מתראיינת בשידור חי באינטרנט בעוד שבוע

מתראיינת בשידור חי באינטרנט בעוד שבוע

אני מדריכת הורים בבית חולים, אחות מוסמכת בתחום התינוקות ויועצת הנקה.
מה הייתן רוצות לשאול?
מה הכי מסקרן, מעניין ודורש חידוד?

מ י כ ל10

New member
כל מיני דברים שלטעמי לא אומרים מספיק

תינוק ששוכב על הגב מרימים דרך הצד - כל פעם דרך צד אחר, וכך גם משכיבים.
כששוכב על הגב - לשים לב שהראש מופנה בכל פעם לכיוון אחר.
אם מערסלים - כל פעם לצד אחר.
להחזיק לגרפס - כל פעם על כתף אחרת.
אם יש חום מתחת לגיל חודשיים - מהר לרופא. מה נחשב לחום אצל תינוק.
מהי התנהגות נורמלית של תינוק.
באכילה, ובפרט בהנקה - מה יוצא ולא כמה נכנס, רגיעה אחרי האוכל.
זיהוי דיכאון אחרי לידה שמצריך טיפול.
דברים כאלה (חוכמת השבט)

אונינון

New member
אני חושבת שהנושא הכי

חשוב ושהכי זקוק לחשיפה הוא הדיכאון לאחר לידה.אף אחד לא ממש מדבר איתך לפני,לא בקורס הכנה ללידה ,לא חברות ובטח לא משפחה.המקסימום ששומעים זה משהו בסגנון אל תתפלאי אם תבכי אחרי הלידב,זה מההורמונים... מאוד חשוב שאנשי מקצוע כמוך ישוחחו על הנושא בפתיחות וכך יתנו לגיטימצייה לרגשות הלפעמים מאוד קשים שחוות אמהות צעירות וחסרות ניסיון. זה לא רק ההורמונים והכאבים זה בעיקר כי החיים שלך השתנו ב180 מעלות בן לילה באופן בלתי הפיך וצריך זמן והרבה צמיכה כדי לעבד את זה.תרומתי הצנועה בנושא היא לספר לכל חברותיי על מה שאני חוויתי )שאגב,זה לא היה דכאון קשה אבח בשבילי זה הרגיש בהתחלה סוך העולם) ועל מה שצפוי להן.

בילבי80

New member
כל מילה בסלע!

כמו גל שהגיע אל החוף וחטף אותך משם

והשאיר מישהי חדשה עומדת על החוף. זרה, רטובה ובודדה. כך אני נוהגת לראות את התמונה בראש ועם האמפתיה שזה מעורר אני מגיעה לכל יולדת. מזמן אמרתי שהחדר שלי הפך לכותל. רק פתקים אי אפשר להניח בו... תודה בנות. ואם תחשבו על משהו נוסף עוד לא מאוחר. הראיון ביום שלישי הבא. נשיקות בינתיים

שונצו

New member
הי, יותר מהכל, למען האמת,

מענין אותי מי את (אפשר במסר), כי לא רשמת, ולמה למען השם רשום לך "זכר" בכרטיס?.....

מעבר לזה- עד מתי (איז גיל) כדאי/ רצוי לעסות את התינוק אחרי האמבטיה?

אני לא מקצועית בתחום

אבל התייעצתי עם מישהי שמלמדת עיסוי תינוקות.
הפסקתי בגיל 8 חודשים בערך, אחרי תקופה שהמסז' כבר נהיה בלתי אפשרי כי הבונבון זז כל הזמן.
היא אמרה לי שכשהם מתחילים לזוז ולהתהפך תוך כדי אז להפסיק.
שאפשר לעשות תרגילים במהלך היום עם כדור או נוצה שמעבירים להם על הגוף, אבל את המסז' ממש להפסיק.
מאוד הצטערתי כי זה סימל בעיניי סיום של תקופה.

babkas

New member
אומנם היה הרבה בכותרות..

אבל אי אפשר לדבר על זה מספיק.טילטול! מה זה טלטול, השלכות וכו'

ynlove

New member
קפיצות גדילה

משום מה לא מזכירים את זה בכלל בבית חולים או בטיפת חלב...

ora4444

New member
מבקשת חידודים ב....

