מתקן מים

מתקן מים

היי מישהי יכולה להמליץ על חברת מתקני מיים, אני מחפשת חברה שגם תספק אחריות לתקופה ארוכה כי כבר היה לי ניסיון לא כל כך טוב בעבר....

dubit1234

New member
תמי 4 נותנים שרות יוצא מן הכלל

אני כבר לדעתי 15 שנה איתם.
אם תעשי חיפוש מתקדם בפורום, תמצאי שלרבים מאיתנ כאן יש מתקן של תמי 4

practical1

New member

לא מבינה בכלל איך הסתדרנו בלי .
קומקום חשמלי? חלב במיקרו? בקבוקי מים במקרר?
כל זה פאסה. כל כך נקי ונעים ונוח.

רק לא מתקן של מעיינות

חברה שלא מכבדת את לקוחותיה.
ובעיה גדולה של אמינות.
אני בכלל בשנים האחרונות חזרתי למי ברז ומאוד מרוצה.
זה בהחלט תלוי אזור.

רוני1955

Active member
מתקן מים

אני, בניגוד לאחרים, חושב שזה אחד המכשירים הכי מיותרים בבית. לכולנו יש מקרר בבית, ואין כל הצדקה להחזיק מתקן קרור נוסף. קומקום חשמלי מרתיח את המים לקפה צ'יק צ'ק, ואין כל הצדקה להחזיק 2 ליטר מים על סף רתיחה 24 שעות ביום, או להרתיח בבוקר 2 ליטר מים כשרוצים כוס קפה. אם רוצים מים מסוננים, אפשר להתקין ברז על השיש ליד הכיור, עם סננים מתחת לשיש. העלות נמוכה הרבה יותר מכל מתקן אחר. אני לא מתכוון למתקן אוסמוזה הפוכה, שזה חטא בפני עצמו.
בכל מקרה, לא ללכת על תמי 4. את מתחתנת איתם בחתונה קתולית, והם מחייבים את כרטיס האשראי שלך על דמי החזקה ועל משלוח חלפים כל פרק זמן שהם קובעים לעצמם.
מכיוון שקנית מכשירים הביתה היא גם שאלה צרכנית, אני מציע להביא את השאלה הזו גם לפורום צרכנות. כדאי לשמוע מה יש שם להגיד.
http://www.tapuz.co.il/forums2008/forumpage.aspx?forumId=66

למה אוסמוזה הפוכה?

היי, הייתי רוצה להבין למה אתה כל כך נגד אוסמוזה הפוכה? ויש לך אולי המלצה למכשיר מיים אחר?

frankthe

New member
אוסמוזה הפוכה

מתקן של ניקוי מים שמנקה את המים שמגיעים לברז שלך. השיטה עובדת כך:
מכניסים מים בלחץ לפילטר=סנן כדי להפוף את המים מתמיסה בת ריכוזים גבוהים של לכלוך לתמיסה בעלת ריכוז נמוך של לכלוך. התהליך מתבצע בלחץ בגלל שני דברים - השימוש בסנן מאוד צפוף ואז המים לא עוברים את הסנן אלא רק בלחץ. התהליך מנוגד לאוסמוזה רגילה. התוצאה היא בזבוז של מים! כמה? הרבה מים. במתקני מים ביתיים מדובר על שפיכת למעלה מ -70% של המים שעוברים את התהליך. כלומר רק 25% מהמים שמגיעים למתקן את מנצלת אותם. שאר המים שהם מים טובים לשתייה לפי התקן הישראלי הולכים לביוב. מחיר יקר מאוד כאשר מדובר במצב בו כל טיפת מים היא מצרך יקר בישראל, גם מבחינה מדינית, גם מבחינה גיאוגרפית וגם מבחינת הכיס הפרטי שלך.

