מתעניינת

מתעניינת ../images/Emo221.gif

האם זה נכון שמתנדבים שמשרתים בבסיס סגור חוזרים כל חמשוש הביתה ? **אני גם מכירה מישהו גם מתנדב והוא סוגר גם שבת ואיפה יש בסיסים סגורים במרכז?

Dizen

New member
זה לא הולך ככה.

מתנדב שמשרת בבסיס סגור, יהיו לו את אותם תנאים של החיילים האחרים שמשרתים שם. כלומר - אם כולם יוצאים חמשושים [שזה ברוב הבסיסים] אז גם הוא יצא, ואם זה תנאים אחרים אז כך גם הוא. כמובן שאני לא מתייחסת לבקשות חריגות של מתנדבים מכל מיני סיבות, אלא לכלל. לרוב, חיילים שסוגרים שבת עושים זאת בשביל לשמור. מאחר ומתנדבים פטורים משמירות, לרוב הם לא יעשו שבת. מצד שני, אם חייל משרת בתפקיד שצריך לאייש גם בשבת [סמב"צים/פקמ"צים/חמ"ליסטים למיניהם] בהחלט יכולים להשאר שבת במסגרת התפקיד. רוב הבסיסים באזור המרכז הם פתוחים, אבל גם בהם יש תפקידים שבהם משרתים במתכונת של בסיס סגור/משמרות. בסיסים סגורים של ממש אין במרכז לדעתי, מלבד הבה"דים....
לא למסור מיקומי בסיסים!

בוודאי!

לפני קבלת התפקיד יהיה לך ראיון עם המפקד העתידי שלך או עם נציג מטעמו. בראיון יילמדו להכיר אותך וגם את תוכלי לשאול בדיוק על אופי התפקיד, הדרישות, היציאות וכו'.

חמודהה2

New member
כנסו בבקשה ..

עוד מהצו הראשון ועד הזימונים ללשכת גיוס ולועדת מתנדבים כששאלו אותי אם אני רוצה בסיס סגור /פתוח , אמרתי פתוח . עכשיו אני די מתלבטת .. בסיס פתוח זה מאוד מתיש .. (אתם בטח יודעים למה). הסיבה שלא רציתי בהתחלה בסיס סגור היא משום שחשבתי שאני אהיה בבית כל שבת שנייה , אסגור שבתות וכ''ו .. נאמר לי ממישהי מהפורום (הזה) שמתנדבים עושים ראשון עד חמישי וחוזרים כל חמשוש הביתה ..(לא ידעתי את זה). עכשיו הבעיה שלי היא שאני מוכנה לשת בבסיס סגור אם מדובר ביצאות האלו .. אבל אני לא יודעת עדין מה אני אעשה בשירות ולכן אני לא יכולה לשאול בתא מתנדבים מה יהיו היציאות שלי .. אתם חושבים שאני אוכל לבקש חודשיי לפני הגיוס(אוקטובר) שאני רוצה בסיס פתוח/סגור .. זאת אומרת שאני אחליט מה אני רוצה רק שאני אדע מה יהיו היצאות שלי ? זאת אומרת זה צבא , אני מניחה שאני לא יכולה לבוא בדרישה שאני רוצה בסיס סגור רק אם... או שכן ? :/ מה אתם אומרים ? תודה לעונים ושיהיה יום קסום :)

Dizen

New member
תראי

רוב התפקידים שמתנדבים משרתים בהם, הם תפקידים בבסיס פתוח. יש תפקידים, שיש בהם אופציה גם לשיבוץ בבסיס סגור. אבל את השיבוץ הפרטני הזה את מקבלת רק אחרי הגיוס. ולדוגמא: נניח שהתקבלת לתפקיד מש"קית לקשרי חוץ [
]. רוב המתנדבים משרתים במפקדה במרכז, אבל יש אפשרות להשתבץ גם בבסיסים סגורים ברחבי הארץ - במידה ותבקשי. אבל לא יוכלו להגיד לך לפני הגיוס איפה תשרתי, זה ייקבע ע"י המפקדים שלך לאחר הגיוס. מקווה שהבנת למה התכוונתי. ובקיצור, הבקשה היחידה שאת יכולה לבקש לפני הגיוס ולדעת ב-100% שתקבלי זה שירות בבסיס פתוח. בכל הנוגע לבסיס סגור - התנאים משתנים בהתאם לתפקיד, לבסיס שאליו תגיעי וכו'.
חבל לבחור תפקיד לפי היציאות שלו. יותר חשוב שתהני מהתפקיד עצמו...

חמודהה2

New member
אממ

האמת שלא התכוונתי לבחור תפקיד לפי היצאות שלו .. השאלה העיקרית שלי היא האם מתנדבים יוצאים כל חמשוש הביתה , ענית לי כבר אתמול .. כמו שכבר אמרתי אני רוצה בסיס סגור רק אם אלו יהיו היצאות ואם לא אני מעדיפה פתוח ...(מה אני אעשה שבועיים לא להיות בבית יהיה לי קשה. - התקשרתי לא מזמן ללשכת גיוס לשאול משהו , אמרו לי ששום דבר לא סגור עד חודשיים לפני הגיוס .. אז שאני אהיה שם חודשיים לפני , בטח יסגרו איתי על תפקיד ,לא?! .. כי אם כן אז באותו זמן אני אוכל לברר על היציאות של אותו תפקיד?

