מתייעצת בשביל אחותי...

מתייעצת בשביל אחותי...../images/Emo35.gif../images/Emo35.gif

אופק בן שלוש וקצת. השנה, בספטמבר בפעם הראשונה הוכנס לגן. אחותי שמה אותו בגן דתי, בו נמציאם בנים בלבד, ולא ניכנס לסיבות לכך, אני מציינת זאת כפרט חשוב לעניות דעתי לשאלה הבאה. כבר יומיים-שלושה שאופק לוקח טוש אדום, ומצייר על ציפורניו ועל שפתיו עימו, וצועק בקול שמחה, "אמא אמא שמתי לק, ואודם, גם אני אישה"... אחותי לא יודעת איך להגיב, מלבד לומר לו שעם טוש מציירים רק על דף ואסור על הגוף והפנים. אבל המעשה חוזר ונשנה כמו שציינתי כבר שלושה ימים-לפני שעה קלה שוב הופסקה ביננו שיחת טלפון כי היא ראתה אותו יושב בפינה ומצייר על הציפורניים...(הוא בבית לחופשת החג) מה דעתכן-יש טעם להעיר ? איך להגיב? יש קשר להיותו בגן מופרד מבנות??? אודה לכן על תגובות-אחותי אובדת עצות...(ורחוקה מהמדיה הזאת)...

יעלX3

New member
זהות מינית...

זהות מינית - מגדרית היא דבר נרכש. ילד לומד ש"רק בנות לובשות שמלות" ו"רק בנים מסתובבים בלי חולצה". כל גילוי כזה הוא "טראומה" קטנה. הבנים שלי אהבו בפינת תחפושות נעלי- עקב. למורת רוחו של סבא שלהם (חחח) קניתי להם כאלה למשחק. גם הבן שלי (4) צובע את ציפורניו, ולא בגלל שהוא רואה אותי עושה זאת. זה חלק ממשחק וחלק מגיבוש הזהות המינית. לדעתי, אין צורך לעשות מזה עניין. אפשר (אם זה מפריע לכם)להגיד לו ש"רק בנות צובעות ציפורניים או מתאפרות" ואפשר פשוט להתיחס לזה בטבעיות. זה לא מה שישנה את נטיותיו המיניות. תהיו בטוחים. אפשר למצוא חומר קריאה על נושא הזהות המגדרית גם ברשת. אולי זה יעזור לכם להרגיע. חקשמייח

תהלים

New member
למלאים באהבה

בפורום חינוך ילדים הייתה שאלה דומה לפני מספר ימים. צרפתי לך את השירשור

eti119

New member
לא צריך לייחס לזה משמעות

כלשהי זה טבעי מאוד אני חושבת שבגלל הרקע שלה היא בלחץ אבל זה שלב חשוב בתהליך ההתבגרות שלו שאסור לדכא זה יעבור לו

למעלה