מתמטיקה יום שבת

רמZ דק עבה כשק

המשולש שנוצר ע"י הבסיס ושני חלקי האלכסונים הוא ישר-זווית ושווה-שוקיים, כלומר כל זווית בסיס בו היא בת 45º .

רוןמ

New member
בעיה...

בספר התוצאות הן: (הערה: A משמעו אלפא)
a*sin(A+45)/sin45 a*sin(A-45)/sin45 ומה שיצא לי הוא לבסיס הקטן התשובה השנייה, ולבסיס הגדול יצא לי בכלל a*cos(A-45)/sin45​
מה הטעות שלי?

אכן כך

נשתמש בזהות :
cosx=sin(90º-x)​
ובמקרה שלנו :
cos(45º-α)=sin[90&ordm
45º-α)]=sin(45º+α)​

רוןמ

New member
אבל...

הזוית היא לא ארבעים וחמש מינוס אלפא... אלא אלפא מינוס 45.

רן88

New member
לא הסתכלי בכלל על התרגיל והנתונים

אבל במקרים שהתוצאה כוללת פרמטרים ואתה לא בטוח בעצמך פשוט תציב (בתשובה שלך ובתשובה בספר את אותם מספרים). זה קצת מעצבן, אבל זה מבטיח התאמה בינך לבין הספר. תקבע ש-a שווה ל-2 ושאלפא שווה 40 מעלות ותתחיל לחשב. בהצלחה.

gil levi

New member
חדו"א1 - תרגול 3 - את"א

אין לי מושג איך לפתור את השאלות האלו: שאלה 1: An= n^(-1)^n (An סידרה המוגדרת על ידי n בחזקת (1-) בחזקת n). הוכיחו ש An אינה חסומה ואינה מתכנסת, ומצאו את כל נקודות ההצטברות שלה. שאלה 2: הוכיחו שגבולה של הסידרה : n/sqrt(n)-1 הוא אינסוף. (שכחתי את ה An=). במילים: במונה: n, במכנה: (שורש של n) מינוס 1. שאלה 3: בעזרת כלל הסנדוויץ' מצאו את גבולה של הסידרה [(שורש מסדר n של n) מינוס אחד)] בחזקת n. תודה מראש לעוזרים.

gil levi

New member
זה ברמה אוניברסיטאית

עכשיו ראיתי מה רון כתב למעלה. תלמידי תיכון- אל תשברו על זה את הראש. למי שלא יודע, את"א= אוניברסיטת תל אביב.

KARIINN

New member
שאללהה

במשולש ישר זוית ושווה שוקיים ABC זוית C שווה ל90 מעלות נתון: (2,1-) C (2,3) B מצא את שיעורי קודקוד A.. כיצד ניתן לפתור זאת?!! בבקשה מי שיודע שיעזור לי זה דחוף!!!

הדרכה

נסמן את נקודה C ב (x,y) . משוואה ראשונה : AC=BC (באמצעות נוסחת "מרחק בין שתי נקודות"). משוואה שניה : משפט פיתגורס (לאחר שמצאת את אורכי כל שלוש הצלעות). לחילופין אפשר לבנות משוואה פשוטה יותר- תנאי ניצבות - אם למדת אותו. לסיכום, שתי משוואות בשני נעלמים.

דווקא אני לא...

פשוט פתרתי איזה 10000 תרגילים כאלה בחיים שלי, גם אם הכלב שלי היה פותר כמות כזו - בסוף הוא היה עונה על השאלה הזו...

למעלה