מתנות להורים/משפחה לליל הסדר

רומי 007

New member
מתנות להורים/משפחה לליל הסדר

אשמח לשמוע רעיונות - לא נדושים (ותרו מראש על בקבוק יין וכלי בית קנויים). רעיונות יצירתיים, עבודת יד, קומבינציות מעניינות וכל השאר, בהתאם לימים האלה אני מציעה שהסכומים לא יהיו גבוהים: 60-100 ש"ח מקסימום. הרעיונות שלי בינתיים: 1. מסגרת יפה (קנויה/ עבודת יד) עם תמונה מוגדלת של הנכד/ים. אפשר לקנות בחנות לעבודות יד מסגרת עץ פשוטה ולהכין לבד בציפוי פסיפס או בצביעה או בחיפוי כלשהו. 2. בסגנון "חולצה ותקליט" של פעם: א. סרט DVD ששווה לקנות (יש בבלוקבסטר קיר מלא סרטים בטווח 69-99 שח). ב. טישרטס לשימוש ביתי או לסבים/סבתות שעושים הליכות ברגל. חולצות יש בטווח רחב של 20 ש"ח בבזארים ועד 80 ש"ח ב"היינס". על הטישירטס אפשר לגהץ נייר מדפסת מיוחד (10 ש"ח לגליון) ועליו תמונה שנסרקה מראש למחשב. התמונה יכולה להיות של הסב והנכד או של כל המשפחה או סתם משהו נחמד אחר. מראש החולצה מתאימה לשימוש ביתי כי קשה לי להאמין שאדם מבוגר יצא החוצה עם תמונת עצמו על חולצתו....

עמית@

New member
אני אישת לא כל כך אוהבת חולצות

עם תמונות, אבל אולי אצלך זה תופס
מה עם לוח שנה עם תמונות הילדים? מרגש ושימושי.

השנה זה מתנות תמונות של יערה

* אלבום קטן של יערה. * לוח שנה אונברסלי עם תמונות שלה - יש תוכנות מחשב שעוזרות לעצב זאת. גם לי די נמאס לי מכלים או דיסקים או ספרים או יין.

רעיונות יצירתיים ועבודות יד-זו אני

יש לי המון המון המון המון רעיונות אבל תלוי כמובן מה היכולות האומנותיות שלך. מתחילה: מאוד אופנתי עכשיו כלי זכוכית עם מפיות (אם את רוצה כבר התחלתי להכין ויש לידוגמאות בבית ויכולה לצרף לכאן תמונות ואפילו הסברים!). אפשר מגש מעץ שמציירים עליו או מורידים תמונה מהאינטרנט יפה ומדביקים ומעל צובעים בלכה או אמייל שקוף וזה יוצא מטריף. על אותו העיקרון של המגש אפשר למצות. אפשר להוסיף סט של תחתיות לכוסות באותו הסיגנון. להמשיך? רוצה עוד???

Anu

New member
סאני! נא לפתח את הצד השיווקי שבך!

אולי תתחילי להציע למכירה דברים שאת עושה לחנויות או בדוכנים לקראת פסח?!

../images/Emo9.gif זה אני מתביישת....

אין לי אומץ לעמוד בדוכן עם העבודות שלי. אני תמיד מפחיתה בערכן ולא יודעת איזה מחיר לבקש. לומר לך שזה גם ריווחי. לא ממש. השעות עבודה שאני משקיעה - אף אחד לא ישלם לי אותן. זה בשביל הכייף שלי וכמובן שאם יש חברות או שלי או של המשפחה אז אני מוכרת בכייף אבל בטוח לא להרוויח.

ronylew

New member
גם אני לא האמנתי שאני מוכשרת

בחנות הובי בפ"ת ממש מסבירים איך לעשות כל דבר מובייל, שעונים,מפיות כל דבר שבא לך ,אני כבר עשיתי כמה תמונות לחדר הילדות ,קישוטים לארון ואפילו עיצבתי את הכסאות של פינת האוכל בסלון.

גאיה100

New member
סאני, לגבי הדבקת מפיות על זכוכית

אני ממש אשמח להדרכה בעניין
קניתי את החומרים ו"לאימון" עצמו השתמשתי בדבק פלסטיק פשוט, אולי זו הבעיה כי יצא לא משהו בכלל. ואולי אני סתם נטולת כשרון
תוכלי לפרט את השלבים פלוס תמונה או שתיים?

