מתקשה לבחור -קורולה החדשה או מאזדה 3

Kingkong16

New member
מתקשה לבחור -קורולה החדשה או מאזדה 3

חיצונית -שתיהן דומות עם פנסי לד מתקדמים , הקורולה קצת יותר מרובעת מהמאזדה שאהבתי קצת יותר .
הכרום מבחוץ ,עושה רע לשתיהן .
במאזדה 3 הגלגלים גדולים יותר - כיצד ה משפיע על נוחות ויציבות הרכב ? תפקידם של אנשי המכירות לפאר את הגלגלים , אני רוצה להבין האם יש לגודל יתרון כלשהו או שמדובר בטריק שיווקי בלבד .

תא המטען - של הקורולה נראה יותר רחב ונוח ,תקנו אותי אם אני טועה (שני הרכבים במרכב סדאן, האצ'בק נראה יותר יפה אבל תא המטען פצפון ).

סלון- איכות ההרכבה בשני הרכבים טובה , התכנון והעיצוב במאזדה לדעתי יותר טוב .
ישנה איזו תחושה שמדובר ברכב ברמה גבוהה יותר .
אבל הפלסטיקים המבריקים לא עושים רושם שיחזיקו טוב בשימוש יומיומי מעל שנה.
הפלסטיקה בקורולה לדעתי צפויה להזדקן ביותר כבוד .
משענות היד בשני הרכבים לא נוחות- אי אפשר להזיזן ולהרימן
במאזדה המשענת נראית יותר טוב , בקורולה נראה שהדביקו את המשענת או ששמו אותה ברגע האחרון ולא חשבו על זה שהיא צפויה להתלכלך (שאפו למאזדה שמאפשרת ריפוד עור ).
ההרגשה שבמאזדה חשבו מחוץ לקופסה ובטויוטה לא .

גיר-על פי מבחנים שראיתי וקראתי ,מדובר בגירים מצויינים בשני המקרים . העיקר זה לא רובוטי ,מהסס ורועד בתחילת הנסיעה .

מנוע-בקורולה גיר שהוכיח את עצמו , טוב שלא הולכים אחרי העדר ומשדרגים למנוע מודגש .
במאזדה מנוע מתקדם יותר עם דחיסה 1:14 , בחלק מהמבחנים מציינים שהמנוע די רגיש לדלק באיכות שאיננה מעולה , יכול להיות ומדובר בחסרון . כל מכלול טכנולוגי רגיש הוא מתכון לצרות בעתיד ,זו דעתי .

הגה-בשני הרכבים ההגה טוב מאוד .
סה"כ מדובר ברכב משפחתי , אני לא מחפש ביצועים אלא נוחות תפעול והגה חד שמגיב ומפנה מיד את הגלגלים .

עלויות אחזקה- ביטוח של המאזדה יותר יקר , טיפולים -מחירים דומים.
ירידת ערך-מדובר שני רכבים מאוד פופולריים בליסינג .
משום מה על הקורולה זה משפיע פחות .

היות ומדובר במחירים דומים למחיר אין השפעה.
איזה רכב לדעתכם עדיף לרכוש ומדוע ?

תודה למגיבים

Kingkong16

New member
אולי גם ספורטאג'

הג'יפון בדומה לקורולה ולמאזדה 3 מאובזר טוב למדי ,כולל אבזור בטיחות וזה יתרון .
לחבר יש ספורטאג' דור קודם והוא מתלונן על צריכת דלק גבוהה
האם בדור הנוכחי ישנו שיפור כלשהו ?

במספר מבחנים שראיתי , מציינים שהמתלים קשיחים .
מצד אחד זה מובן ,רכב יותר גבוה ,אמור להיות בעל מתלים קשיחים יותר
מצד שני האם המתלים מאוד קשיחים וכתוצאה הנוחות נסיעה נפגעת ?

