מתי נוכל לטוס לחו"ל ? מתגעגע

אז מתי נוכל לטוס לחו"ל? כעת שהרוב בארץ מחוסנים -יש כבר יעדי טיסה מותרים לטיול באפריל-מאי ?

דניאלה1311

Active member
מנהל
שלום שמואל היקר, ברוך הבא לפורומנו.
כולנו שואלים את אותן שאלות מתי ולאן.
1. ארופה סגורה למדי, יש מדינות שלא מוכנות לאפשר כניסה גם לבעלי דרכון ארופאי אבל של מדינה אחרת.
2. כל עוד אין ממשלה יציבה עם תכנית סדורה וכזו שלא מזגזגת אותנו כל יומים יש סגר אין סגר, נתב"ג סגור חלקית או הכל פתוח
אין טעם לדעתי לתכנן משהו לחודשיים שלושה הבאים (או עד שתהיה ממשלה חדשה עם תכנית סדורה)
3. יש רשימת מדינות שמוכנות לקבל תיירים ישראלים רשימה צנועה למדי. אותי אף אחד מהמקומות האלו לא מושך
4. לי לא נראה שהזמן המתאים להזמין ולטוס הוא בחודשים הקרובים אבל, כל אחת ואחד צריכים להחליט לבד.

arseny92

Well-known member
מנהל
1. ארופה סגורה למדי, יש מדינות שלא מוכנות לאפשר כניסה גם לבעלי דרכון ארופאי אבל של מדינה אחרת.

מאוד תלוי, כי אפשר לצרף קומבינות עם קונקשנים (כולל טרנזיט יבשתי וימי, יש לבדוק תקנות של כל מדינה בנפרד)
3. יש רשימת מדינות שמוכנות לקבל תיירים ישראלים רשימה צנועה למדי. אותי אף אחד מהמקומות האלו לא מושך
יש גם מדינות שמבססות לא לפי אזרחות, אלא לפי מקום מאיפה מגיעים ושהייה במשך שבועיים אחרונים, כך שאם יש זמן לשהייה במדינה ניטראלית כזו ללא תקנות סגר מחמירות, אז אפשר להגיע ליעד (לפני חצי שנה עשיתי שהיית שבועיים בטורקיה, עם מעבורת לאוקראינה אשר מחשיבה (אגב, עדיין) את טורקיה לירוקה ולא מחייבת בידוד מחמיר עם אפליקציה (כמו שעכשיו אצלינו עם צמידים, אך שם ללא צמידים עם בקשות לאשר שהייה בבידוד כל מספר שעות באפליקציה) בהגעה מארץ אדומה)

נערך לאחרונה ב:

דניאלה1311

Active member
מנהל

מאוד תלוי, כי אפשר לצרף קומבינות עם קונקשנים (כולל טרנזיט יבשתי וימי, יש לבדוק תקנות של כל מדינה בנפרד)

יש גם מדינות שמבססות לא לפי אזרחות, אלא לפי מקום מאיפה מגיעים ושהייה במשך שבועיים אחרונים, כך שאם יש זמן לשהייה במדינה ניטראלית כזו ללא תקנות סגר מחמירות, אז אפשר להגיע ליעד (לפני חצי שנה עשיתי שהיית שבועיים בטורקיה, עם מעבורת לאוקראינה אשר מחשיבה (אגב, עדיין) את טורקיה לירוקה ולא מחייבת בידוד מחמיר עם אפליקציה (כמו שעכשיו אצלינו עם צמידים, אך שם ללא צמידים עם בקשות לאשר שהייה בבידוד כל מספר שעות באפליקציה) בהגעה מארץ אדומה.

