מתלבט בין שתי חוות דעת

benyais1

New member
מתלבט בין שתי חוות דעת

שלום רב, שבוע שעבר נסדקה לי שן שבוצע בה טיפול שורש לפני 7 שנים. מיד פניתי לרופא שיניים במקום מגורי הנוכחי, רופא אשר קיבלתי עליו חוות דעת טובות, והוא טען שעלי לעקור את השן, לשים שתל וכתר, במובנים של נזק כלכלי מדובר בסך הכל ב-7200 ש"ח (כן, לשן אחת בלבד). לאחר יומיים של התלבטות, והמלצה בפורום זה לשמוע עוד חוות דעת הלכתי לרופא שטיפל בי מאז היותי קטן במקום מגורי הורי, אציין שמדובר במנתח פה ולסת בעל קליניקה וכן הוא מנתח בבית חולים ממשלתי. הוא אמר לי שבהנחה ואכן זה הטיפול זה יעלה לי 4000 שקלים. אולם בכל מקרה הוא רצה לראות אותי וביקש שאגיע עם צילום פנורמי. אתמול הייתי אצלו והוא אמר שהוא לא רואה שום צורך לעקור את השן אלא רק צריך לשים מבנה יצוק ועליו כתר, וסך כל הטיפול 1500 ש"ח. כיצד אני, האזרח הפשוט שאין לו שום הבנה ברפואת שיניים יכול להחליט מה אכן כדאי לי? אנא עיזרו לי...

coolmood

New member
שקילת חלופות לטיפול

שלום רב, חוות הדעת שקיבלת משני הרופאים מנוגדות וסותרות זו את זו... ההבדל הוא במהות הטיפול, ולכן הצעות המחיר שפירטת אינן רלבנטיות. ועדיין - אתה זה שתצטרך להחליט על תכנית הטיפול המועדפת. באופן כללי הנטיה שלי היא לשמרנות - אם ניתן לשמר שן למספר שנים בצורה שתאפשר תפקוד ואסתטיקה, חבל לעקור אותה. עם זאת, אין בידי נתונים לקבוע האם אכן ניתן לבצע שיקום זה או שאין ברירה אלא לעקור את השן. בסופו של דבר תצטרך לבקש מידע נוסף מהרופאים - רופא אחד טוען שאין ברירה אלא לעקור את השן, ורופא אחר טוען שביצוע מבנה יצוק וכתר יספיקו. מאחר והסתירה היא מהותית, בקש מכל רופא להסביר לך מדוע הגיע להחלטה זו, ושקול את הנתונים בהתאם לכך. כמו כן שקול את היכרותך עם הרופאים, ההמלצות שקיבלת עליהם והניסיון שלך איתם, ועפ"י כך החלט האם תכנית הטיפול השמרנית (מבנה יצוק וכתר) אכן ניתנת ליישום במקרה שלך, או שיש צורך בעקירה ושתל. בהצלחה!

נישמע כאלו אחד הרופאים...

יצא : אמינות
מיקצועיות
מחיר
והשני : אמינות
מיקצועיות
מחיר
ממש פרק ב יצאת צדיק

למעלה