Dizen

New member
אני אומרת שוב,

באותו תפקיד יכולים להיות כמה אפשרויות של שיבוצים, ואת לא יכולה לדעת לאן תשובצי עד אחרי הגיוס. אם תדעי מה התפקיד, יוכלו להגיד לך מה האפשרויות ובהתאם מה התנאים של כל אופציה. לדעתי, חבל שאת מקובעת כל כך דווקא על חמשושים. מה אם 4-10 או 5-9 ? תנסי, תראי קודם איך התפקיד, איך הצבא בכלל... אחרי זה תדעי איזה יציאות מתאימות לך.
...

דיזן, את בטוחה?

בחיים לא שמעתי על מתנדבים שמתגייסים לתפקיד מסויים ורק אחרי הגיוס הם יודעים לאן הם משובצים. זה אחד מהפריווילגיות שלהם זוכים המתנדבים. עצם העובדה שלפני הגיוס הם הולכים לבסיס בו הם עתידים לשרת אחרי הגיוס ואז הם יכולים להתרשם מהסביבה, מהתפקיד וכמו כן לברר כל מה שעולה להם בראש - כולל על היציאות. מתנדב שבחר תפקיד ורק אחרי הגיוס שמע לאן הוא משובץ? לא שמעתי על דבר כזה. אבל אולי אני טועה, אני בסה"כ
קטן..

Dizen

New member
אבל למה לא לקרוא את מה שאני כותבת ../images/Emo10.gif

כל מה שאמרתי הוא שבתפקידים מסוימים יש כמה אפשרויות שיבוץ. אני אתן אפילו עוד דוגמא: מש"קית ת"ש. בכל בסיס בצה"ל צריכה להיות מש"קית ת"ש - גם בבסיסים פתוחים וגם בבסיסים סגורים. אבל מה לעשות, את השיבוץ לבסיסים עושים רק אחרי שמסתיים קורס הת"ש, כלומר אחרי הגיוס. לפני הגיוס, ניתן לדעת איזה אופציות עומדות בפני המתנדב, שלאחת מהן הוא יגיע. הפריווילגיה שלה זוכים המתנדבים בסה"כ אומרת, שאף אחד לא ישבץ אותם בכוח בבסיס סגור. אבל היא אמרה שהיא דווקא כן רוצה בסיס סגור אבל אם יציאות מסוימות, ואף אחד לא יכול להבטיח לה שהיא תקבל בדיוק את היציאות האלה בתפקיד הספציפי שלה. כל מה שאמרתי כרגע מתייחס בעיקר לתפקידים שדורשים קורס. בתפקיד שלא דורש קורס, המפקד שמראיין את המתנדב פשוט משבץ אותו כראות עיניו. במקרה כזה כן ניתן לדעת לפני הגיוס. לא שמעת על מתנדב שידע לאן הוא משובץ אחרי הגיוס
נעים מאד, יעל
ואני באמת לא היחידה.
אתה
גדול!

limen

New member
יש אפשרות

להתחיל בבסיס פתוח ובהמשך אם אני יראה שאני מעדיף בסיס סגור לבקש בסיס סגור?? יאפשרו לי דבר כזה?!?!?! ועל הדרך עוד שאלה קטנה: מה השעות שתא מתנדבים פתוח?!? אני מנסה כבר שבוע להשיג אותם ולא עונים לי!! וזה לא תפוס יש צליל חיוג רגיל!! תודה!

כן יש אפשרות

אתה מבקש לוותר על הפטור שלך מלינת בית. תא מתנדבים פתוח (באופן עקרוני) עד 17:00 וזה המספר: 03-7379063/4.

Dawson girl

New member
אני התגייסתי ככה..

אחרי מיליוני מיונים לתפקידים מכל הקצוות של צה''ל, התגייסתי במחשבה שהתקבלתי לחיל הים. בסופו של דבר הגיעו ההצבות ביום האחרון של הטירונות, והתברר שבכלל הייתי מיועדת לחיל האוויר. את התפקיד קיבלתי רק בימ''מ, אחרי שבחרתי אחד מתוך שניים... אז אפשר להגיד שסוגשל התגייסתי כל''צ

Dawson girl

New member
תלוי בהרבה דברים...

אני משרתת בבסיס סגור וחוזרת חמשושים. סגרתי שבת אחת אבל היא לא היתה קשורה (זה היה חלק ממשמרות של המחלקה וזה היה בכלל במלחמה
ובמלחמה כידוע הכל מתבלגן). בשבתות בעיקרון יש את התורנויות של הבסיס, כמו שמירות וכו'... אצלנו יש גם תורנות אחרת שמתנדבים לא מבצעים אז לא סגרתי. אבל- יש מצבים אחרים שמתנדבים סוגרים שבתות והרבה, כמו למשל מש''ק תורן (שצריך להשאר בבסיס בשבת, אם התפקיד מצריך את זה). אם המתנדב מוסמך לתפקיד, אין סיבה שהוא לא יוכל לסגור את השבת הזאת... מצב נוסף הוא הסמכה/חפיפה- שבמשך התקופה הזאת סוגרים חצאים (שבת לשתיים) או שלישים (שבת לשלוש), וגם זה בתפקידים שההסמכה שלהם אינטנסיבית במיוחד (דוגמא- פקמ''ציות, עוזרי בקר וכו').. מקווה שעניתי על השאלה למרות החפירה

חמודהה2

New member
אז אני אוכל

או לא לדעת לפני הגיוס מה יהו היציאות שלי במידה ואני אשרת בבסיס סגור ?

למעלה