(מתקשר רק כשצריך משהו)-קתרוסית.

nony11

New member
(מתקשר רק כשצריך משהו)-קתרוסית.

קתרוסית- מישהו יכול לתת לי מידע על העץ הזה? כדאי, לא כדאי? מלכלך? סימפטי, מעצבן? דברים ברמת הרגש. זה עץ לחבק או עץ שעושה קיפוד? לא ברצינות. תנו מידע מיד ראשונה, לא לשלוח אותי לגוגל. ן.

bel011

New member
לא מכירה אותו באופן אישי

אבל מצאתי כמה מילים עליו.... קתרוסית קוצנית - spinosum Citharexylum שם נוסף: קתרוסית מרובעת משפחה: הורבניים מוצא: איי הודו המערבית עץ ירוק עד, גובה: 15 מ', רוחב: 6 מ', למרות שמו המדעי, העץ אינו קוצני, העלים בצבע ירוק כהה, מבריקים ובעלי מראה רענן ונאה. הובא לארץ לפני כשישים שנה, נשתל בגנים רבים, לעתים כעץ ולעתים כשיח רב-גזעי וכגדר חיה. העץ זקוק להשקיה סדירה בכדי להיראות במיטבו. ייתכן שזו אחת הסיבות העיקריות להיעלמותו ולהתנוונותו בגנים רבים. העץ בעל יכולת הישרדות מרשימה למרות היותו צרכן מים. בעת עקה או יובש משיר את עליו כמכין עצמו לימים קשים, ועם תוספת של מים - העץ יחזור לירקותו במהרה. עדיין ניתן לראות בגנים ותיקים או בגינות פרטיות עצים משגשגים ירוקים וחיוניים, ואף נראה כעץ רחוב מפותח ונאה למרות האספלט והריצוף מסביב, וכמובן זיהום האוויר. ייתכן שכדאי להחזירו במינון נכון, ולשתלו מחדש כעץ בלבד, ולא כגדר חיה. (מהאתר של ארגון גננות ונוף) ועוד מילה מאותו אתר:(מתוך מאמר על צמחים של פעם) "בעבר נשתלו בקיבוצי הארץ, בין הבתים, אורן י-ם ופיקוס השדרות בהמוניהם. מעט מאוד שתלו מיני אלון ואלה. כעבור 60 שנה מכים על חטא. האם נכה על הלב גם על השילטית, על אלביציה צהובה ועל קתרוסית מרובעת, ששוב חוזרת בגדול? הלא הן נעלמו כבר בעבר מהגנים בשל צריכת מים גדולה והתנוונות בבגרות. איך אחרי 30 שנה יש להן עדנה?"

bel011

New member
גם בטכניון טוענים שהוא צורך הרבה

מים. ותוחלת החיים שלו קצרה ...זה חשוב לך?

י ע רה

New member
לאלאלאלאלאלאלא כדאי

היו לי 4. הלכתי שבי אחרי העלים הרעננים ומהירות הצימוח. אז ככה- צמח חסון ומהיר צמיחה. יכול לשמש כגדר חיה אבלללללל-צומח מהר מאוד ומתקרח למטה- ז"א מקבל גזע או גזעים חשופים. עיקר החן שלו בצימוח הטרי. העלים הגדולים יחסית מזדקנים -ולא בחן- והנשירה רבה מאוד. יכול להגיע לגודל של עץ תוך שנים ספורות - אבל לא יפה כלל כעץ. (אפשר לראותו כעץ בגינות ותיקות מאוד - לא תואר ולא הדר....) הוצאתי את שלי להורג...

למעלה