מתלבטת סקירת מערכות- פרטי או דרך הקופה? אשמח לעצתכן

ענת 19791

New member
מתלבטת סקירת מערכות- פרטי או דרך הקופה? אשמח לעצתכן

היי חברות להריון,

אני בהריון ראשון, הריון יקר, לאחר כמה וכמה טיפולי IVF.
מתלבטת מאוד האם לעשות את סקירות ההריון (ראשונה ומאוחרת)
דרך הקופה (מכבי) או באופן פרטי. ואולי לא בטוחה שמבינה עד הסוף את ההבדל בין שתי האופציות,
למעט ההבדל (התהומי!!!) במחיר.

מצד אחד, הבנתי שההמלצה לבדיקת מיי שפיר נשנעת בין היתר על התוצאות של הסקירות.
מאחר שאני לא ששה לעשות את הבדיקה הזו חשוב לי לקבל תוצאות מהימנות וכמה שיותר מדויקות ומפורטות בסקירות. בנוסף, יש לי ביטוח פרטי, מה שאומר שאקבל החזר על חלק משמעותי מהסכום של הבדיקות הללו באם אבחר לעשות אותן באופן פרטי.

מצד שני, החשש הגדול שלי היה "ליפול" על רופא מתחיל/ מתמחה או אפילו רופא "חפיפניק" דרך הקופה. אבל השבוע גיליתי שיש רשימת רופאים שעובדים באופן פרטי ועדיין עם מכבי, כך שאני יכולה לבחור אחד מהם ועדיין לשלם בדיוק כמו התשלום בקופה. כך שהחשש הזה קצת התפוגג...

האם אתן יודעות על הבדלים מבחינת רמת הדיוק, היקף ומהימנות התוצאות של הבדיקות הללו
בין אם עושים אותן באופן פרטי ובין אם עושים אותן דרך הקופה?
מה דעתכן? מה אתן בחרתן ולמה?

אשמח מאוד לשמוע.
תודה רבה
והמשך הריון קל, בריא ותקין לכולנו!!!!!
ענת.

ואגב, האם לדעתכן ישנה חשיבות או משמעות לכך שאותו הרופא שעושה את הסקירות יבצע גם את השקיפות העורפית או שאין משמעות לכך?

mitmit11

New member
עם רופאי ההסדר של מכבי זה שווה ערך לפרטי

ויש מגוון מאוד טוב של רופאים, רובם מקבלים בקליניקות הפרטיות שלהם וחלקם במתקני מכבי: http://www.maccabi4u.co.il/13221-he/Maccabi.aspx
העלות היא כ- 120ש"ח למוקדמת וכ- 240 ש"ח למאוחרת (משתנה בכמה שקלים בין מכבי זהב למכבי שלי, הפרש שולי). אני בחרתי בסקירות כאלו אצל מגוון רופאים מוצלחים בהסדר במשך שלושה הריונות (וממליצה על אלו שמקבלים בקליניקה הפרטית כי התחושה היתה יותר נעימה אם כי כולם עברו על אותם דברים).
לעניין מי שפיר אז זה תלוי בזכאות. הזכאות נקבעת לפי גילך או לפי תוצאות השקיפות / חלבון עוברי.

ענת 19791

New member
וואי mitmit11 תודה רבה, ממש הרגעת אותי....

קבעתי לעצמי את הסקירה הראשונה אצל ד"ר סביליה, שמעת עליו?
הוא רופא פרטי שמקבל בהסדר עם הקופה למבוטחות מכבי זהב בלבד....
מי שלא מגן זהב או נמצאת בקופה אחרת משלמת מחיר מלא כפרטי.
קיבלתי עליו המלצות חמות ואני שמחה שקבעתי אצלו.
מתלבטת האם ללכת לסקירה אליו גם לסקירה מאוחרת או שלא.
מה כדאי לדעתך? מה את עשית- שתי סקירות אצל שניים שונים או הלכת לאותו רופא?

שמעת על ד"ר מסלוביץ (מרפאת הריון בסיכון בבני ברק) וד"ר דורון קרייזר (מרפאת מדיקל סנטר בראשל"צ)?
את יודעת האם הם עושים סקירות והאם הם בהסדר עם הקופה?

האם יש לך המלצה על רופא טוב (שמקבל בקליניקה הפרטית אך עדיין עובד בהסדר עם מבטחות מכבי זהב)
לצורך סקירה מאוחרת?
אשמח מאוד מאוד לשמוע.....

המון תודה!

mitmit11

New member
חברה שלי קוראת לסביליה אלוהים...

הוא לא באזורי אז לא ניסיתי
היא אצלו מאמצע ההריון הראשון אחרי חוויה לא נעימה אצל רופא אחר. היא משבחת אותו מאוד (טוענת שבאבדן הריון שחוותה הוא תמך בה יותר טוב מבעלה).
אצלי יצא להיסקר ע"י שני רופאים שונים בכל הריון בגלל אילוצי לו"ז (בהריון השלישי קבעתי לאותו אחד שהיה מקצועי אך לא נעים בעליל ואיך שיצאתי ממנו ביטלתי וקבעתי למישהו אחר).
מסלוביץ הוא מנהל המיון בליס (איכילוב), נדמה לי שפגשתי בו אבל לא זוכרת מה מי מו (צירים וזה
).
כאן תמצאי את רשימת רופאי ההסדר (אם הם מקבלים במכון/מתקן מכבי זה מצויין שם): http://www.maccabi4u.co.il/13221-he/Maccabi.aspx
אני אישית ממליצה על ד"ר יוסף טובבין בראשל"צ ועל יפעת וינר במודיעין (היא מקבלת במכון של מכבי במודיעין, אז היא קיבלה אותי במכון בראשל"צ והיתה לא פחות ממהממת!)

למעלה