדיון
אנה מדברת על אמריקה הלטינית, על קובה ליברה, על "לילות לטיניים", יש אהבה, הבולרו, הירח והכוכבים.

״ בבוא הלילה, הוא אוהב אותי לא אוהב אותי
פרח אמריקה הלטינית
קובה ליברה,אהבה״
״לא חיפשתי
ילד רחוב
ואז הסחת את דעת
מוכר לי עוד שקר".

על הנייר נראה שאליסה והצמד מחמוד ובלנקו הם בין הפייבוריטים (כנראה יותר האחרונים), בעוד שסוכנויות ההימורים מוסיפים גם את אמה (אבל השיר לא לגמרי שם) יש מצב שסנג׳ובאני יתפוס את מקומה בסופר-פיינל, אך אין לזלזל באירמה ודארגן ד'אמיקו (אי אפשר לעמוד בפני השיר שלו) ומאסימו רניירי, הטוב ביותר מבין ה"קלאסיים" והיחיד בין כולם שקיבל כמה מחיאות כפיים ביישניות בחדר העיתונאים.
Rkomi יצליח עם שירו גם לאחר Sanremo, כמו גם The Representative of Lista הם שיקבלו דחיפה בהצבעת העיתונאים בפסטיבל השאלה אם זה יספיק להם להגיע לסופרפיינל ואולי Noemi; בסך הכל יהיו מספר תוצאות טובות של שירים שיצליחו מאד ברדיו , כמו בשנה שעברה. ועל זה, לאמדאוס יש אוזן גדולה וארוכה של מישהו שנולד וגדל ברדיו.
ולמי יש לתת את הכשרון הבלתי מעורער בכך שעדכן מאוד את הפסטיבל, והביא (גם) את הכוכבים לתחרות.

הנה חמשת המובילים ע״פ ממוצע של כלל העיתונאים.

אך צריך לזכור שבשנים האחרונות כל אלו שקיבלו את מירב התשבוחות מהעיתונאים לא רק שלא ניצחו הם לא הגיעו אפילו לסופר-פיינל
דוגמאות?
2018 -רון קיבל את הציונים הגבוהים ביותר אך הגיע רק למקום הרביעי
2019- דניאל סילבסטרי הגיע למקום השישי
2020-אנסטסיו הגיע למקום ה 13 בלבד
ובשנה שעברה אלו היו ווילי פיוטה שהגיע למקום השישי וקוליפסי ודימרטינו שהגיעו למקום הרביעי.

נערך לאחרונה ב:

mati02021

Member
פורסמו השירים לערב הקאברים יחד עם הזמרים עמם ישירו(ברובם ) דואט עם זמר נוסף
אכיל לארו ישיר עם לורדנה ברטה דואט לקאבר לאחד השירים היפים שלה Sei bellissima
ובמאמר מוסגר בעת שמיעת השירים החדשים לעיתונאים לפני שבוע אחד מהם טען שהשיר של אמה מזכיר את השיר הזה של לורדנה .

לאמה מרונה תצוות פרנצ’סקה מיקליין והן תשרנה קאבר לשיר של בריטני ספירס.

לAka 7even( שנדבק גם הוא בקורונה והוא בבידוד) תצוות אריסה.

מאסימו רניירי יצוות לנק

לסאנג׳ובאני תצוות פיורלה מנויה

להייסנוב והו יצוות הראפר מיסטר ריין

אליסה תשיר לבדה את השיר מהסרט פלשדאנס של איירין קארה What a Feeling

זוהי הרשימה המלאה של הקאברים והזמרים שישירו דואט https://www.marsalalive.it/2022/01/20/sanremo-2022-ecco-le-cover-dei-25-artisti-in-gara/amp/

כפי שנכתב בתגובות קודמות מונסקין ולאורה פאוזיני אכן יטלו חלק בפסטיבל והם אישרו את השתתפותם כאורחים.

ואכן יהיה קהל בפסטיבל.

mati02021

Member
1- נודע שהרכב האלקטרוני מדוזה יהיו בין אורחי הפסטיבל .

2 מילות השירים התפרסמו במלואם, אני לא אתרגם אותם, אך יש אתר שהספיק לתרגם את חלקם לאנגלית ,עד מועד פתיחת הפסטיבל כל השירים יתורגמו לאנגלית.הם הספיקו לתרגם את שירם של נועמי,פבריציו מורו,אליסה,אנה מנה ולה פרזנטטה די ליסטה
יש לרשום בחלון החיפוש sanremo 2022
3-כמו כן גם השנה האתר ויויבלוג תרגם לאנגלית
את חלק מהביקורת של העיתונאים שהאזינו לשירים.

