מתי השמ"ט יצטרף ל-אי-סי?

shlomobar

New member
מתי השמ"ט יצטרף ל-אי-סי?

אסטוניה כבר הצטרפה. כרגע אי-סי הוא המודל המדוייק ביותר, והדיוק עוד יגדל בתחילת השנה הבאה עם העלאת הרזולוציה שתהיה יותר מפי 2 מזו של גפס. באתר השני שצירפתי ישננן השוואות לדיוקי מודלים שונים, לא כולל אופנבאך, שמראים ש-אי-סי הוא המדוייק ביותר, למרות שהיתרון שלו לא משמעותי במיוחד.

אריאל5

New member
אני עדיין מאמין שגפ"ס מדויק יותר...

אבל בכל אופן יש הסכמה שברקנל לא המדוייק ביותר.

drums123

New member
יש בזה משהו. משהו עלוב קצת

כי זה אומר שהוא לא יודע לחזות מערכות חורפיות שהן הקשות לחיזוי והמשמעותיות.

ronenrad

New member
לא להספיד את הג'פס אי סי כנראה

טוב יותר אך כפי שאמר שלמה גפס לא מפגר הרבה אחריו

drums123

New member
אני הגבתי למה שאמר יוטו

שהוא נכון באיזשהו מקום, הוא יודע לחזות, אבל הוא לא מסוגל ברוב המקרים להישאר עם גרסה אחת מארבעה ימים לפני ועד האירוע, אז איך אפשר לקחת אותו כמודל שבונים לפיו תחזיות??

אריאל5

New member
האם אי.סי וברקנל כן עקביים?

לאחר שאתמול ברקנל צפה יובש עד מאה ועשרים ואי.סי עד יום שלישי כרגע הם נותנים סיכוי לגשם מקומי בשישי-שבת.

adi cb14

New member
גפס טוב בלתת מגמות...

את שתי ה"מערכות" האחרונות הוא חזה שבוע מראש(כמובן שכל הזמן שינה גרסאות לגבי עוצה וכו'...)

reapeleg

New member
מה נהיה עם סקר המודלים שדובר בו

רבות.. האם הנושא עלה בפגישת הפורום? האם נעשה משהו בנידון? נראה שהכרעה בשאלה מי המודל המוביל בחיזוי כל פרמטר, מעניינת רבים.

יצחק ד

New member
ביום עיון האחרון,שהתקיים ברעננה

באוניברסיטה הפתוחה,היה מישהו מהשמ"ט,או מאוניברסיטת ת"א,שעשה עבודה בנושא,ומסקנתו היתה שברקנל הוא המדוייק ביותר מכל המודלים.

shlomobar

New member
הפתעה!

מעיון בגרפים נראה שדווקא הרצת 12Z של גפס היא המדוייקת ביותר (לפחות לתקופת 45 יום שהיא מתייחסת) בעוד הרצת 00Z היא הגרועה ביותר, אפילו גרועה מ-06Z ו-18Z... בפלוטים אחרים שמופיעים באתר והמתייחסים לשנה שלמה, ההפרשים הרבה יותר קטנים בין ארבעת ההרצות היומיות של גפס, אבל עדיין 12Z טוב יותר... בכל מקרה אי-סי טוב יותר (פרט לנקודות בודדות).

shlomobar

New member
אם אתה מעוניין...

תבדוק את כל ההשוואות באתר הראשון שהבאתי. יש שם השוואות לשנה האחרונה, לחודש האחרון, התפתחות דיוק המודלים החל משנות השמונים המוקדמות של המאה ה-20 ועוד ועוד...

shlomobar

New member
בחצי הכדור הדרומי

נכון מה ש"כולם" כאן יודעים - 00Z ו-12Z טיפה יותר מדוייקים מ-00Z ו-18Z, אבל ממש טיפה. יתרונו של אי-סי גדול יותר בחצי הכדור הדרומי.

shlomobar

New member
אם תסתכל למשל

כאן רואים שברקנל ו-גפס בערך "באותה ליגה", וזה נראה גם מגרפים אחרים באותו אתר. מהגרף המצורף רואים למשל שברקנל מעט טוב יותר מ-גפס לטווח 4-5 ימים אבל מעט נחות ל-7 ימים. לברקנל יש סטייה ממוצעת של 20-25 מ' לגובה מפלס 500 מ"ב לעומת גפס (H500 של ברקנל גבוה יותר).

יצחק ד

New member
הפתעת אותי,כיון שלפי מה שידעתי

מיום העיון,ברקנל טוב מאי. סי. שלמה אני מוכרח לציין שכבר מהחורף שעבר,התחלתי להתמקד באי.סי.(אינני יודע אפילו למה,פשוט מן הרגשה כזו) ואני נותן לו משקל "כבד" בתחזית שלי. נראה לי בהחלט שהוא מוכיח שהוא לפחות מעולה כמו שאר המודלים המעולים.

shlomobar

New member
עוד משהו - ברקנל מול גפס באוקטובר

די דומים בדיוק שלהם עד 6 ימים. לגפס היה יום רע מאוד לטווח ארוך ב-5 באוקטובר, אבל יום מוצלח ב-22 באוקטובר.

למעלה