מתחשק לכם עוד סיבוב בניית מחשב?

azaria

New member
מתחשק לכם עוד סיבוב בניית מחשב?

פעם לא מזמן עזרתם לי לבחור חלקים להרכבת מחשב לבת שלי. בסוף הגענו למשהו שגם המוכרים בחנות התפעלו ולא ידעו שאפשר לבנות כזה דבר מהרכיבים שהם מוכרים. האם מתחשק לכם לעזור גם בפעם הזו? אני מנסה להרכיב מחשב לעצמי הפעם. וכמו אז - אין לי מושג איזה לוח מתאים לאיזה מעבד, ולמי יש כרטיס קול מובנה ואיזה סוג להוסיף, וכו וכו. ביקור באתר של KSP גרם לי סחרחורת. הפעם מדובר על P4 מהיר שיפתח חלונות רבים במהירות הבזק (WORD, EXPLORER, OUTLOOK ושאר דברים שביום יום) לפעמים גם אנצל אותו לשיפור של תמונות מהמצלמה הדיגיטאלית שלי, ובאופן עוד יותר נדיר מזה גם ארצה לערוך עליו קטעי וידאו ממצלמת הוידיאו הדיגיטאלית שלי בעלת חיבור הFIREWIRE. אז ההגדרות הן - P4, שימושים כפי שציינתי, מספיק לי כרטיס קול ומסך על הלוח ולא חייבים להיות סוף הדרך. (הרי יש לי רמקולים של 30 שח...שאולי אולי אשדרג פעם ל2.1 הפשוט של Creative). חייב חיבור רשת, חייב HD מהיר ושקט, חייב אוורור שקט. לא צריך דאווינים ויזואליים (אורות, מארז שקוף וכאלה) יהיה נחמד להוסיף למחשב החדש גם מסך דק. עליהם אין לי בכלל מושג. אילו פרמטרים צריך לבדוק ולהשוות? גודל נקודה? רמות קרינה? מהירות עידכון? מה לעשות שאני אדם ישר והגון, ולכן גם אקנה חלונות XP עם רשיון, דבר שיוסיף עוד כמה לירות למחיר... אה, וכמובן שהפרוטה אינה מצויה בהרחבה, אז לא להשתולל עם רכיבים הכי יקרים. בכל מקרה תודה מראש.

LordNor

New member
שכחת לציין עוד דברים...../images/Emo26.gif

- כמה זיכרון אתה רוצה? - "חייב HD מהיר ושקט", השאלה כמה נפח מקום ב-GB אתה רוצה שיהיה לך? - מסכי LCD - יקרים יותר, רצוי של SAMSUNG, MAG או כל יצרן מוביל יש פה מחשב שעונה על הדרישות שלך: http://www.olsale.co.il/olsale/Description.aspx?auction_id=7240698&type=2&product=1&category_name=%ee%e7%f9%e1%e9%ed+%f0%e9%e9%e7%e9%ed3 תוסיף איזה 1800 ש"ח וקבל מסך LCD 17 של MAG עם כל השידרוגים תוכל להגיע למחיר טוב של עד 5000 ש"ח.

azaria

New member
במחשבים מוכנים בדרך כלל יש CATCH

האם גם בזה שהוצע יש? לוח מיושן יחסית, או זיכרון לא מי יודע מה, או HD ירוד יחסית לשאר, וכדומה. הבעיה היא שאני לא יודע להבדיל. מה זה למשל ה 800 הזה? והאם זיכרון 512 שמורכב מפעמיים 256 זה טוב או רע? וכו וכו. ולגבי מה ששכחתי לציין... דיסק מספיק לי BG40 או גג 80GB. ומה זה ש 8 CASH? צריך את זה? למה ספציפית זה מועיל? זיכרון? אין לי דרישה ספציפית. כצבצי את השימושים וכתבתי שאני רוצה שיעבוד מהר מאוד. שמבחינתי זה אומר שחלונות ייפתחו מיד ובלי השהיה. -כמה זיכרון צריך בשביל זה? לא יודע. (ולא לשכוח שלפעמים אעשה עריכת וידאו על המחשב הזה. לפעמים נדירות, אבל בכל זאת זה יקרה) מסכי LCD... כך קוראים לדקים? יש עוד סוגים (שמעתי או קראתי משהו על TFT למשל) איך מבדילים? מה נחשב טוב יותר? במה מתבטא ההבדל?

loveUin69

New member
אם כבר קונים אזי לוח אם שתומך ...

