מתנה לכיתה א' ליום הולדת

buba300

New member
מתנה לכיתה א' ליום הולדת

אנו וועד הכיתה, מחלקים בכיתה א' מתנה לכל ילד ביום הולדתו. והחלטנו ללכת על ספר

מעוניינת לדעת איזה ספר מומלץ ומועדף לגיל 6-7. אם יש ספר מועדף של "ד"ר סוס" וכיוצא בזה.

מודה מראש לתשובות
.

לכל הילדים את אותו הספר?

אם כן אז חכו למצעים של 4 ב-100.

ונראה לי שהכי יתאים לכולם זה "דוד אריה".

יש את הספרים

שהילד/ה הם גיבורי הסיפור
והתמונה שלהם מופיעה לאורך כל הסיפור
לדעתי זה מאד יפה

buba300

New member
איזה ספר של דוד אריה. יש מס' לא מבוטל

שבחלקו לא מתאים לכיתה א'.
מחפשת ספר שילד בכיתה א' יצליח לקרוא אותו אוטוטו.

לגבי הספר עם התמונה, כבר קיבלנו אותו בגן
.

florentin

New member
זה מדד בעייתי - כי יש כאלה שכבר קוראים ויש

מי שגם בשנה הבאה לא יצליחו להתמודד עם דוד אריה.
אני הייתי הולכת באמת יותר בכיוון של ד"ר סוס -
הלורקס מקסים (וגם "חינוכי").

יש עכשיו סדרות של ראשית קריאה (משהו עם צפרדע ?). לא זוכרת שמות ולא מכירה - אבל בזמנו נראו לי ברמה מצד אחד וקלים לקריאה מצד שני.

אבל זה מתאים לגילאים נורא צעירים... בן הארבע שלי מכיר את הלורקס כבר חצי שנה בערך. אני לא בטוחה שהספרים האלו ממש מדברים לילדים בני 6-7 (או אולי זה רק אני, לא יודעת...)

אם זה אמור להיות ספר שילד בכיתה א' קורא לבד לפחות הילד הממוצע, אז מדובר בספרים מאוד משעממים בדרך כלל (מה שנקרא - ספרי ראשית קריאה).
אני לא רואה בעיה בלקנות להם דוד אריה (עם פתק החלפה, כי להרבה מאוד ילדים כבר יש לפחות אחד מהם) ואפילו שיקריאו להם או שהם יקראו לאט או רק במהלך השנה. כל הספרים של דוד אריה מוצלחים ומשעשעים עד מאוד, והבכור שלי (כיתה ב') מחכה להם בשקיקה כבר מאז גן חובה. אז בגן חובה וכיתה א' הקראתי לו את כל הכרכים, והיום הוא קורא בעצמו ב-10 דקות קריאה שיש להם בבוקר בכיתה.
לא ממש נורא בעיניי לקנות ספר שיחכה להם טיפה עד שיקראו לבד, מה גם שקצב ההתפתחות בין הילדים ממש לא אחיד.

תראי זה לא בשביל שיקראו לבד

בשביל לקנות להם ספרים שיקראו לבד את צריכה משהו פשוט עם עלילה קצרה, אני לא יודעת עד כמה ילהיב אותם לקבל ספר שיתאים לפעוטות.
הם כבר גדולים

דוד אריה זאת סדרה מצויינת ומצחיקה, בכל ספר יש מספר סיפורים קצרים, חוש ההומור שם נוגע בכל ילד, יצא לי כבר לדסקס עם כמה ילדים על הסיפורים שם וכולם מולהבים מאד.
ההורים יכולים להקריא להם בינתיים ובכיתה ג' הם יחזרו לזה לבד ויקראו שוב, זה מסוג הספרים שתמיד כייף לחזור אליהם ומבחינה שפתית הם יכולים להתאים גם לילד בן 6 וגם לילד בן11.

הספר הראשון בסדרה זכה בכל מיני פרסים של ספרות ילדים ובמצעד הספרים של משרד החינוך וכאלו אבל תכלס כולם טובים ולא משנה באיזה סדר קוראים אותם, אפשר לקנות לכל ילד משהו אחר מהסדרה ואז יעשו "החלפות" והשאלות אחד מהשני ואפשר לקנות לכולם את הראשון שיתחילו ממנו ומשם יתקדמו..
אנחנו התחלנו מהספר הרביעי בכלל, אחר כך קניתי את הראשון ואבא שלי קנה לסוכות את ההוא בארץ השוקולד (לא זוכרת את המספר).

florentin

New member
אני היחידיה שלא מתה על הדוד אריה?

