נבואה שהתגשמה

נבואה שהתגשמה

הייתי בין לא המעטים שהטילו ספק רב לגבי יחסו של אובמה לישראל עוד בטרם הבחירות בארה"ב. השמאל בישראל עלז, וכן הדמוקראטים בארה"ב, המהווים מהדורה מקומית של אותה הגישה. יהודי ארה"ב, בהיותם אמפאתים למיעוטים ושמרנים בהצבעתם לשמאל האמריקני נפלו באותו הפח. במדינות מפתח כמו ניו-יורק ועוד, הם היטו את הכף מבחינת האלקטורים לטובת אובמה. האשמה דבקה גם בהם. האזהרות לגבי מימון וקשרים עם גורמים עוינים לישראל בטרם בחירות, וכן מוצאו החצי מוסלמי הפכו לנבואה שהתגשמה. ואולם ישראל, מחשש להאשמה של התערבות בעיניני המעצמה שבמערב, נמנעה מלומר בקול רם את מה שרבים חשבו: אובמה עויין לישראל, מכל הטעמים שפורטו לעיל. אם נוסיף לכך מזכירת מדינה, שהתבטאויותיה בעבר היוו יותר מאותות אזהרה לעומד לקרות, אנחנו מקבלים כיום את התוצר הסופי: ממשל עוין לעינין הישראלי. הילארי אינה ביל. ביל קלינטון היה בעד שלום כעיקרון, אך מעולם לא ניסה לכפות דיעותיו בכח, והיה גם אוהד ישראל ויהודים. נתניהו עומד בפני דילמה לא פשוטה, האם להכנע ללחץ או להתנגד בראש זקוף ומורם. אני במקומו, הייתי מחזיר את שגריר ארה"ב להתרעננות בוושינגטון לשלושה חודשים, כמחוות פתיחה. אולי למישהו שם תדלק בכ"ז הנורה הנכונה.

בינתיים כלום עוד לא קרה

לא שאני ממש מתה על המצב הזה... אבל להחזיר את השגריר מוושינגטון תהיה טעות חמורה. כל מה שהעולם הזה רוצה זה לראות אותנו על הריצפה כדי שיהיה קל לדרוך עלינו. להחזיר את השגריר זה לצאת מהמשחק. נכון שזו שיטת נתיהו הידועה. אם אני לא אוהב את הכללים במשחק אז אני הולך הביתה. אבל זה לא יזיז כלום לאף אחד ואולי אף ישמח אותם. אם אנחנו לא במחק אז אפשר בנוחות ובחופשיות להסתחבק עם השחקנים האחרים. זה בטוח יהיה נורא רע.

לולי11111

New member
שום דבר בינתיים באמת לא התגשם

מדינת ישראל תחת תכתיבים מסויימים של הדוד סם כל עוד אנו זקוקים לתמיכתם (הכלכלית ולא רק) ביום שלא נזדקק להם -- הסיפור יהיה אחר (והיום הזה רחוק) ביום שנרשה לעצמנו להתמודד עם ההשלכות עצמאית - נשים ז---ן על בקשות ודרישות של אחרים חוצ'מזה כמו שכתבה לוליטה , בינתיים כלום לא קרה ובעיקר, ויש לקחת זאת בחשבון ממשלים אחרים ניסו אחרת - עד כה ללא כל תוצאה אולי זה מה שמוביל את אובמה - ניסו הכל - בואו ננסה אחרת. חוצ'מזה 2 חוץ מלהכתיב לנו לשבת על שולחן הדיונים וכאלה כל נשיא יודע שלא יוכל "לאלץ" אותנו לוותר על מדינת ישראל ולסכן אותנו כל דבר שהוא במסגרת הסכמים - כן, לצערי כולל ויתורים כלשהם - כשהמטרה סוף סוף שקט ושלום הוא לגיטימי, לפחות לנסות כמובן שלא בכל מחיר (כמו מחיר חיסולנו או מחיקתנו כדברי אחמדינג'ד ודומיו) ואין באף אמירה של הילרי או אובמה משפט שאומר שיש לקבל עמדה כזאת או אחרת בכל מחיר

לדעתי הצרה הגדולהביותר של אובמה

עכשיו, זה סגירת מפעלי ג'נרל מוטורס. מאושיות הכלכלה האמריקאית וגם סמל לאומי במידה רבה. אם הטרנד הזה ימשיך וייסגרו עוד מפעלי ענק כאלו, לא תהיה אמריקה ואובמה יצטרך לחזור לחושה של משפחתו באפריקה. אנחנו כרגע לא הצרה שלו.