לא כל כך ברור המסר שאתה מנסה להעביר אבל, זה לא מה שמשנה כי העיקר שמשהו יזוז ונוכל מתישהו להתחיל לתכנן.

arseny92

Well-known member
מנהל
לא כל כך ברור המסר שאתה מנסה להעביר אבל, זה לא מה שמשנה כי העיקר שמשהו יזוז ונוכל מתישהו להתחיל לתכנן.
נניח נחיתה בקרואטיה (מאפשרת כניסה מחוץ שנגן לטרנזיט יבשתי) ואז מעבר יבשתי לא יעניין סלובנים (קרואטיה אדומה לסלובנים) בתנאי שזה טרנזיט תוך 6 שעות לאוסטריה, ואז את האוסטרים יספק טרנזיט יבשתי תוך יממה לגרמניה, ואז הגרמנים לא מחשיבים מספר אזורים בקרואטיה כאזורי התפשתות זני קורונה כך שהכניסה לגרמניה תותר עם בידוד של 10 ימים וגם כי הינך כבר נמצא באירופה ולא מגיע דרך גבול אווירי חיצוני, וגם שאת קטע הטרנזיט היבשתי אפשר גם להמשיך עד למקום שלא מחייב בידוד. אך האם זה נוח מבחינת הגבלות אחרות זו שאלה אחרת לגמרי, גרמנים מחייבים מסכה FFP2 למשל.

mיטלמן

Well-known member
בידוד 10 ימים?
ואיך מסתדרים? כלומר סגורים בבית מלון (הכוונה לתיירים), מה עם אוכל? הכל נראה מסובך ויקר,
ועוד לא התחלנו עם ביטוח.

לאונידס

Active member
בידוד 10 ימים?
ואיך מסתדרים? כלומר סגורים בבית מלון (הכוונה לתיירים), מה עם אוכל? הכל נראה מסובך ויקר,
ועוד לא התחלנו עם ביטוח.
יש מדינות שלא דורשות מישראלים להיות בבידוד - אם הביאו מסמכים מתאימים, תוצאה שלילית לבדיקת PCR או אישור על חיסון.

בחזרה לארץ מחוסנים ומחלימים לא נדרשים לבידוד.

דניאלה1311

Active member
מנהל
נראה לי ששמעתי שלאור הואריאנט ההודי ידרשו בידוד גם למחוסנים בחזרה לארץ החל משבוע הבא.

לאונידס

Active member
נראה לי ששמעתי שלאור הואריאנט ההודי ידרשו בידוד גם למחוסנים בחזרה לארץ החל משבוע הבא.
להבנתי אין קשר בין ההחלטות לבין בריאות או מדע, הסיבות להחלטות הן פוליטיות.
יכול להיות שידרשו בידוד, יכול להיות שלא, יספרו איזה סיפור על וריאנט או משהו אחר אבל בתכלס הסיבה תהיה פוליטית.

ספציפית לוריאנט ההודי: התגלה כבר בכמה מקומות מפוזרים בארץ, כמו למשל 5 בתי ספר שונים,
ביום חמישי במסיבת ההדבקה הגדולה ביותר במדינה שהפכה לצערנו גם לאסון גדול כנראה הפיצו את הוריאנט ההודי בדיוק כמו שהפיצו את הוריאנט הבריטי במסיבות הדבקה קטנות יותר.
מה יעזור בידוד לחוזרים מחו"ל אם עורכים מסיבות הדבקה בארץ? אין הגיון בריאותי, כנראה יש הגיון פוליטי.

כמו שלל צעדים אחרים שננקטו בשנה האחרונה, שהמוטיבציה להם לא היתה בריאותית אלא פוליטית.

האיחוד האירופי עומד לפתוח את שעריו, לא ברור לי כרגע על אילו מדינות מדובר. כרגע גם נדרשת בדיקה שלילית, מה שאותי מרתיע כי אני עושה כל שניתן כדי לא לעבור את הבדיקה הפולשנית הזאת. אבל נראה שיש אור בקצה המנהרה.

