נאום בוש: קישוש בלבוש.

• פותח הנושא resh0
  • פורסם בתאריך

resh0

New member
נאום בוש: קישוש בלבוש.

ראשית נתייחס לניואנס תקשורתי של העניין: חלקן הראשון של הנאום היה בו אלמנט של "כיסוח" עראפת לגזרים. קביעה קבל עם ועדה כי עראפת שקרן, מטפח רוצחים, פושע כלפי עמו. "משום-מה" במהדורת החדשות המרכזית בערוץ הממלכתי, נעלם התרגום בחלק זה של הנאום, אך "לפתע" חזר התרגום כאשר החל הוא להתייחס לצד הישראלי של העניין... תקלה טכנית? לא יודע!!! אותה ה"תקלה" ארעה בשידור נאומו של שרון, כאשר על הכתוביות הרצות הופיעו אנקדוטות מתוך הנאום, עוד שלפני שאמר את הדברים!!!! ממקורות שלי אוכל להגיד כי כנראה זאת הסיבה בגללה החליט שרון להפסיק את הנאום באמצע. לנאום עצמו, החלק הראשון: קביעה חד-צדדית שרובן המכריע של הסיבות בגללן הגענו לזה המצב, היא התנהלותו השיקרית והבוגדנית של עראפת. אני משוכנע כי ישראל העבירה לבוש חומר מרשיע שמוכיח מעבר לכל ספק את "תרומתו" הנכבדת של עראפת למותם של אזרחים חפים מפשע בשני הצדדים. אמירתו זאת צריכה להעמיד במבחן את השמאל המדיני הישראלי!!!! אלו שטוענים כי הם מאמינים יותר לעראפת מאשר לשרון. כעת הם צריכים לקבוע, האם הם מאמינים יותר לעראפת מאשר לבוש! בזמן שהשמאל המדיני הקיצוני בישראל שלח את בכיריו לנשק את זקנו של עראפת וללחוש בפניו החלקות דברי אהבה ושבח, עסק ה"מלאך" בתכנון, בסיוע, במימון (חתימה על הצ´קים), בחימוש, במתן מחסה, לאלו שטבחו ועדיין יטבחו בילדנו!!! אני חושב שחלק זה בנאום צריך לאחד את כל הזרמים הפוליטיים הציונים בישראל סביב קונצנזוס בלתי משתמע: עראפת איננו רלוונטי עוד!!! לא בטחונית ולא מדינית. במילים אחרות: במישור הבטחוני יש להמשיך ולהכות בטרור, במישור המדיני יש להמתין עד להתיצבותה של מנהיגות חדשה ואפיונה של מנהיגות זאת בהחלט תהיה פקטור משמעותי לצורה בה יתנהל והתוצאה של מו"ם מדיני בעתיד, אם בכלל. המנהיגות החדשה תתפס בכוח!!!! בהתאם למסורת ייצר האלימות הפלשתיני, כאשר מי שרוצה לשלוט צריך להראות כחזק. כל שעלינו לוודא כי שדה הלחימה על השלטון ברשות הפלשתינית לא יהיה במדינתנו!!! שלא יתחרו המתמודדים בזירת: "מי מכניס חזק יותר לישראל", אלא בזירת: "מי מכניס חזק יותר האחד לשני". צר לי על שפיכות הדמים שתהיה שם וכולי תקווה כי מספר הנפגעים יהיה נמוך ככל האפשר! אני מקווה שהמנהיגות החדשה תהיה כזאת שלאחר תפישת השלטון, תבין היא כי יש לדכא את ייצר האלימות הפלשתיני כתנאי מכין לשלום, לטובת עמו וגם את זה אמר בוש. בוש עקץ את מדינות אירופה כאשר אמר כי כל מדינה צריכה להחליט אם היא מצטרפת למלחמה בטרור או שלא, תוך ציון שמות הארגונים (ונוספים המצויים ברשימה). אך מצד שני הבין בוש את כאבן של מדינות אירופה, כאשר נאלצות הן להתמודד מול ייצר האלימות הפלשתינים בבירותיהן... ולכן מצא בוש לנכון שיש לקרוא לסדר גם את ישראל, רק לצורך האיזון. החשוב מכל זה: ארה"ב תומכת במלחמתה של ישראל כנגד הטרור ותשתית הטרור!!! ולכן לדעתי לא תערים קשיים עד שישראל תצליח לפחות להכות בראשי הטרור המתבצרים להם תחת הכפיה של עראפת ושמלותיהן של הכמרים בבית-לחם. שליחת פאוול לאיזור היא רק זריקת הרגעה לאירופים ולארצות ערב, את היעילות שבשליחויות הללו כו-לנו מכירים... בוש ביקש מישראל להפסיק את ההתנחלויות בשטחים הפלשתינים - מדובר בבולשיט כי גם הוא יודע שאין היום פעילות התישבות בשטחים הפלשתינים. בעצם, אין שטחים פלשתינים רשמיים, נכון? בוש ביקש להיות סלחנים כלפי האוכלוסיה החפה מפשע - התפרצות לדלת פתוחה! ישראל לא מפציצה מהאוויר על כל מה שזז... בוש ביקש נסיגה מהערים הפלשתיניות שנכבשו - בוש בעצם יודע כי יום אחד אנחנו ניסוג, אחרי שנשלים את המלאכה. לסיכום: גם בוש יודע שיש לשנות את תנאי השטח, בטחונית והנהגתית, לפני קידומו של התהליך המדיני!!!! רוצים שלום? - לחסל את הטרור ותשתית הטרור. - להחליף את ההנהגה הפלשתינית. ליצור תנאי שטח חדשים!!! ואז ישראל תצטרך לקבל החלטה אמיצה שבסיסה הוא אחד: כמה מאדמות המולדת מין הראוי לוותר עליהן (אם בכלל), בתמורה לאיזה שלום, בכפוף לאילו בטחונות. מהות השלום: בטחונית, גיאוגרפית, דמוגרפית, פולחנית, משאבי טבע, כלכלית. עד שלא ישתנו תנאי השטח, אין מה לדון בעניין המדיני!!!! הרי מין הסתם ברור כי רוב הסיכויים שגם עמדותינו ישתנו בהתאם לתנאי השטח החדשים שיווצרו. יש להתאחד סביב הקונצנזוס של חיסול הטרור ותשתית הטרור. יש להתאחד סביב הצורך של החלפתה של ההנהגה הפלשתינית. יש להתאחד סביב הצורך להמתין להתפתחותם של תנאי שטח חדשים ורק אז לדון ולהכריע בנושא המדיני.