נטע לי 38

New member
כמו שאמר אובמה

בואו נהיה כנים הם לא צריכים אותנו! פעם כשברית המועצות היתה אז אולי הינו שווים משהו כרגע אנחנו סתם קוץ בישבן האמריקאי אנחנו כמו קרוב משפחה נודניק שחייב מלא כסף ומבקש עוד שכל רגע בא ואומר אכלו לי שתו אמרו לי,לך תרביץ להם. הרבה יותר משתלם להיות קרובים של הסעודים כסף יש להם ,מלונות שחבל יש להם,ונפט יש להם ולנו יש פוספטים ,מה כבר אפשר לעשות עם פוספטים? מעבר לזה הם חייבים לנו משהו?על מה? רק שעכעשיו אנחנו מרגישים איך העולם הרגיש כשביבי וליברמן נבחרו. וחבל שביבי לא מפנים שאנחנו זקוקים לאמריקה ,והם ממש לא זקוקים לנו. למה הוא לא יכול אידיוט על חשבונו הפרטי?

צודקת נטע-לי../images/Emo45.gifלצערי../images/Emo7.gif

אני מניחה שפשוט לא נעים לעולם עדיין לבצע בנו עוד איזה שואה אחת כי עברו רק 65 שנה מהקודמת. אבל זה יגיע. מתישהו.

s h o o s h a

New member
אמא'לה, את ממש נביאת זעם

"...פשוט לא נעים לעולם עדיין לבצע בנו עוד איזה שואה אחת כי עברו רק 65 שנה מהקודמת. אבל זה יגיע. מתישהו." אז למה את והחושבים כמוך עוד כאן? תברחו, כל עוד נפשכם בכם!

בואי נהיה כנים

הממשל הזה אנטישמי. ואובמה יורה בצרורותף השמאל בישראל עולז, וכן חלק מהדמוקראטים בארה"ב. אך יש כבר חלק אחר שמבין שארה"ב אולי רצתה נשיא שחור אבל לא נשיא מוסלמי. ספטמבר-11 עדיין מהדהד באזני האומה האמריקנית בקול מאיים. יהודי ארה"ב, בהיותם אמפאתים למיעוטים ושמרנים בהצבעתם נפלו לאותו הפח. נראה, כילא רחוק היום שיכו על חטא. האזהרות לגבי קשרים עם גורמים העוינים לישראל בטרם בחירות, וכן מוצאו הרבע-מוסלמי אינם מותירים ספק: אובמה מעדיף מילארד מוסלמים בכיס על פני ששה מילון יהודים מארץ הקודש. מידי יום הוא יורה בצרורות איומים כלפי ישראל. אם לא הוא, אז שליחו המיוחד מיטצ'ל. ואם לא האחרון, אזי אשת ביל. מהפלשתיניאים אין לו שום דרישות. חכו והמתינו נא, הרבע מוסלמי הזה יעשה בשבילכם את כל המלאכה. דומה שאין לאמריקה בעיות אחרות. הכלכלה פורחת, הצפון קוריאנים שרים שירי הלל, באירן היתה קונטרה-רבולוציה, ובעירק ובאפגניסטן – ממש גן עדן אני בדיעה שמותר להתעמת גם עם ידידים אם סטו מהדרך. מותר לגייס את היהודים המתפכחים, ואת הקונגרס. מותר גם להוציא לחופשה את שגרירנו להתאוורר למספר חודשים. יש להותיר את אובמה לדבר אל הלמפה.

לולי11111

New member
העובדות אומרות

שבמצב כזה שאתה הצעת מי שידבר ללמפה זה אנחנו ולא אובמה. שוב, תפנים = הם לא זקוקים לנו , אנחנו כן זקוקים להם. בין אם זה נכון,לא נכון, טוב,לא טוב,מוסכם או לא מוסכם- זאת עובדה.

תחילת ההתפכחות

ארגוני יהודים בארה"ב: נאום אובמה פוגע בישראל ------------------------------------------------------- הארגונים היהודיים בארצות הברית קיבלו ברגשות מעורבים את נאום ברק אובמה בקהיר. בעוד שיבחו את הדרישה להכרה בקיום מדינת ישראל, תקפו את חוסר הנחרצות בנושא הגרעין האיראני. "הפלסטינים לא כיבדו את ההסכמים ועכשיו אין לישראל פרטנר על מנת למלא את התקוות של הנשיא", הדגישו בארגון בני ברית NRG.

יש משהו מאחד דוקא באובמה

ימים יגידו איזו נבואה מגשימה את עצמה אני דוקא התרשמתי כי אובמה רוצה לאחד בין העמים ובין הדתות ומנסה לקרב ולהתחבר. כמו למשל המקרה שהיה עם נשיא ונצואלה, צריך להגיע בלי דעות קדומות ואז יכול להיווצר חיבור.

עכשיו יש עוד נבואת זעם מעניננת

באיזה עיתון יומי שמחלקים בחינם מישהו כותב שהוא המשיח שחי בתל-אביב והממשלה הנוכחית זו הממשלה האחרונה. אחריה לא תהיה ישראל. יכול להיות שיש לו קשרים אישיים עם אובמה.

למעלה