מתכוונים לטייל בגרמניה עם רכב שלא הושכר בגרמניה? שימו לב

דניאלה1311

Active member
מנהל
מתכוונים לטייל בגרמניה עם רכב שלא הושכר בגרמניה? שימו לב
כבר כמה שנים שנושא איכות הסביבה ופליטת הגזים מרכבים מעסיקה מאד את גרמניה (וגם את שאר ארופה). מאז 2007 עוד ועוד ערים הצטרפו לאיסור כניסה למרכזי הערים עם רכבים שאין עליהם מדבקה (כיום ירוקה) שמוכיחה שפליטת הגזים מהרכב היא בהתאם לחוק.

כשתכננתי את הטיול בן כמה ימים לפרייבורג שביער השחור נתקלתי בנושא הזה והתחלתי לחפש באינטרנט איך לרכוש את המדבקה מאחר ושכרתי רכב בשדה התעופה בציריך. הבעיה היתה שנחתתי ביום ראשון ולאחר ההתכתבות עם עירית פרייבורג הבנתי שאין סיכוי ביום ראשון לקנות מדבקה (5 יורו) כי הכל סגור.

הקנס על כניסה למתחם בו יש שלט האוסר כניסה למי שאין מדבקה הוא 80 יורו.
יש שוטרים גם ביום ראשון אבל היכן לקנות? אין. לכן אם אתם מתכוננים לשכור רכב נניח בשוויץ או באוסטריה דאגו להגיע לגרמניה לא בימי ראשון. ניתן לרכוש את המדבקה במוסכים מורשים ב-TUV ובמשרדי התיירות בערים. ראו הסבר עם רשימה כאן
How to get an Umweltplakette (Feinstaubplakette)
If you are renting or leasing a car in Europe and plan to drive in Germany, make sure your vehicle has a green sticker on its windshield. The rental agency should provide it. Even many smaller towns all across Germany now have green zones! Otherwise, the easiest way to get your Umweltplakette is from the TÜV, either at a local inspection station or online at www.tuev-sued.de (south) or www.tuev-nord.de (north). Both sites have English instructions. You will need your vehicle emissions key number (Schlüsselnummer). An environmental sticker is valid for the life of the vehicle.
Cost: €10.00 incl. VAT
https://www.german-way.com/travel-a...urope/driving/driving-in-germany-green-zones/

אני שלמתי כאמור רק 5 יורו אבל כאן כתוב 10 יורו, שיהיה.

לא תפסו אותנו בכניסה למרכז פרייבורג שם היה המלון שלנו. הציעו לנו לפני כן לחנות ב-P&R אלו חניונים קצת מחוץ לעיר אבל איך להגיע משם למלון עם מזוודות? העדפתי קנס. למחרת בבוקר שני הלכנו למשרד התיירות העירוני ושם קנינו את המדבקה. יש חילוקי דעות עד כמה מקפידים השוטרים על המדבקה, לדעתי לא כדאי להסתכן, 80 יורו זה הרבה כסף.

אם אתם שוכרים רכב בגרמניה שימו לב שיש על הרכב מדבקה, חברת ההשכרה אמורה לתת לכם רכב עם מדבקה.
 
למעלה