בנימין26

New member
מצד אחד יש בזה משהו, מצד שני

גם הבריאות שלנו יקרה ואם זה מה שמסנן לנו את המים הטובים וזורק את הלא טובים אני מעדיף לשלם אולי קצת יותר על מים ושיהיו לי מים מסוננים כמו שצריך בברז

רוני1955

Active member
המשך

מה גורם לך לחשוב שהמים שמגיעים אליך לברז. הם לא טובים? כולנו יודעם את התשובה. מי שמנסה לשכנע שהמים לא טובים, אלו הם אותן חברות שמוכרות את כל המתקנים האלה, ובנוסף גם אותן חברות שמוכרות לנו מים בבקבוקים. המים שמגיעים אלינו הביתה דרך חברת מקורות, הם לא פחות טובים ונקיים ממה שאפשר לקנות או לקבל בשיטה זו או אחרת. ביחוד עכשיו, כשאחוז ניכר ממי השתיה הם מים מותפלים.

טלולי 2

New member
למים יש טעם אחר בגלל הצנרת, או הסינון במתקנים

אבל זה לא אומר שמים מסוננים או מים מינרלים טובים, או בריאים יותר ממי ברז.
לא מזמן היתה כתבה בתוכנית "המקור" בערוץ 10 ובה הראו במפורש שהמים המינרלים הם מי ברז.
זאת אומרת, שבמקור המים המינרלים באמת נובעים מהטבע, אבל עם השנים והביקוש למים מינרלים המאגרים הללו כמעט והתרוקנו אז חברת מקורות עוזרת למלא את 'מאגרי הטבע' האלה.
נערכו בדיקות ומי ברז הם טובים באותה מידה.
אנחנו פשוט התרגלנו לטעם מאוד מסוים של מים. אני בשלב התרגלות למי ברז.

אם זה מעניין אותך הנה קישור לתוכנית "המקור" המדוברת:
http://news.nana10.co.il/Article/?ArticleId=865208&sid=126

רומי 912

New member
שלום רוני אני מכירה אותך מפורום שיפוץ ובניה ושם בין הגולשים יש לך הרבה עימותים וחילוקי דעות. דיעותיך מאד מנוגדות למקובל, וכעת אתה בא להציע את העצות שלך לפורום הזה, וגם כאן דעותיך הם בלתי מקצועיים.
אתה כותב למשל שהמים מהמתקנים הם שיכנוע כביכול של אותם חברות המנסות למכור אותם לצרכנים.
אז לידיעתך, בבניינים רבי קומות שהמים באים ממיכלים שעומדים על הגג ולא תמיד מטופלים ע"י ועד הבית,, המים ממש מזוהמים. היו זמנים שהזמנו אנשי מקצוע לנקות את הדודים מעל הגג והיו שם כל מיני חיות קטנות כמו צפרדעים וג'וקים, ובודאי גם חיידקים וטפילים למיניהם. וכעת תגיד לי שאנחנו שותים מים שאחוז ניכר מהם הם מים מותפלים? - מהיכן לקחת את זה?

רוני1955

Active member
את עושה טעות

והופכת את זה למשהו אישי. זכותו של כל אחד לחשוב כפי שהוא רוצה. זה לא נגד החוק (עדיין). אני לא יודע מתי ביקרת בפורום שיפוץ ובניה לאחרונה. את מוזמנת. את תראי שאין שם עימותים. ויכוחים לעומת זאת, הם דבר מבורך, ואנשים שומעים יותר מדעה אחת, ומחליטים בסופו של דבר על מה שנראה להם נכון.
לעצם הענין, את מביאה דוגמה קיצונית להזנחה פושעת של מי שאמור לעשות מעשה, ומשליכה את זה על כלל המדינה.
אני עדיין עומד מאחורי דברי לגבי נסיונות השכנוע לקנית מים מינרלים או מתקני תמי 4 למיניהם. מה היתרון של מתקן למים חמים וקרים? יש לו יתרון של נוחיות, אבל הנוחיות הזו עולה יותר ממה שהיא שווה (לדעתי כמובן, כל זמן שמותר לי להביע אותה ברשותך...). נראה לי שלא קראת את התגובה הראשונה שלי, שבה כתבתי נגד מכשירים של מים חמים וקרים, אבל לעומת זאת העליתי את האפשרות להתרנת סננים תחת הכיור.
לגבי ההערה שלך ש"דעותיך הם בלתי מקצועיים" (השגיאה במקור), טיפסת הפעם על עץ גבוה מדי.
יש לי בעיה. אני אוהב להשמיע את הדעות שלי, גם אם הן לא עולות בקנה אחד עם דעת הרוב. לא שאני חושב את עצמי למשהו מיוחד, אבל בזמנו גם גלילאו גליליי חשב אחרת מהרוב, ועוד רבים וטובים. אותם אנשים שחושבים אחרת, אותם אלה שלא מקיימים את "חוק העדר", ושיש להם אפשרות למחשבה חופשית, הם אלה שמצליחים בסופו של דבר לקדם את העולם.