הספורטאג' לא כדאי

אלא אם הסיבות למה לא אינן מפריעות לך
1. הרכב קטן [מבחינת תא הנוסעים והבגאג'] בהשוואה ל2 שהזכרת לפני כן.
2. רכב גבוה עלול לצרוך יותר דלק על הנייר מרכב נמוך דומה לו. אני מניח שהספורטאג' צורך יותר מקיה ריו ששאר מימדיהם דומים [למעט הגובה] תבדוק את זה בהשוואה ל2 האחרים.
3. מתלים קשים: ההעדפה זאת שאלה אישית. יש PROS AND CONS. אני אוהב מתלים קשים. אבל מהכתיבה שלך אני מפקפק אם אתה תאהב את זה. במקום דיון באויר לך תעשה נסיעת מבחן גם על הג'יפון
&nbsp
4 בהקשר להשוואה בין השתיים:
גלגלים גדולים: גם כאן יש בעד ונגד. הבעד: יציבות בקו ישר, צריכת דלק קטנה בנסיעה בינעירונית מהירה. הנגד: צמיגים יקרים יותר.
גלגלים קטנים: יציבות עדיפה בתמרונים מהירים ברדיוסים קטנים, צריכת דלק קטנה יותר בפקקים של עצור וסע לסירוגין...
&nbsp
העדפת האצ'בק. כמו כל דבר, גם זה טעם אישי. אני מעדיף. ב2 הרכבים שדיברת עליהם הבגאג' גם בדגם 5 הדלתות אינו קטן. ובכל מקרה תמיד אפשר להגדיל הבגאג' אם אתה מקפל את המושבים האחוריים והרכב הופך למבנה קצת דמויי סטיישן. אופציה כזאת נוחה וגדולה אינה קיימת בסדאן ששם הזכוכית האחורית אינה מתרוממת עם הדלת ולא נוצר חלל משותף יחסית גדול וגבוה.
&nbsp
מחיר כמשומש: בעבר, טויוטה תמיד שמר על המחיר טוב ממזדה. רפיוטיישן זה משהו שקשה להסביר והוא לא בהכרח מוצדק ובוודאי לא מדובר על רכב ספציפי של פלוני אלמוני אלא סומציה כללית גסה ולא מדוייקת... אבל יש שאומרים שאין עשן בלי...זה שיקול אם אתה מתכוון להחזיק ברכב לזמן קצוב. ככל שקצר ככה השיקול הזה משמעותי.

M o l

New member
הספורטאז' גדול מהריו, איך אתה אומר שהם זהים דומים??

הבדל של 10 ס"מ בבסיס גלגלגים, 13 ברחוב וכמעט 45 ס"מ באורך (יחסית ל-5 דל').

ראשית יש הבדל בין דומים לזהים

אני דיברתי על מרחב הפנים [מה שעומד לרשות הנוסעים...] שמרגיש די דומה...
&nbsp
ההבדל המשמעותי ביותר הוא בגובה. כשאתה מרים את הגובה אתה חייב "להרים" [קרי להגדיל] גם את הבסיס אחרת היציבות תיפגע באופן קיצוני. אבל שים לב שהפער בין בסיס הגלגלים קטן בהשוואה לפער בשאר המדדים שציינת [ואני ממילא לא נמנה על אוהדי דגמי הסדאן].

מה שרשמתי היה ציטוט מבן משפחה בעל ג'יפון שכזה

שהתייחס למרחב הפנים.
&nbsp
בלי קשר, קבל ח"ח על ההערה: ועל הירידה לעומקם של מספרים. לי הארת את הדיסקרפנס בין הרושם שלו בכעל רכב כזה בליסינג לבין המציאות

M o l

New member
המרחב פנים בספורטאז' גדול יותר מאשר בריו.

הפער אולי לא עצום, אבל זה בדיוק ההבדל בין משפתית לסופרמיני (בתא הנוסעים ובתא המטען).

enigo

New member
אין שום הכרח להאריך את בסיס הגלגלים כאשר מגביהים רכב

אתה מבלבל עם מפשק הגלגלים, שהוא קשור ליציבות תחת עומסי צד - העומסים המשמעותיים בנהיגת כביש.
שים לב שג'יפאים שמגביהים את הרכב מרחיבים את הסרנים - אף אחד לא מאריך את בסיס הגלגלים...
והבדל של עשרה ס"מ בבסיס גלגלים הוא הבדל של קטגוריה - לסיד, למשל, יש בסיס גלגלים של 265 ס"מ. בדיוק ס"מ אחד ובודד יותר מהספורטאז'.

enigo

New member
אולי די עם שטויות? ישבת אי פעם בספורטאז'? ברור שלא. אחרת

לא היית מקליד את השטות הזו על מרחב הפנים.

