מתנה לילדים גרמניים

מתנה לילדים גרמניים

בסוכות נטייל בגרמניה ואפגש שם עם חברה.
יש לה שלושה ילדים והייתי רוצה לתת להם מתנה, הבעיה היא כמובן מה.
הם גרמניים לא יהודים ולא מדברים עיברית, מה נותנים להם שיהיה נחמד אבל ישראלי.
הילדים בני 5 עד 11

בנות או בנים?

לבנות הייתי מביאה - בין היתר - מדבקות יפות שכתוב עליהן בעברית.
רוב הבנות שאני מכירה אוהבות מדבקות, והעברית זה טוויסט נחמד

יש קלפי רביעיה של מקומות בארץ.

שקדייה

New member
אני כמעט בטוחה שכן. הממציא שלו זה שמעון שפיר

שעל בסיס המשחק הזה הקים את משחקי שפיר, וניסה לשחזר את ההצלחה ללא הצלחה של ממש.

בכל מקרה, לא נראה לי משנה נורא אם זה מקורי ישראלי או לא, אבל זה בהחלט משהו מאוד מאוד ישראלי. (גם חומוס ופלאפל הם לא ישראליים מקוריים)

noa_f

New member
לא, הוא לא מקורי

אנחנו שיחקנו ב-uno בחו״ל כמה שנים לפני שטאקי יצא.
כמובן שהשפיר הזה אמר תמיד שגם הוא וגם יצרני uno ״הושפעו מאותו משחק״ (משחק שלישי שאיש לא שמע עליו) אבל...

וזה מה שויקיפדיה אומרת בנושא

טאקי הוא משחק קלפים ישראלי המהווה גרסה עברית למשחק הקלפים האמריקאי Uno (אנ') המבוסס על המשחק Crazy Eights (אנ'), שבו משחקים בקלפים רגילים.‏[1] מיד עם צאתו לאור בשנת 1983 הפך לרב-מכר ונמכר בהצלחה רבה במספר ארצות, ובראשן ישראל. פירוש השם "טאקי" הוא מפל מים ביפנית, והקלף הנושא שם זה במשחק מאפשר לשחקן "לשפוך עליו" את כל הקלפים מאותו הצבע. המשחק תורגם והוצא לאור בישראל על ידי חיים שפיר, יצרן משחקים ישראלי. מעצב הטאקי הוא ארי רון, מאייר "איה פלוטו".

ede1

New member
ספלים עם נוף של ירושלים או יש כל מני שטויות למשרד :פתקים,

עטים, עפרונות, סרגלים עם תמונות, כיתוב. מחזיק מפתחות ועוד

בנים או בנות?

חובבי ספורט?
אני הבאתי לבן 9 חובב כדורסל חליפה של מכבי תל אביב ולאחותו בת ה11 שרשרת עם חמסה ונרשמה הצלחה גדולה (צרפתים לא יהודים)
לבנים אני חושבת שענייני ספורט זה מצויין, אפשר צעיפים של קבוצות ישראליות (כדורגל או כדורסל).
פחות הלכתי על ישראליאנה או יודאיקה.
&nbsp
&nbsp

lavendula

New member

ani1551

New member
בגדול, זה רעיון מצוין

בקטנה, כששליש מיהודי אירופה מציינים בזמן האחרון שהם לא יוצאים מהבית לציבור עם סממנים חיצונים יהודיים (כיפה, מגן דוד וכו') זה יכול להיות קצת בעייתי כרגע. אולי בכל זאת עדיף להתמקד בדברים בבית: חמסות לקיר או השם שלהם באותיות עבריות לתליה.

יו2יו

New member
אנחנו הבאנו מטקות (כאלו לים) ושש-בש

מאד ישראלי והתקבל בשמחה. בודאי מתאים לגיל 11, פחות לגיל 5

danakama10

New member
אמנם משחקים חביבים אבל לחלוטין לא ישראלים

שח זה Backgammon, מהמשחקים העתיקים בעולם.
מטקות זה wooden beach rackets.
אני חושבת שמדובר במתנות נחמדות מאוד לילדים, אבל כדאי לשווק אותם בתור משחקים שפופולרים בישראל ולא בתור משחקים ישראלים כי זה פשוט לא נכון.

danakama10

New member
נכון!

מעניין אם יש עוד משחקים ישראלים שזכו להצלחה בינ"ל? (כאמור, טאקי, שש בש ומטקות זה לא ישראלי)
וכמובן טעיתי מקודם, backgammon זה שש בש ולא שח

למעלה