רוני1955

Active member
עכשיו נזכרתי מי את.

ולמה את כותבת על עימותים
העימות היחידי שהיה לי היה איתך. כתבת תגובה, ואחר כך באת אלי תחת שם אחר, וביקשת למחוק. כשביקשתי שתפני תחת השם שבו כתבת את התגובה, סירבת. זה נראה לי אז, ואני עדיין חושב כך, שמכיוון שהפניה למחיקה לא היתה מאותו שם משתמש שתחתיו נכתבה התגובה, את ביקשת שאני אמחק תגובה של מישהו אחר שלא מצאה חן בעינייך. זה נראה לי אז וגם היום, שהיתה התחזות. מכאן ועד ההכפשות האישיות שאת מביאה כאן, המרחק גדול.

רומי 912

New member
לרענן את זכרונך ביום 28.12.2011 תכתובת עם "עבודות הבניה עופר"
ביום 3.12.2011 תכתובת עם "כל עבודות הבניה"
ביום 21.11.2011 תכתובת עם "כל עבודות הבניה"
ביום 18.11.2011 תכתובת "כל עבודות הבניה"
אגב, נכון זו אני שביקשתי למחוק תכתובת-תגובה מסויים , ומכיוון שאתה סירבת בכל מיני סיבות לא רלוונטיות
נאלצתי לשנות את שם המשתמש שלי ואז אתה ענית לי שאני כותבת תחת שם אחר.
אתה פשוט התעקשת לקבוע שאני מתחזה., כמה פעמים גם נתתי לך את מספר הטלפון שלי הפרטי ב"מסר"
וביקשתי ממך ליצור איתי קשר כדי שאוכל להבהיר לך את סיבת רצוני למחוק את התגובות שלי בפורום שלך
(סיכסוך שכנים) ואתה אפילו לא טרחת לענות לי, ולכן אני החלפתי את כינוי שמי. זו גם הסיבה שאני עונה לך בפורום ולא במסר פרטי כי אתה לא עונה תשובות רלוונטיות.

רוני1955

Active member
נראה לי מיותר לענות.

אבל אני אענה בכל זאת.
"עבודות הבניה עופר", ו"כל עבודות הבניה", זה אותו אדם. ששמו עופר. אם את, או כל גולש אחר, יחפש את התכתובות איתו בפורום שיפוץ ובניה, ימצא הרבה עימותים איתו. לא רק אני, אלא כל גולש שכתב שם את דעתו, והתשובה לא מצאה חן בעיני עופר, הותקף אישית. הוא גם נהג לענות לגופו של גולש ולא לגופו של עניין. הוא הוזהר מספר פעמים, ולבסוף, עם גיבוי של הנהלת "תפוז", הוא סולק לצמיתות מהפורום.
לגבי המשך התשובה שלך, מכיוון שהיא סובלת מכמה אי דיוקים, אני אתעלם.
חג שמח.

מה גם שזו שיטה שאינה בריאה למי שתיה

ולחשוב שבבתים רבים יש מכשיר כזה לכל הבית, מתוך דאגה למכונת הכביסה....

אצלי מכונת הכביסה בריאה כבר 20 שנה במים רגילים.

וגם אנחנו, רק מרתיחים את מי השתיה, ולפעמי גם זה לא.

ובריאים מאד, לכל הדעות.

ראיתי מכשיר תמי 4 בבית של אשה ערירית עניה

המתקיימת על קצבת זיקנה בלבד.

אין לה כסף למזון, לא לנעליים, אבל משלמת "רק" 200 שקל לחודש לתמי 4 להתחייבות ל - כמה שנים?

למעלה