הספורטאז' קופץ יותר מקנגרו עצבני , אבל הקנגרו חמוד לפחות

במקור הוא עם מנוע 2000 ועם הנעה כפולה , בישראל יש חכמולוגים
שישלמו מחיר נמוך העיקר שתהייה להם הפוזה של רכב פנאי . עם מנוע 1400
והנעה קדמית בלבד , אכן צריכת הדלק שלו לא טובה גם ביחס
ל CX5 עם מנוע 2000 למשל . ( שהוא גם הרבה יותר רך ונוח )
הגודל שלו בניגוד למה שאומר זה שנוסע בקופסאת הנעליים פיקנטו
הוא מהגדולים בקטגוריה כמו ה CX5 , הסוברו , הטיגואן החדש , הטויוטה והמיציבושי . ובטח יותר גדול ויותר נוח מבחינת הגודל והגובה מהמאזדה 3 והקורולה .
האפקט של העיצוב שלו כבר הולך ונעלם , מתיישן , בכל מקרה לא אהבתי את החלונות הצרים שלו עקב העיצוב .
איבזור זה לא פרמטר חשוב כי בכל הרכבים היום יש איבזור יתר .
למשל רק לאחר שנה וחצי הבחנתי שברכב שלי יש מגירה למשקפיים מעל הראש
דבר שמאוד נוח לי כי אני מרכיב משקפיים ויש לי 2 זוגות שמש ורגיל .

Kingkong16

New member
הרכב לא לפוזה

או במטרה להרשים.
אני מחפש נוחות ,מרווח ואבזור תוך כדי מנוע סביר וצריכת דלק טובה.
כיס למשקפיים זה לא אבזור , זה אמור להיות חלק אינטגראלי -מאוד מעצבן שבארץ היבואנים צוחקים עלינו והופכים כל שטות לאבזור.
מאידך-בקרת אקלים מקדימה ,פתחי מזגן מאחור , מפשיר אדים טוב (כי הלחות בארץ ממש גבוה) - זה אבזור יותר מעניין .
לא ברור לי למה בסקודה מודעים לעניין והיפנים ממשיכים "לצפצף" על הצרכנים .
אם לא הגיר הקופצני והמנוע הרגיש שמחייבים ביקורי פטע במוסכים
האוקטביה הוא רכב משפחתי מעולה .
האמינות שלו ( אחותי מחזיקה באוקטביה) בעייתית לצערי .

לא הרגשתי הבדלי גובה בין הקורולה למאזדה ,אם כי לפי נתונים על הנייר ,מאזדה די נמוכה .
בנסיעת מבחן בקורולה ובמאזדה לא הרגשתי שחסר גובה שפוגע בראיית הכביש למשל.
אני ממש לא גבוה , היה צריך להרים את מושב הנהג ,אבל בסופו של דבר הגעתי לתנוחת נהיגה דומה.

היתרון היחיד של רכב יותר גבוה מבחינתי הוא מרווח הגחון -על מנת לא לפגוע בתחתית הטמבון בזמן חניה .
אני שונא כשחונים על המדרכה , משתדל להימנע מכך ככל הניתן-לפעמים אין ברירה כי למצוא חניה ליד גן\בית ספר זה כמו לזכות בלוטו.

M o l

New member
זה עניין של טעם אישי, אני הייתי הולך על המאזדה

שתיהן מצויינות.
בזכות העיצוב (גם החיצוני וגם תא הנוסעים), הביצועים, הנאה מנהיגה והתחושה הכללית.
מצד שני, הקורולה תהיה מרווחת יותר וגם נוחה יותר.

פיספסת את העיקר

מזדה ברמת הבסיס משווקים את הרכב עם מנוע 2000 ו165 כ״ס..לך על מזדה בלי לחשוב

הוא צריך רכב לקחת ילדים לגן/בי"ס כששם אין חנייה נוחה...

מה הוא יעשה עם ה2000 האלה שניתנים לו עאלק חינם?...
כמה זמן ייקח לו לגרד [באנדרסטייטמנט] את הטמבון באיזו מדרכה...
דבר שני: ציין את בעיית הלחות הגדולה. כנראה המסכן גר בגוש הלח. אחד כזה חייב לא רק מפשיר אדים טוב אלא גם וישר מאחור ולפיכך הוא עדיין אינו מבין אבל הוא חייב לפחות תצורת הצ'בק ולוא בשביל הקישקוש שנקרא הוישר מאחור שזה עבורו משהו חיוני...