4-ישנה מכת הדבקות קורונה בתזמורת, הזמר aka7even כבר החלים מקורונה והוא ישתתף בפסטיבל .
הם חוששים מהדבקה של אמדאוס , במידה וגם הוא ידבק אנטונלה קרליצ׳י תחליף אותו.

נערך לאחרונה ב:

mati02021

Member
התפרסמו החלוקה לחציי הגמר בסן רמו :

חלק 1 ביום שלישי יופיעו לא באותו סדר

1-אכיל לאורו

2-אנה מנה

3-דרגן דמינקו

4-ג׳וזי פררי

5-ג׳יאני מורנדי

6-לה רפרזנטטה דה ליסטה

7-מחמוד ובלאנקו

8-מאסימו רניירי

9-מיקל בראבי

10-רקומי

11-נועמי

12-יומאן

חלק 2 , יום רביעי יופיעו לא באותו סדר

1-aka7even

2-אליסה

3-דיטונלפיאגה ודונטלה רקטור

4-אמה מרונה

5-פאבריציו מורו

6-ג׳ובאני טרופי

7-סאנג׳ובאני

8-אירמה

9-איווה זניצ'י

10-הייסנוב והו

11-לה ויברציוני

12-מתאו רומנו

13-טאננאי

וכן , הבדרן פיורלו כבר נימצא שם והוא ינחה לצד אמדאוס לפחות ערב אחד. מונסקין יופיעו בערב הראשון, יתכן והם יפתחו את הפסטיבל כפי שהיה בשנה שעברה עם דיודאטו .
לאורה פאוסיני תופיע בערב השני ויתכן שאז יכריזו באופן רישמי על מנחי האירוויזיון.

נערך לאחרונה ב:

mati02021

Member
העיתונאים צפו בחזרות והם שוב מתרשמים מהנמבר של לה רפרזנטטה דה ליסטה , והם ינסו לקדם את השיר שלהם בהצבעת העיתונאים .
כמו כן שלושה זמרים הודיעו מראש שגם אם ינצחו הם לא מתכוונים להשתתף באירוויזיון והם:אנה מנה,איווה זניצ'י ואמה מרונה.
ובהימורים קרב צמוד מאד בין מחמוד&בלאנקו ולבין אליסה.

נערך לאחרונה ב:

mati02021

Member
אם לסכם את הערב אמש במילה אחת-צמרמורת.
כשם שירם של מחמוד ובלאנקו , שיר יפהפה נוגה ועדין המבוצע היטב .הם היו כמה דרגות מעל כל השאר.הם ניצחו בהצבעת העיתונאים ובינתיים זהו השיר היחיד מבין השירים אתמול שתוך שעה-שעתיים כבר נימצא במצעד האייטונז. כרגע מקום ה 14 אך סביר להניח שהוא יכבוש את המקום הראשון בהמשך היום .
לה רפרזננטה דה ליסטה מייד אחריהם בהצבעת העיתונאים.
מחמוד ובלאנקו צברו כחצי מליון צפיות בתוך שעות בודדות , יותר מפי 2 מאכיל לאורו שנימצא שני עפ׳י כמות צפיות ביוטיוב.מחמוד ובלאנקו הגדילו את הפער שבמקום הראשון בהימורים.

אם לא תהיינה הפתעות במוצ״ש
זוהי כניראה השלישיה בסופר פיינל ובסבירות גבוהה עם הדירוג הזה.
1-מחמוד ובלאנקו
( מהמר שהם ינצחו בכל החזיתות, גם בהצבעת העיתונאים, גם ההצבעת קהל וגם בדמוסקופי.והם יאבקו על המקום הראשון גם באירוויזיון בטורינו.עם סיכוי לא מבוטל לזכיה נוספת, וזוהי הפעם השלישית ברציפות במשמרת של אמדאוס ששיר איטלקי מתחרה רציני על הניצחון .

2 אליסה

3- אירמה.