הסברים ותמונה

את חייבת או דבק מפיות או מה שיותר זול זה לדלל את הדבק םלסטי במים (טיפונת) כדי שיהיה יותר נוזלי. הנה הסבר ממש מפורט : פיסת צמר גפן אלכוהול כלי זכוכית מפיות מספריים טוליפ אבקת נצנצים (ללא חובה) דבק מפיות (רגיל או פורצלן)-או כמו שאמרתי דבק פלסטי מדולל. לכה על בסיס פוליאוריטן, של יעקובי, רונסילק או שאפשר במקום לכה לשרוף את הכלי בתנור עם המפית ואז הוא עמיד בשטיפות מים. אם רוצים אפקט ישן של פיצוצים: סטפ 1+2 שמן פטינה/תינוקות צבע שמן בגוון הרצוי אופן העבודה: ראשית יש לנקות את כלי הזכוכית בעזרת צמר גפן טבול באלכוהול בכדי לנטרל כל שומן שעל הכלי. משהכלי התייבש אפשר לגשת לעבודה, לטבול את המכחול בדבק המפיות ולמרוח שכבה אחידה ע"ג כלי הזכוכית. כאן יש 2 אפשרויות: 1. להדביק את כל המפית על הכלי 2. להדביק אך ורק אלמנטים מתוך המפית במפוזר. אם בחרתם לעבוד לפי אפשרות 1, יש למרוח שכבה אחידה של הדבק על כל הכלי, אין צורך להמתין לייבוש. אם בחרתם לעבוד לפי אפשרות 2, מרחו דבק רק במקומות שעליהם תדביקו את המפית ושוב, אין צורך להמתין לייבוש. עבודה לפי אפשרות 1, להפריד את השכבה העליונה של המפית משתי השכבות התחתונות, להתאים את המפית לכלי הזכוכית, כאשר אתם מתחילים לעבוד מהחלק העליון של הכלי, להצמיד את המפית לכלי ולעבוד אך ורק על איזורים קטנים, בשיטה זו אנחנו נמנעים מיצירת בועות ואיזורים לבנים במפית, וכך יש לנו שליטה על כל האיזורים שאנחנו עובדים עליהם, לאחר הצמדת ריבוע של המפית לכלי, לטבול את המכחול בדבק ולמרוח על המפית מהאמצע כלפי הצדדים, זאת אומרת, אם אני עובדת על הצד הימני של המפית, אני מורחת את הדבק מהאמצע כלפי ימין ומלמעלה למטה עד אשר סיימתי לעבוד על החלק הימני של הריבוע, מייד ממשיכה עם מריחת הדבק בצד השמאלי של המפית, מהאמצע שמאלה, בכל פעם טובלת את המכחול בדבק ומורחת על המפית, חשוב מאד להשגת מראה מושלם: לאחר כל מריחת דבק בעזרת המכחול, להניח את המכחול בצד ובעזרת האצבע לעבור על האיזור שמשחתם אותו בדבק ולהספיג את המפית בדבק כך שהיא תהיה שקופה ולא ייראו בועות אויר. אם המפית אינה מספיקה ויש צורך להוסיף עוד מפית, יש לקרוע את השוליים של המפית החדשה ולהמשיך בעבודת ההדבקה, להשתדל להתאים את הדוגמא הבאה לדוגמא הקודמת שהסתיימה על המפית ולהדביק צמוד מאד לסוף המפית הקודמת, לא לעלות על המפית הקודמת בכדי שסימני החיבור לא יראו. עבודה עפ"י אפשרות 2: למרוח דבק באיזורים שעליהם תדביקו בתפזורת את המפית, לגזור מהמפית את הדוגמאות שאותן תדביקו על הכלי, להפריד לאחר הגזירה את השכבה העליונה של המפית משתי השכבות התחתונות ולהדביק על האיזורים שמרחתם את הדבק, לטבול את המכחול בדבק ולמרוח שוב בתנועות מהאמצע כלפי הצדדים, כאשר גם כאן עוברים עם האצבע בכדי להספיג את המפית בדבק. גזירת המפית מומלצת אך ורק אם אתם תוחמים את קצוות המפית עם טוליפ לאחר מכן, מאחר והטוליפ מסווה את סיומת המפית, אם אינכם רוצים לתחום את סיומת המפית, יש לקרוע את המפית מסביב לדוגמא שאותה תדביקו, בכדי שקצוות המפית ישתלבו בצורה טבעית על הזכוכית. משסיימתם לעטר את הכלי יש למרוח 2-3 שכבות של לכה בכדי לאטום את הכלי או אפיה כפי שאמרתי קודם לכן. מריחת הלכה: בכדי שהכלי יהיה עמיד לשטיפות (ידניות בלבד, אין להכניס כלים למדיח הכלים) יש למרוח 3 שכבות של לכה ולהמתין (תלוי לפי מזג האויר) כשעה וחצי לייבוש בין שכבה לשכבה. אם ברצונכם לפזר אבקת נצנצים יש לפזר אותם על שכבת הלכה השנייה בעודה רטובה, אבקת הנצנצים הלבנה מאד מומלצת, מאחר והיא מאד עדינה ועשירה בצבעים. ניתן אף להוסיף אבני חן להעשרת הכלי. להמתין שוב שעה וחצי לייבוש השכבה השנייה ולמרוח את השכבה השלישית והאחרונה והכלי מוכן. במידה ובחרתם באפשרות השניה שפיזרתם מפיות ע"ג המפית ולא הדבקתם מפית אחת שלמה, מורחים לכה אך ורק ע"ג המפיות ולא על הזכוכית החשופה. אם ברצונכם לעשות פיצוצים ע"ג המפית, יש לעשות זאת לפני שלב מריחת הלכה, הלכה כאמור היא היישום האחרון. שלבי העבודה בפיצוצים ע"ג המפית, משהמפיות והדבק התייבשו, למרוח סטפ 1, שכבה עבה ונדיבה בעזרת המכחול השטוח הרך שמצויין בהתחלה, לא משנה כיוון מריחת הסטפים, להמתין לייבוש, אם רוצים פיצוצים מאד גדולים מורחים שכבה נוספת של סטפ 1, מחכים לייבוש ומורחים שכבה נדיבה של סטפ 2, שוב, צורת המריחה אינה משנה, הפיצוצים הכי יפים נוצרים כאשר מורחים את הסטפים איך שרוצים ולא בצורת שתי וערב. ממתינים לייבוש סטפ 2, כשעתיים עד ארבע שעות לערך, לוקחים פיסת בד ושמים עליו נקודה של שמן פטינה/תינוקות ומורחים בתנועות סיבוביות את כל השטח שיישמתם עליו את הסטפים, על אותה נקודה ששמתם על הבד את השמן, לשים כדור של צבע שמן ושוב למרוח בתנועות סיבוביות על הפיצוצים, לאחר שסיימתם, יש לנקות מיידית את העודפים של הצבע בעזרת חלק יבש של פיסת הבד, בתנועות סיבוביות לנגב את יתרת הצבע. בשלב זה, יש להמתין כ-24 שעות לייבוש הפטינה ולאחר מכן ניתן לעטר ולמרוח את הלכה כפי שמוסבר למעלה. שיהיה בהצלחה ואם משהו לא ברור אני כאן!