1 - הפסקת הנקה ומעבר לאוכל לתינוקות לקראת חזרה לעבודה
2 - שילוב הנקה ואוכל תינוקות
3 - תזונה לתינוקות
4 - שלבי התפתחות תינוק שלה מוטרי פיזי שפה
5 - שיטות ודרכים להתמודדויות עם בכי תינוק. לא טילטול! הסבר על טילטול תינוק. חשוב!!!!
6 - מערכת חיסונית תינוק, חיסונים.
7 - שינוי הרגלי שינה תינוקות לקראת חזרה לעבודה והפסקת / מיעוט לילות לבנים.יצירת סדר יום לתינוק.

מתי את מתראיינת בשידור חי באינטרנט? נשמח לתאריך + שעה.

תודה ובהצלחה.

תמידכאן

New member
אותי מעניין מה זה בדיוק טלטול,

אחיזה אגרסיבית במיוחד?
כי התינוק עושה נגחות עם הראש ולא ברור לי מה יכול ח"ו לגרום נזק

babkas

New member
טלטול...

יש אלונים על הנושא בטיפת חלב(נדמה לי). בכל מקרה זה ניעור של התינוק קדימה -אחורה, כמו בתאונת דרכים. אף פעם לא קורה סזמן משחק אלה בגלל עצבים/ עיבוד שליטה רגעית וכו'.
יכול לגרום לנזק בלתי הפיך או מוות במקרים חמורים או לנזקים שלא נראים באופן מיידי

בלונד23

New member
גם אני תוהה למשל במכונית

יש באמפים גבוהים בכבישי העיר שלנו, וכל פעם שאנחנו נוסעים בכביש עם באמפים אני שמה לב שהראש שלה די מיטלטל אפילו אם נוסעים לאט
השאלה אם זה מסוכן לתינוק

בלונד23

New member
הייתי רוצה לשאול ולדעת

1. שלא כולן מצליחות להניק!!! ושמה שהאמא מתכננת בהריון לא בהכרח מתגשם כמו למשל הנקה מלאה וטובה ובפועל לא מצליח ושזה לא סוף העולם. היה מונע ממני המון רגשות אשמה. להסביר גם על שאיבה. אם לא הייתי מזמינה יועצת לא הייתי יודעת איך לשאוב בכלל
2. כמה תינוק צריך לאכול בשבועות הראשונים כי אף אחד לא בדיוק יודע להסביר לי מה הכמות המומלצת
3. גזים-לא אמרו לי לא ידעתי לא שמעתי. הופתעתי... למה לא אמרו לי בבית החולים שזה הולך לקרות. כנל פליטות לא ידעתי מה נורמלי ומה לא נורמלי ועד היום לא ברור לי מה בגדר סתם פליטות ומה בגדר רפלוקס

בקיצור כל מה שקשור לתזונה

שאלות מעולות ואתן נהדרות

אני יכולה לדבר 4 שעות וזה עדיין יהיה גבולי אבל לצערי יש לי בדיוק 25 דקות. מטעמי שמירה על כללי פרסום לא אוכל לתת לכן את הלינק אבל אם תתנו לי את האימייל שלכן אשמח לשלוח בפרטי. אני בהחלט אזכיר כמה מהנושאים שהועלו כאן. אתמול אחת האימהות שאלה אותי על טלטול וזה נושא חשוב. לצורך העניין, במפרים בכביש אינם מסוכנים ונענוע עדין של הראש זה אחד הדברים האהובים על תינוקות לכן קל להם להירדם ברכב. גם חום קור הוא נושא חשוב וכמובן קפיצות גדילה. נושא הגזים הוא ענק ואצטרך בשבילו שעות, כנ"ל שינה אבל בהחלט אגע בהם. מקווה לדבר על שיטות הרגעה וסוגי בכי. כמובן הכל במסגרת ההספק. לקחתי לתשומת ליבי את העובדה שאני מופיעה כזכר בפרטים האישיים ועדכנתי אותם, גם את תאריך הלידה והאימייל ואפילו את הסיסמה שנשכחה כבר מזמן. אשמח לעזור תמיד... אני

למעלה