נערך לאחרונה ב:
מה דעתך על השירים מתי?
אני לא האזנתי לכולם. ממי שהאזנתי אני מת על השיר של אמה מורן. שיר יפה קליט מרים ומרגש. אהבתי את ההופעה את הקול שלה את הבטחון. היא נהדרת כמו תמיד והשיר פשוט נפלא. היחיד שאני מאזין לו בלופ. זה השיר שלי מסן רמו השנה.
השיר של מחמוד ובלנקו יפה אבל לא מדהים. אני מחבב אותו הוא לא רע, ההופעה טובה, הוידאו מרגש. אבל השיר עצמו פסדר כזה. לא מרגש אותי.
אהבתי מאוד את נועמי. השיר יפה, והיא מופיעה עם המון בטחון, משוחררת. אותו כנ"ל ג'וזי פררי. שיר מדליק והופעה משוחררת.
יש לך הסבר למה אקילה לאורו חוזר כל שנה? אלא אם כן הוא מוצץ לאמדאוס אין לי שום הסבר אחר. הוא נרקסיסט בלתי נסבל עם שיר פח.
כמו כן אני לא מצליח להבין איך אליסה לקחה מקום 1 אצל השופטים. שיר שעובר ליד האוזן. לא מרגש לא עשה לי כלום. והאזנתי כמה פעמים. נאדה. לא ברור העניין הזה.
מיכאל ברבי מאכזב. שיר נחמד אבל משתדל מידי, נרקסיסטי, ולא משוחרר כמו שאמור כבר להיות לאחר נסיון ולא מעט הופעות בסן רמו.
אהבתי את יומן. שיר נחמד, מפתיע. אני רואה שהוא במקומות האחרונים בינתיים.
זהו. יש לי עוד שירים להכיר, אעשה זאת בהמשך.
בתכנית עצמה לא צפיתי. אין לי סבלנות לזיוני מוח, בעיקר כי הם ממחזרים. זה כמו לראות את אותה תכנית שוב ושוב כל שנה מחדש. שוב אמדאוס ושוב הזקן ושוב הם מצחיקים אחד את השני. אז אני צופה ברעעעעעי רק בשירים.
והכי חשוב- האאוטפיט. האופנה. כמו תמיד אני מתמוגג מהבגדים. תמיד בטוב טעם, שיא האופנה וסופר אלגנטי. כולם כולל כולם. תענוג.

mati02021

Member
אז כן, מחמוד ובלאנקו ניצחו ובמסיבת העיתונאים הם אישרו את השתתפותם בתחרות האירוויזיון, אך למרבה התדהמה הם שוקלים לשיר באנגלית …
מאד מקוה שהם יתפכחו ויותרו על האינגלוז. השיר כבר כבש את המקום הראשון במצעד הסינגלים
,הוא במקום הראשון במצעד האיטונז ובספוטיפיי איטליה,
ולמרבה התדהמה הוא גם מככב במצעד הספוטיפיי העולמי הוא היה במקום החמישי בין אלטון ג׳ון לאדל וכרגע במקום התשיעי.
כפי שחזיתי זה היה נצחון סוחף מאד, הם קיבלו
51.8% מהקולות , שנים שלא היה נצחון סוחף כזה ועוד שיא נשבר וזהו הרייטינג
הערב האחרון גרם לשיא חדש של רייטינג
חלק ראשון ( בין השעות 21.22-23.54): 15 מיליון ו 660 אלף צופים, עם נתח של 62.1 אחוז רייטינג.

חלק שני ( בין השעות 23.58-1.48): 10 מיליון ו 153 אלף צופים, עם נתח של 72.1 אחוז.

ההודעה על הזוכים : (בין 1.49-1.56 בלילה שעון איטליה): 6 מיליון 422 אלף, שימו לב רגע הזכיה גרף נתח של 73.4 אחוזים רייטינג.

קהל כולל: (21.22–25.48): 13 מיליון 380 אלף צופים עם נתח של 65%.

58.4% מהממוצע של המהדורה כולה, המעקב הרב ביותר מאז 1997.
חבל מאד שאירמה פיספס את הסופר-פיינל , ישנה שמועה (והיא אינה מבוססת) שהוא הודח מהסופר פיינל בגלל ערב הקאברים, הזמר שעמו הופיע ,Grignani , עלה שיכור לבמה והרס את ההופעה, היות והניקוד מצטבר בחמשת הערבים, ההופעה של Grignani פגעה לו בסיכוי להשתחל לסופר פיינל.

נערך לאחרונה ב:
למעלה