נִיקֵתִי חִיכֵּתִי צִיפֵּתִי

סופהו 1

Well-known member
לא יודעת מה אתכם, אבל אני, מאז שהאקדמיה הודיעה שמותר לגרוב גרביים לבנים וגם גרביים לבנות וכעת גם לומר נִיקֵתִי/ חִיכֵּתִי/ צִיפֵּתִי, נמצאת בהלם, בשוק וגם המומה.
מה יהיה עם ההכנות לפסח? לאקדמיה פתרונים.

ואתם?
ניקיתים? הכנתם? מארחים? מתארחים?
הכנתם את הקלחות? האילפסים? הסירים? בתי הרוטב? המחרוסות? המגסים? הנוניות וכל שאר הכלים הכשל"פים?

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
לא יודעת מה אתכם, אבל אני, מאז שהאקדמיה הודיעה שמותר לגרוב גרביים לבנים וגם גרביים לבנות וכעת גם לומר נִיקֵתִי/ חִיכֵּתִי/ צִיפֵּתִי, נמצאת בהלם, בשוק וגם המומה.

ואתם?
הכנתם את הקלחות? האילפסים? הסירים? בתי הרוטב? המחרוסות? המגסים? הנוניות וכל שאר הכלים הכשל"פים?
וְנִקֵּיתִי דָּמָם לֹא נִקֵּיתִי וַיהוָה שֹׁכֵן בְּצִיּוֹן (יואל ד כא').

קיבל סוף סוף רהביליטציה היואל הזה.

סופהו 1

Well-known member
אז הוא ניקה או לא ניקה? לא ברור הפסוק הזה
נראה שצריך להתיחס למשפט וגם לסימני הפיסוק: כא וְנִקֵּיתִי, דָּמָם לֹא-נִקֵּיתִי; וַיהוָה, שֹׁכֵן בְּצִיּוֹן.
לי זה נראה כעת כמו- אני מנקה אותם מאשמה בגלל כל מיני חטאים, אבל לא מנקה אותם מאשמת שפיכת דם.
יש מומחה בקהל?

סופהו 1

Well-known member
וְנִקֵּיתִי דָּמָם לֹא נִקֵּיתִי וַיהוָה שֹׁכֵן בְּצִיּוֹן (יואל ד כא').

קיבל סוף סוף רהביליטציה היואל הזה.
אם אני לא טועה, הפסוק הזה היה שם גם כשלמדנו לשון (מי שלמד כמובן) ביסודי/בתיכון.
מדוע נקבע שניקתי בצירה פסול וכיום תקין?

רהביליטציה מלשון טיהור או שיקום?

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
אם אני לא טועה, הפסוק הזה היה שם גם כשלמדנו לשון (מי שלמד כמובן) ביסודי/בתיכון.
מדוע נקבע שניקתי בצירה פסול וכיום תקין?

רהביליטציה מלשון טיהור או שיקום?
רהביליטציה זה סוג של טהור שם.

בוצע בד"כ במדינות הקומוניסטיות כמה שנים אחרי שבוצע למטוהר טיהור פיזי כך שטיהור שמו המאוחר לא ממש עזר לו.

סופהו 1

Well-known member
רהביליטציה זה סוג של טהור שם.

בוצע בד"כ במדינות הקומוניסטיות כמה שנים אחרי שבוצע למטוהר טיהור פיזי כך שטיהור שמו המאוחר לא ממש עזר לו.
מהי רהביליטציה, ידוע לי.
כפי הנראה, יואל עבר רהביליטציה מלשון טיהור שם. (או שאולי הצטרך גם שיקום גופני?)

צליליתה1

Well-known member

ואתם?

הכל בגללך
מנסה לשיר את אחד השירים האהובים עלי בניקוד החדש

בטח סיפרתי, ויותר מפעם אחת, שפגשתי לפני מיליון שנה את נורית
האחיינית של מרים ילן שטקליס, שסיפרה כמה שנאה את השיר, ושיהיה ברור שהיא ממש לא כזאת

סופהו 1

Well-known member
הכל בגללך

האחיינית של מרים ילן שטקליס, שסיפרה כמה שנאה את השיר, ושיהיה ברור שהיא ממש לא כזאת
בטח שנאה. במקום פרח נתתי לנורית, פרח נתתי לנורית.
לקלקל שם כל כך יפה.
מעצבן.

קלייטון.ש

Well-known member
הכל בגללך

אני חושב שכבר הסברתי פה למה מיכאל לא בא. הרי ברור שהוא חשב שהוא הולך לפגישה עם רווקה פנויה, ופתאום מסתבר שיש לה חבילה בדמות כמה בובות, אלוהים יודע מאיזה ילד אחר, ולך עכשיו תיקח דבר כזה על עצמך.
ואם הזכרת את נורית, הרי ברור גם שהילד האחר מהשיר הוא מיכאל. באמת מצא מין את מינו.
עכשיו רק הגיבורים של השירים במקום לרחם על עצמם, שיתחברו הם. נראה שגם הם מתאימים זה לזו.

למעלה