מתי כבר תהיה תחבורה ציבורית בשבת?!

מצב
הנושא נעול.

טוט

New member

מה בעניין הצעת החוק הזו שעשתה כותרות לפני כמה חודשים להפעיל תחבורה ציבורית בשבתות וחגים? אולי עכשיו כש"ס לא בממשלה זאת ההזדמנות שלנו?????

oren*

New member
שאלה טובה, אבל ש"ס לא קשורים לחוק

מה בעניין הצעת החוק הזו שעשתה כותרות לפני כמה חודשים להפעיל תחבורה ציבורית בשבתות וחגים? אולי עכשיו כש"ס לא בממשלה זאת ההזדמנות שלנו?????
התחבורה הציבורית בשבת (ש"ס נכנסו לממשלה רק משנות ה-90).

פבלוס

New member
עזבו... למה תחבורה ציבורית בשבת?

התחבורה הציבורית בשבת (ש"ס נכנסו לממשלה רק משנות ה-90).
הרי אנחנו יהודים וכעיקרון אסור לנו לנסוע בשבת. חוצמזה למי בא לראות את הפרצוף החמוץ של רוב נהגי המוניות ובכך להרוס את החג? פ
לו

DrunkGoat

New member
תראה לי בבקשה..

הרי אנחנו יהודים וכעיקרון אסור לנו לנסוע בשבת. חוצמזה למי בא לראות את הפרצוף החמוץ של רוב נהגי המוניות ובכך להרוס את החג? פ
לו
תראה לי בבקשה..
איפה כתוב בתנ"ך "לא תסע באוטובוס ביום השבת".

oren*

New member
יש גם יהודים חילוניים

לו
יש גם יהודים חילוניים
ואנחנו מדברים על ימי שבת לא על חגים, מבחינתי זה לגיטימי שלא תהיה תחבורה ציבורית ביום חג אין שום עיקרון שאוסר עליי ליסוע בשבת

פבלוס

New member
בסדר אבל, בתורה כתוב שיהודים לא

יש גם יהודים חילוניים
ואנחנו מדברים על ימי שבת לא על חגים, מבחינתי זה לגיטימי שלא תהיה תחבורה ציבורית ביום חג אין שום עיקרון שאוסר עליי ליסוע בשבת
צריכים לחלל שבת. ואם כל פעם נוסיף עוד דברים שאסור לעדשות אז בסוף ניראה כמו מדינה נוצרית ולא יהודית. בכל מקרה, יש גם אנשים נוצרים וזכותם לנסוע בשבת. רק הבעתי את דעתי בנושא אני לא רוצה לריב עם אף אחד.

טוט

New member
ולמה הציבור הזה שמעוניין בתחבורה צי

צריכים לחלל שבת. ואם כל פעם נוסיף עוד דברים שאסור לעדשות אז בסוף ניראה כמו מדינה נוצרית ולא יהודית. בכל מקרה, יש גם אנשים נוצרים וזכותם לנסוע בשבת. רק הבעתי את דעתי בנושא אני לא רוצה לריב עם אף אחד.
ולמה הציבור הזה שמעוניין בתחבורה צי
לא משמיע את קולו?! כאילו ברור שכך צריכים העניינים להתנהל. הרי מאות אלפי אנשים סובלים מכך. איך מצאו "נוסחה" (כלומר קומבינה) כדי לפתוח קניונים, בתי קולנוע ומוזאונים בשבת (שזה כמובן מצוין מבחינתי) ורק תחבורה ציבורית אי אפשר? למה שנשלים עם שלילת חופש התנועה ביום השבתון שלנו? מה רע בהפעלת מערך חלקי של רכבות ואוטובוסים בשבת? (כמו זה של יום העצמאות למשל) "להיות עם חופשי בארצנו" - זוכרים? מי מרם את הכפפה?

מצב
הנושא נעול.
למעלה