וגם -
הסיפור המושלם
ממש לא מבינה מה כל כך נפלא בהם...

דווקא הספרים של ד"ר סוס הם בעיני לכל גיל - כי יש בהם כמה וכמה רבדים. מה שילד בן 4 מבין (כשנהנה מהם) שונה ממה שיבין בן 6 ואפילו 10.
אבל זו אני.

אולי זה בגלל שאת לא אוהבת מפלפלון חנוץ?

דווקא הבן שלי לא מת על דר' סוס, יש לי ספר אחד שלו שנחשב בזמנו למאד מומלץ, קניתי והוא אף פעם לא הסכים להקשיב לו.

הסיפור המושלם אני לא מכירה.

גם הבכור שלי אף פעם לא התחבר לד"ר סוס ובשום גיל. הקטן לעומתו מאוד אוהב מגיל שלוש.
הדוד אריה מאוד מצחיק, עתיר דמיון ושובבות, וזה מה שילדים (וגם גדולים
) אוהבים. חוץ מזה אני והבכור שעות יכולים להגיד מה היינו אוכלים במערה שבה יש את כל המאכלים שבעולם ואסור לאכול כלום

"הסיפור המושלם" זה סיפור בשלושה כרכים של אותו המאייר (ורואים את הדמיון). מן ספור הרפתקאות דמיוני, מעט משעשע אבל לא כמו דוד אריה. הבכור מאוד אוהב גם את זה. כאן הפרקים הם ברצף, ולא כמו בדוד אריה, וגם הרבה יותר מומלץ להתחיל מהספר הראשון וללכת לפי הסדר ולא כמו בדוד אריה, שאפשר לקפץ בין הספרים השונים בסדרה וזה לא ממש משנה. כאן עדיף לשמור על הסדר כדי להבין יותר טוב.
תנסו לקרוא את הראשון, ואם ימצא חן בעיניכם - תמשיכו. הבכור שמע את כולם ברצף ומאוד מאוד אהב.

זה תלוי בתקציב שלהם

כי בדרך כלל הספרים האלו עולים סביב ה70-100 ש"ח.
אבל זה אכן יכולה להיות הפתעה נחמדה

בכל מקרה מניסיון- אחרי ההתלהבות הראשונית הם כמעט ולא מעיינים בו, העלילות בספרים האלו לא כאלו מלהיבות.

buba300

New member
תודה לעונות. אני אלך לצומת ספרים

להסתכל במה שהצעתן.

התקציב שלנו 35 שח לספר, אך יש לנו הנחה של 30 אחוז במודן.

אנחנו לא בעד החלפת ספרים. קונים אותו ספר לכולם כמתנת יומולדת. אצלנו חוגגים בכיתה לכל הילדים של אותו חודש בסוף החודש וילד מקבל מתנה.

נוRית

New member
זה די ענין של טעם

כפי שכבר נכתב - יש ילדים שמעדיפים ז'אנר מסוג אחד, יש שמעדיפים ז'אנר אחר.
אם קונים לכולם את אותו הדבר - אז בהחלט כדאי ללכת על משהו שהוא די "מיינסטרים".
אולי שווה לברר בפורום נוסף (או כמה) כמו הורים ליסודי וכ"ו...
אם מדובר על 35 ילדים, שווה לדעתי לנסות להתעניין ישירות מול המו"ל. לא בטוחה שחנויות ספרים מחזיקות כמות כזו של העתקים של ספר מסוים. ואולי כן לנסות לברר על איזו עסקה מול חנות, הכוללת כן אפשרות של החלפה (פתק החלפה) או לחליפין - עסקה האומרת כי אתם מתחייבים בכל חודש לרכוש בין 3 ל- 5 העתקים של הספר הנבחר.

buba300

New member
הספרים של ד"ר סוס יותר לטעמי. לא התחברתי

לדוד אריה.

אתמול היתה כתבה באינטרנט על הספר "זרע הביפולו" של ד"ר סוס
http://e.walla.co.il/?w=/266/2573056

וגם הייתי בצומת ספרים. הספר במבצע. עולה 74 שח וספר שני 80% הנחה.

אנו מתכוונים לקנות 35 ספרים בבת אחת. כל ילד מקבל את הספר בחודש שלו. סוף החודש חוגגים.
הצעתי לוועד ומקווה שבהחלטה מרוכזת יפול הפור לזכות ד"ר סוס
.

למעלה