מתי להתחיל לדאוג?

מתי להתחיל לדאוג?

בקיצור נמרץ: 10 שנים אני עם גלולות למעט הפסקה קצרצרות של חודשיים שלושה לפני 5 שנים הפסקתי גלולות עם המחזור האחרון שהיה ב-27.8 לפינ שבוע בדיוק בדיקת הריון ביתית הראתה שלילי. לפני יומיים נדמה לי שזוהה ביוץ ע"י הפרשות אבל אני ממש לא בטוחה. בינתיים- אין ולו רמז למחזור שאמור להגיע הייתכן ביוץ כ"כ מאוחר? מתי לבדוק שוב הריון? ואם אני לא בהריון- עד כמה זה נורמלי ומאיזה שלב צריך לבדוק למה המחזור לא מגיע?
 
הדאגות יכולות לחכות

זה מאוד נורמלי - יתכן ביוץ כל כך מאוחר בחודש (נכון שזה לא המקרה הנפוץ) ובטח ובטח אם רק הפסקת גלולות ויתכן והגוף עוד משוגע קצת. אחרי גלולות לגוף לוקח לפעמים כמה חודשים לחזור לאיזון ולהסתדר. מתי לבדוק שוב הריון ? לא יודעת! גם אני בפעם הראשונה אחרי הגלולות עשיתי בדיקת הריון אחרי שלושים ומשהו ימים ואחרי יומיים קיבלתי מחזור...המחזור שלך יכול להופיע מחר, עוד כשבועיים (אם אכן זיהית נכון ביוץ) וגם בכל יום אחר קודם או אח"כ. (והכי טוב שלא יופיע בכלל לתשעה חודשים). קרוב לוודאי שכרגע הבלבול הוא בעקבות הפסקת הגלולות וקשה להסיק מכך על בעיה. הייתי מחכה לפחות עוד שבועיים ואח"כ אולי פונה לרופא.
 
תודה על התשובה

בכל מקרה-יש לי תור ליום שישי הבא לרופאה שלי. אם עד אז לא יגיע המחזור אני אעשה בדיקה באותו הבוקר בבית... (אם אני בכלל אצליח שלא להתפתות לעשות אותה לפני יום שישי)
 
למעלה