לאונידס

Active member
האיחוד האירופי עומד לפתוח את שעריו, לא ברור לי כרגע על אילו מדינות מדובר. כרגע גם נדרשת בדיקה שלילית, מה שאותי מרתיע כי אני עושה כל שניתן כדי לא לעבור את הבדיקה הפולשנית הזאת. אבל נראה שיש אור בקצה המנהרה.
מדינת ישראל דורשת בדיקת PCR לפני העליה על המטוס חזרה לישראל - מכל מדינה בעולם + בדיקה שניה בנתב"ג, וההחלטה הזו לא תלויה בהחלטות מדינות האיחוד, כך שאי אפשר להימנע לחלוטין מהבדיקה.
אבל בהחלט יש ריבוי בדיקות. למשל מי שירצה לטוס לחופשה של נגיד שבוע ללונדון לאחר שאנגליה תפתח את שעריה לתיירות יצטרך לעבור 4 בדיקות PCR.
72 שעות לפני הטיסה מישראל,
יומיים אחרי הנחיתה בלונדון (ועד אז בידוד)
72 שעות לפני הטיסה לישראל,
ובדיקה רביעית עם הנחיתה בנתב"ג.
מטרד מאוד משמעותי שלהערכתי יהיה מחסום בפני נסיעות לזמן קצר כמו שבוע. למי שיסע לנניח לפחות חודש רצף הבדיקות יהיה גורם משמעותי פחות

דניאלה1311

Active member
מנהל
אותי מרתיעה הטיסה עם מטוס שטסים בו ילדים לא מחוסנים, זה יקרה כי להבנתי מדינות רבות כן יתנו לילדים להכנס בתנאים מסויימים כמובן.
במקומות מסויימים עדיין לא הכל פתוח (גרמניה) למרות שהם יתחילו לקבל תיירים. בקיצור מה שאמר פרופ' אש די מקובל עלי שאם לא חייבים לטוס עכשיו
מוטב להמתין. מה שמחזיק אותי זו התקווה שלאחר השנה הקשה מאז פרוץ המחלה אוכל שוב לטוס, אבל יש עדין סיכונים ווריאנטים, אז אני אתאפק
בינתיים בתקווה שמתישהו נוכל לפרוש כנפיים כמאמר השיר.

לאונידס

Active member
אותי מרתיעה הטיסה עם מטוס שטסים בו ילדים לא מחוסנים, זה יקרה כי להבנתי מדינות רבות כן יתנו לילדים להכנס בתנאים מסויימים כמובן.
במקומות מסויימים עדיין לא הכל פתוח (גרמניה) למרות שהם יתחילו לקבל תיירים. בקיצור מה שאמר פרופ' אש די מקובל עלי שאם לא חייבים לטוס עכשיו
מוטב להמתין. מה שמחזיק אותי זו התקווה שלאחר השנה הקשה מאז פרוץ המחלה אוכל שוב לטוס, אבל יש עדין סיכונים ווריאנטים, אז אני אתאפק
בינתיים בתקווה שמתישהו נוכל לפרוש כנפיים כמאמר השיר.
בחזרה לישראל ילדים שלא חוסנו או חלו והחלימו חייבים שבועיים בידוד (אפשר לקצר ב 3 ימים) וילדים צעירים לא יכולים להשאר לבד כך שגם לפחות מבוגר אחד יצטרך להיות בבידוד איתם.
לרוב הישראלים שעובדים ושומרים חוק (ובידוד) זהו רף גבוה מידי.
לכן להערכתי טיסות שאינן מאופיינות בתיירים שחוזרים הביתה ובידוד ישראלי לא יעניין אותם, או טיסות של אנשים שלא חוששים להפסיד ימי עבודה או שיש חשש שאין להם תוכניות לשמור בידוד - מספר הילדים בטיסה יהיה נמוך, אם בכלל יהיו כאלה בטיסה.
אז לדוגמה להערכתי אם תחליטי לטוס למשל לסיישל, כנראה שלא יהיו הרבה ילדים בטיסה
אם תבחרי חברת תעופה שאין עליה הרבה נוסעים שרכשו דילים (ובמיוחד משפחתיים) תורידי עוד יותר את הסיכוי למספר ילדים גדול בטיסה.
כך שאם תטוסי באייר סיישל ולא ארקיע או אל על כנראה שהטיסה תהיה מאוכלסת בעיקר בזוגות רומנטיים, צעירים או מבוגרים אבל בלי ילדים.
בטיסה לסיישל באייר סיישל אני הייתי מרגיש בטוח יותר מאשר ברכבת או אוטובוס בארץ.