resh0

New member
האם מר"צ פרשו מהשמאל המדיני?

להלן החלק הרלוונטי יותר הפונה את השמאל המדיני הישראלי: "לנאום עצמו, החלק הראשון: קביעה חד-צדדית שרובן המכריע של הסיבות בגללן הגענו לזה המצב, היא התנהלותו השיקרית והבוגדנית של עראפת. אני משוכנע כי ישראל העבירה לבוש חומר מרשיע שמוכיח מעבר לכל ספק את "תרומתו" הנכבדת של עראפת למותם של אזרחים חפים מפשע בשני הצדדים. אמירתו זאת צריכה להעמיד במבחן את השמאל המדיני הישראלי!!!! אלו שטוענים כי הם מאמינים יותר לעראפת מאשר לשרון. כעת הם צריכים לקבוע, האם הם מאמינים יותר לעראפת מאשר לבוש! בזמן שהשמאל המדיני הקיצוני בישראל שלח את בכיריו לנשק את זקנו של עראפת וללחוש בפניו החלקות דברי אהבה ושבח, עסק ה"מלאך" בתכנון, בסיוע, במימון (חתימה על הצ´קים), בחימוש, במתן מחסה, לאלו שטבחו ועדיין יטבחו בילדנו!!! אני חושב שחלק זה בנאום צריך לאחד את כל הזרמים הפוליטיים הציונים בישראל סביב קונצנזוס בלתי משתמע: עראפת איננו רלוונטי עוד!!! לא בטחונית ולא מדינית. במילים אחרות: במישור הבטחוני יש להמשיך ולהכות בטרור, במישור המדיני יש להמתין עד להתיצבותה של מנהיגות חדשה ואפיונה של מנהיגות זאת בהחלט תהיה פקטור משמעותי לצורה בה יתנהל והתוצאה של מו"ם מדיני בעתיד, אם בכלל." אני מקווה שעניתי לשאלתך, אשמח לקבל את תגובתך.

smile2life

New member
ענית לי אך זה אינו המקום לדון

בזה. אני מפנה אותך לפורום "הליכוד" פורום "מולדת" או פורום "ארץ ישראל השלמה" שם ישמחו לדון איתך בנושא הזה כאן הנושא סגור מרצ יוצאת בקריאה להפסקת האלימות מצד כל הצדדים, כאשר הפלסטינאים צריכים לזנוח את דרך הטרור ולחזור למסע ומתן מדיני

resh0

New member
אני אחדד, אולי תשתכנע.

