מתמטיקה ומדעי המחשב - תואר שני

מתמטיקה ומדעי המחשב - תואר שני

בהינתן שיש לי תואר ראשון במדעי המחשב, מה הן הדרישות על מנת להתקבל למסלול זה במוסדות האקדמים השונים (חוץ מבר-אילן)? כשאני אומרת "דרישות" אני לא מתכוונת לדרישת הסף המגוחכת של 80+ שידוע לכל שהיא לא אמיתית, אלא כמה ממוצע אני באמת צריכה בשביל להתקבל/לקבל ראיון בפני ועדת קבלה? בכלל, מהן האפשרויות שעומדות בפני כבוגרת מדעי המחשב לתואר שני בתחומים מדעי המחשב ומתמטיקה (יחד או לחוד) ושוב, מהן הדרישות?

yossi c

New member
מה רע בבר-אילן?

הם פתחו מחלקה "חדשה" לפני שלוש שנים (המחלקה ל"מתמטיקה ומדעי המחשב" התפצלה), וראש המחלקה החדש עשה ועושה רה-ארגוניזציה משמעותית מאוד להעלאת הרמה הן בלימודי התואר הראשון והן לגבי הבאת חוקרים חדשים (למרות שגם קודם מבחינת מחקר המחלקה היתה טובה) . על מקרה קצה קטן שהתפרסם את יכולה לקרוא כאן . לדעתי בעוד שנים בודדות היא תהיה מבחינת מוניטין אחת המחלקות הטובות בארץ. אגב, הממוצע הנדרש בפועל לתואר שני שם בשנה שעברה היה 90-92.. ולשאלתך, בבן גוריון הסף בפועל בשנה שעברה נסגר על כ-84. זה מה שידוע לי. מקווה שעזר קצת
.

Kiru

New member
לא הבנתי

הבאת את הלינק הזה כהוכחה מדוע כן ללמוד בבר-אילן?

yossi c

New member
אתה יכול ללמוד משם שני דברים

1. על ההתבכיינות של אנשים שלא עומדים בקצב. לא רלוונטי. 2. על הרמה הגבוהה הנהוגה במחלקה, שעדות לה ניתן לראות בין היתר ברמת המבחן במבני נתונים (שסיפורו מובא בכתבה). הכתבה הזו היא ממש לא "הוכחה" למה כן ללמוד בבר-אילן. כמו שכתבתי לראשונה, זה רק מקרה קצה שבמקרה הגיע לתקשורת ואפשר להסיק ממנו על הרמה ועל מדיניות ראש המחלקה (הברוכה לדעתי). אבל לא רק ממנו כמובן.

Kiru

New member
אז כניראה שאנחנו רואים דברים אחרת

בלי להיכנס לדיון אם אכן יש מקום לשיפור הרמה שם (אולי כן, לא יודע) יש דרך לעשות דברים. אי לקיחת אחריות בקשר להטעיית סטודנטים לגבי דרישות קדם, משחקים משונים בקשר למועדי ג' - אני באמת מקווה שזה לא מדגם מייצג של ההתנהלות בחוג הזה. אם כן, באמת חבל.

yossi c

New member
דווקא לא

לדעתי הכתבה די מגזימה בתיאור. תקרא גם את התגובות שמתלוות אליה (אתה כבר תבין איזה תגובות הן רציניות ואילו לא..). בכל אופן, אני יכול להגיד לך בפה מלא שזה לא מדגם מייצג לדרך ההתנהלות (לגבי העניין של המשחקים עם הסטודנטים) ובטח ובטח שלא לגבי הסטודנטים של תואר שני שאותם המחלקה רוצה לטפח. אני לא אומר שאין מקומות לשפר פה ושם (ובמוסדות אחרים אין? בדוק יחס לסטודנטים באת"א), אבל המדיניות הכללית, הדרך, המטרה - היא להעלות את הרמה, וזה מעולה.

המממ עוד מישהו?

ולגבי בר אילן, לא התכוונתי לרדת על רמת הלימודים שם, הסיבה שאני לא לוקחת אותה כאופציה היא אחרת...

NOGA HONEY

New member
הרשמה לבר אילן

בתור אחת שקנתה ערכת הרשמה לתואר ראשון בבר אילן היתי שמחה אם תרשמי למה את לא לוקחת את בר אילן כאופציה???

למעלה