הקיצונות השניה היא טיסה לקייב לקראת סוף אוגוסט, אללה יוסטור ואחותו, לא הייתי מתקרב לטיסה הזו.

בין הקיצונויות יש הרבה אפורים בגוונים שונים, אני כנראה הייתי נמנע גם מטיסות ללונדון וניו יורק, לעומת זאת טיסות לגרמניה שוויץ ואוסטריה נראות לי בצד הבטוח.

אני כבר "חייב" חופשה, נכון שלא כמו מזון או מים אבל אני מאוד צריך חופשה.
עם כל הכבוד לפרופסור אש אין מצב שאני אשלם את המחירים שנוקבים בהם היום בארץ, גם אם אני יכול להרשות לעצמי להוציא סכום גדול אני לא מוכן לשלם מחירים שעושים שם רע למילה "שערורייתי".
ולכן אני כן "חייב" לטוס עכשיו, כמובן שלא לכל יעד ובכל תנאי, צריך לנהל סיכונים בתבונה, אבל חייב.
וכנראה שיש עוד רבים כמוני.

דניאלה1311

Active member
מנהל
זה מה שנקרא ניהול סיכונים.
גם אני מרגישה שאני "חייבת" לצאת לחופשה. כאמור על שוויץ לא שומעים כלום, בגרמניה הכל סגור וגם אם המלון שאני אוהבת לשהות בו כן יסכים
להכיר בנו כאנשי עסקים עדיין לא יהיה הרבה מה לעשות. צרפת נמצאת ברשימת הארצות שמשרד הבריאות לא אוסר אבל גם לא ממליץ. אז נראה.
המשפחה מארצות הברית מגיעה ביוני זה חוסך לנו טיסה ארוכה לארה"ב לכן בינתיים צריך לשרוד את התקופה העכשווית.

leilevu

New member
זו שאלת מיליון הדולר.כולנו באטרף לנסוע. הייתי מוסיף לשאלה "מתי" גם "לאן". לדעתי כבר בקרוב נוכל לטוס למדינות בהן מבצע החיסונים מתקדם היטב כמו בריטניה וארה"ב, אלא אם כן תצוץ איזו מוטציה שתטרוף את הקלפים. מי שמעדיף את אירופה כמוני למשל, יצטרך לחכות לפחות עוד כמה חודשים טובים.

someone1977

New member
לדעתי כמו שהבדיקות הבטחוניות נכנסו לחיי כולם לאחר 11 בספטמבר ככה הבדיקות הרפואיות יכנסו לחיי כולם מכאן ואילך גם כאשר כולם יתחסנו. תמיד תהיה עוד איזו מוטציה. לכן כל מי שמתאפק עוד שנה כנראה זה לא יספיק.
גרמניה באזהרת מסע - מה לגבי מעבר דרכה בקונקשן בשדה בדרך למקום אחר?

דניאלה1311

Active member
מנהל
אני חושבת שכל עוד אתה לא יוצא מאזור הטיסות כלומר לא עובר ביקורת דרכונים, לא תהיה בעיה.

לאונידס

Active member
לדעתי כמו שהבדיקות הבטחוניות נכנסו לחיי כולם לאחר 11 בספטמבר ככה הבדיקות הרפואיות יכנסו לחיי כולם מכאן ואילך גם כאשר כולם יתחסנו. תמיד תהיה עוד איזו מוטציה. לכן כל מי שמתאפק עוד שנה כנראה זה לא יספיק.
גרמניה באזהרת מסע - מה לגבי מעבר דרכה בקונקשן בשדה בדרך למקום אחר?
איפה המקום האחר? לארה"ב כנראה לא אפשרי

למעלה