מתכון לניוקי - מי יודע?

etilly

New member
מתכון לניוקי - מי יודע?

נורא בא לי להכין מחר ניוקי עם רוטב בולונז, ומשום מה, אני לא מוצאת את המתכון לבצק במחברות שלי... מישהו יכול לעזור לי?? תודה,

lstl

New member
ניוקי

רוטב בולונז נתתי בדיוק בהודעה שמתחת (שבטח תיכף תעלם לה בים ההודעות) לניוקי יש שתי גרסאות: עם ביצה והלי ביצה. עם ביצה: להכין פירה מכמה תפו"א שבא לך (בדר"כ 5-6 גדולים מספיקם ל 5-6 מנות) ביצה אחת קמח מעט מלח אני לא מציינת כמות קמח, תוסיפי כמה שנראה לך, עש שהבצק לא רך מדי, ואפשר לעשות ממנו נחשים ולחתוך בלי שהוא ידבק. כל תהליך העבודה צריך להיות"מקומח" מאוד. והכי בטוח, לבשל 2-3 חתיכות, ולראות שהן יוצאות קשות מספיק ולא כמו דייסה. גרסה שניה, יותר "אמיתי" אבל פחות מוצלחת לטעמי, היא בישול תפו"א, ליבש אותם בתנור כ- 20 דקות (לאחר הבישול שלהם במים), והוספת קמח ומלח. בהצלחה.

שושkה

New member
חשוב שתפוחי האדמה יהיו יבשים כדי

שהבצק לא ייצא רך ורטוב מדי ושלא יהיה שימוש ביותר מדי קמח שמקלקל את הטעם. שיטות יותר קלות לייבוש תפוחי אדמה: 1. להכין במיקרו. 2. לבשל במים. לקלף ואחר כך לגלגל בסיר המרוקן ממים מעל להבה.עד שחלק מהנוזלים מתאדים.

smochkin

New member
ניתן גם

(כמו שאני עשיתי) להשתמש בפירה מהיר הכנה, חוסך את כל ההכנה של הפירה ויוצא טעים מאוד. אני למשל השתמשתי בפירה מהיר הכנה בטעם גריל שנותן לניוקי גם טעם מעניין. בתיאבון

שושkה

New member
בפסח גם אני הכנתי את הניוקי עם מחית

תפוחי אדמה וקמח מצה טחון דק דק. יצא מעולה.

שיגריס

New member
ב"שלו ביער" בטבעון, אכלתי ניוקי

מטוגנים ! לא יודעת אם איתי שלו (השף והבעלים של המסעדה) מבשל אותם קצת לפני הטיגון או ישר מטגן אבל הם בהחלט היו טעימים ולא נדבקים לחיך (כמו שקורה לעיתים קרובות עם ניוקי רגילים).

למעלה