Kingkong16

New member
לא ליסינג ולא גוש לח

אני לקוח פרטי ולא ליסינג .
בקיץ כשהלחות גבוהה , החלון הקדמי נוטה להזיע .
תופעה מוזרה ומאוד מעצבנת .
למישהו חשוב רכב שמגיב מיד להאצה , לי חשוב רכב שהרכב ישרת אותי ויהיה נוח למשפחה .
בעיית החניה היא רק אחד האספקטים .
אני לא נעול על ה-3 שהזכרתי , נראה לי (ואני רחוק מלהיות מומחה) שהם מציעים תמורה טובה גם בזכות אבזור הבטיחות .

מי אמר שאתה ליסינג?

לגבי הלחות, האם האפיניות שלה לשימשה האחורית פחותה מלקדמית? אני מקווה שאתה לא נמנה על נהגי האוטומטיש שעונים על זה שגיר הרכב על R הרבה פחות מאשר על D

Kingkong16

New member
כנראה טעיתי

באחת התגובות היה רמז שאני מתלבט בין קורולה למאזדה כי אני לקוח ליסינג .

לגבי הלחות-כמובן שהלחות סימטרית אבל הרכבים מתקשים להתמודד איתה .
שמכשהיא מופיעה בשמשה האחורית, ישנה חלופה-מראות צד שמשום מה לא נוטות להזיע כ"כ . כשהיא מופיעה מקדימה - המזגן לא תמיד עוזר .
אני גר באזור המרכז.

לגבי הלחות בקיץ, מבחינת הרכב היא שונה מהלחות בחורף

השוני הוא מבחינת דרכי ההתמודדות של הנהג והרכב ....וזה למרות שבארץ יש ימים מבלבלים שבהם החורף די דומה לקיץ.
&nbsp
בחורף בפרט בימים קרים, הרכב סגור "ומלא באנשים", והלחות בתוכו נוצרת עקב נשימת בני האדם שמאבדים מים כאדי מים בתהליך הנשימה. לכן הלחות בתוך הרכב עולה והאדים מתעבים חלקית על משטחים קרים כמו השמשות [השמשה קרה כי צד אחד שלה פונה החוצה]. מפשיר האדים ומיזוג האוויר מורידים את הלחות בתוך הרכב והבעיה נעלמת.
בקיץ המנגנון הבסיסי שונה לחלוטין. הבעיה היא מחוץ לרכב ולא בתוכו. כלומר, בפרט בימים יחסית חמים ומאד לחים כפי שיש ליד החוף, הלחות העיקרית היא מחוץ לרכב ומצטברת על השמשה מבחוץ. המזגן בתוך הרכב מקרר את השמשות והאדים בחוץ מתעבים חלקית במגע עם השמשה הקרה [בדיוק הפוך ממה שקורה בחורף].
הפתרון לזה הוא כמובן לא לכבות את המזגן כי חבל על הנוסעים שלא יסבלו אבל כנגד האדים בשמשה הקדמית צריך להפעיל מידי פעם וישרים וגם בשמשה האחורית הווישר יעזור. במקרים קשים של קיץ לח יהיו אדים גם על מראות הצד ומפשיר האדים יכול לסייע...
&nbsp
אני זוכר שלפני כחודשיים בליילה, ליד המרינה בהרצלייה המתנתי ברכב עם מזגן. הלחות הייתה כל כך גדולה בחוץ שהוישרים ניקו ועד שחזרו היה שוב מה לנקות. הוישר האחורי הוא בודד על כל המשטח האחורי וחג יחסית לקדמיים לאט, ועל כן, שם הבעייה הייתה חמורה עוד יותר. [ייתכן גם שהגומי אחרי 4 שנים התייבש קצת וכדאי להחליף הגומי] ובכל מקרה הוישר האחורי הקל עליי שם

The S t i g

New member
מעניין שפתחת את ההודעה על פנסי לד...

לאף אחת מהן אין פול-לד, אולי אורות יום בתאורת לד, לא משהו לבחור לפיו מכונית
את הדבר הכי בסיסי נסיעת מבחן ביצעת?
&nbsp
הגאנטים 18 של מאזדה גם פוגעים בנוחות הרכב וגם עולים הרבה יותר להחלפה יחסית לצמיגים במידות נרמאליות יותר של הטויוטה, איש המכירות של מזדה מקשקש עליהם הרבה להלהיב אותך אבל האמת שרוב מוחלט של הקונים היה עדיף להם גנט 17 ען מידות צנועות טיפה יותר
אני כמובן היתי מעדיף את ה 18 והם גם באמת הרבה יותר יפים על הרכב

למעלה