גאיה100

New member
כזה בדיוק אני רוצה לעשות

כמה שאלות: מה זה- טוליפ, פיצוצים, סטפ, פטינה?
כדי שיתקבל אפקט כמו בקערה, המפיות צריכות להיות דוגמא על רקע לבן? (אני השתמשתי במפיות שהכל בגוון צהוב וחמניות והתקבל מראה אטום לחלוטין)

יש לי כמה דברים עבורך....

דבר ראשון יש פורום אמנות שימושית של תפוז ואצרף לך לינק שיש שם המון בנות מוכשרות בטירוף ורעיונות וכמובן הרבה מאוד הסברים על הכל!!! דבר שני אני אסביר לך כאן בכייף מה שבא לך אם לא בא לך "להתבחבש" בפורום אחר.
טוליפ - זה צבע זכוכית בולט כזה שאפשר לראות בשני הדברים שהכנתי סביב המפית ואז לא רואים את הסיומתהגזורה של המפית וזה מוסיף המון!!! יש את זה בכל מיני צבעים אבל הכי יפה זה כסף או זהב או נוצצים. רגע. בעצם לא נעים לי כאן כל הדיון הזה אז ברשותך עוברת למסרים

העין ה 3

New member
הי סאני, כמה שאלות

קודם כל, אני לא בטוחה שקראת את תגובתי לך בפורום אמנות שימושית שבה כתבתי לך שאני (ורדה 1) זו אני (העין ה 3). את רוצה להגיד לי שאני יכולה להדביק מפית על זכוכית עם דבק מפיות ולא חייבת דבק פורצלן? ניסית את זה? וגם אז אפשרי לשרוף בתנור?

העין ה 3 - אניטה זו אני ../images/Emo8.gif

ראיתי חמודה מה שכתבת אבל לא קישרתי שזו בעצם את. בוודאי ובוודאי שניסיתי להדביק עם דבק מפיות על הזכוכית וכמובן שגם שרפתי בתנור. הכל יצא לי 100%. כרגע אני קצתתקוה שם עם משהו אחר אבל יהיה בסיידר

חמניה1

New member
סאני

ההסבר מדהים. אני מתה לעשות את זה. אני כל כך לא מוכשרת שזה עצוב. את יודעת אם יש במקרה סדנאות בנושא באזור המרכז ? כל כך בא לי.

העין ה 3

New member
יש סדנאות ב"פנאי לי" בתל-אביב

הן לא זולות, אבל המחיר כולל את כל החומרים הדרושים בכמויות של לקחת הביתה. אולי אתן רוצות לעשות מפגשון לכל מי שרוצה ללמוד? לא אכפת לי לארח אצלי בבית - אני בשבועיים האחרונים בטריפ של עבודות יד. לפסח הכנתי גם להורי וגם לחמי וחמותי שלטים לדלת הכניסה, ועכשיו אני מכינה כמה סטים של תחתיות לכוסות - שיהיה מתנות מוכנות בשעת הצורך.

למעלה