"אני משוכנע כי ישראל העבירה לבוש חומר מרשיע שמוכיח מעבר לכל ספק את "תרומתו" הנכבדת של עראפת למותם של אזרחים חפים מפשע בשני הצדדים. אמירתו זאת צריכה להעמיד במבחן את השמאל המדיני הישראלי!!!!" נכון, או לא נכון? האם דברים אלו צריכים להוות נקודת מפנה ביחס לעראפת? כן, או לא? "אלו שטוענים כי הם מאמינים יותר לעראפת מאשר לשרון. כעת הם צריכים לקבוע, האם הם מאמינים יותר לעראפת מאשר לבוש!" האם אתם עדיין מאמינים לעראפת יותר מאשר לשרון? כן, או לא? "בזמן שהשמאל המדיני הקיצוני בישראל שלח את בכיריו לנשק את זקנו של עראפת וללחוש בפניו החלקות דברי אהבה ושבח, עסק ה"מלאך" בתכנון, בסיוע, במימון (חתימה על הצ´קים), בחימוש, במתן מחסה, לאלו שטבחו ועדיין יטבחו בילדנו!!!" הם מתמשכת ההתכחשות לזאת העובדה? האם זאת העובדה לא מחייבת שינוי גישה? האם יש להמשיך באלו ה"שליחויות"? "אני חושב שחלק זה בנאום צריך לאחד את כל הזרמים הפוליטיים הציונים בישראל סביב קונצנזוס בלתי משתמע: עראפת איננו רלוונטי עוד!!! לא בטחונית ולא מדינית. במילים אחרות: במישור הבטחוני יש להמשיך ולהכות בטרור, במישור המדיני יש להמתין עד להתיצבותה של מנהיגות חדשה ואפיונה של מנהיגות זאת בהחלט תהיה פקטור משמעותי לצורה בה יתנהל והתוצאה של מו"ם מדיני בעתיד, אם בכלל." זאת העמדה שלי (אחת מכמה) לגבי המסקנות שיש להסיק כאשר עונים בכנות לאלו השאלות. אם מסקנותיך שונות, אשמח לדון בהן. באשר ל"קריאתה" של מרצ על הפסקת האלימות "מצד כל הצדדים": אכן זאת תקוותו של כל העם! לא רק קריאתה של מרצ. ממשלת ישראל הנוכחית אכן חותרת להפסקת האלימות ורק אח"כ לחזרה למו"ם מדיני. אז הצטרפתם לקואליציה?

smile2life

New member
זה לא המקום לדון בנושא הזה

אם תמשיך לעסוק בכך אני אחסום אותך

resh0

New member
לא אסתיר את כוונתי.

לא הזדהתי ו/או יצגתי עמדות של הימין. אבל בהחלט בכוונתי להראות את הדילמות שאיתן צריך להתמודד השמאל הישראלי בכלל ומפלגת מרצ בכלל. לא, אינני מתכוון להתנגח עם האידואולוגיה הלגיטימית שלכם (בפורום זה), אלא פשוט לעורר את תשומת לבכם כי ישנו מצב חדש!!! מצב חדש שלדעתי מחייב דיון אקטואלי על דרכו של השמאל לנוכח המצב החדש. האם השמאל הישראלי מודע למצב החדש? או שממשיך הוא להיות שקוע במצב הישן? האם הדרך על-פיה ניסיתם לקדם את השלום המיוחל לכל, היא הדרך בה יש להמשיך כעת לנוכח המצב החדש? אז תחסום אותי! אבל לא זה מה שאמור למנוע ממכם לערוך חשבון נפש, לא עם דרככם כלפי ה"פתרון הסופי", אלא עם דרככם כלפי הדרך בה יש להביא למצב של הפסקת הטרור. האם יש לכם נכונות לדון? או שאתם מעדיפים להמנע מדיון נוקב באמצעות חסימות (כמנהג בת היענה)?

למעלה