ב-SATA. החיבור החדש לדיסקים קשיחים. לפי דעתי עדיף 2 כרטיסי זיכרון כי למשל אם 1 נסרף או קרא לו משהו עדיין נישאר לך 256MB שתוכל לעבוד איתו עד שתיקנה תוספת חדשה. בדיסק קשחי ה-8MB CASH הוא לעבודה יותר מהירה של הדיסק! לגבי מסך דק: פה יש הרבה ויכוחים בין אנשים אבל יש דברים שהם נכונים לגבי כל המסכים: שיהיה לו תקן TCO 99 שכיום כמעט לכולם יש אחריות לפחות 3 שנים וסעיף בכתב האחריות: התחיבות להחלפת המסך לחדש במקראה של תקלה, כי במסכים האלה אין הרבה מה לתקן!!! גודל נקודה בסביבות ה-0.25. במסכים דקים: 15אינץ=ל-17 אינץ רגיל ו-17 אינץ דק=19 אניץ במסך רגיל.

xroeeh

New member
בקווים כללים...

אז אתה רוצה מחשב מהיר... מממ... כל מחשב היום הוא מהיר, בשביל גלישה/word/openoffice כל מחשב הוא מהיר, פשוט החומרה עקפה את התוכנה ופתחה פער גדול (בשביל זה עושים את longhorn
). העיקרון הוא פשוט, לא להחליט על מעבד אלא על לוח אם כדבר ראשון, לראות שהמפרט שמציע הלוח אם שאנחנו בוחרים מתאים לנו, אם זה raid, או firewire, כרטיס קול או כל דבר אחר, לאחר מכן מחליטים על זיכרון, קודם כל כמה ואחר כך מתפשרים בין גודל ליצרן, ורק אחרי זה לוקחים... כרטיס מסך (או שאם אין לו חשיבות אז אפשר לדלג עליו ולשים משהו סטנדרטי למדי), בהתאם לדרישות שאנחנו רוצים, אם זה vivo או משהו דומה, רק אחר כך בוחרים מעבד ומכאן בשרשרת הרגילה שלנו... יש לי ניסיון עם הארד דיסקים של WD שאני מאוד מרוצה מהם, הם מאוד שקטים ומהירים. משהו אחר, מחשב שאכן יענה בדיוק על כל הדרישות שלך וישאיר אותך עם ראש שקט הוא מקינטוש, ניסיון שלי איתו הראה שהוא עונה על הדרישות שלך אחת אחת. הארד דיסק שקט - לא שמעתי ממנו ציוץ מעולם, מהיר - הממשק שלו ממומש עם OpenGL בחומרה, הוא מאוד מהיר, מסך איכותי - כמו תמיד, תענוג, רמקולים -אחלה רמקולים באים איתו, עריכת סרטים - אין עליו, טקסט וכו' - יש NeoOffice שעובדת מעולה, חיבור Firewire? הם המציאו את זה... USB? על המקלדת... מערכת הפעלה - מגיעה כחלק מהמחשב מותקנת ומוכנה לשימוש, חיבור עם windows ברשת? עובד יותר טוב מ windows מול windows... פשוט פיתרון מעולה, שווה באמת לשקול אותו ביחוד כשהמחירים שלו כבר לא מה שהיו פעם. רועי

azaria

New member
הבעיה היא שאין לי הידע לבחור לוח אם

וגם לא להתאים לו את הרכיבים. למשל מה שמישהו כתב כאן על SATA. אני אפילו לא יודע שיש דבר כזה. שלא נדבר על כל מיני דברים אחרים שאני אפילו לא יודע שצריך לשקול אותם. אולי בכל זאת שווה לי ללכת על "מבצע" מן המוכן, בתקווה שלא דחפו לי יותר מדי עיזים?

IBZ

New member
-->

SATA לא משמש לחיבור דיסק קשיח בלעדית, אלא להתקנים נוספים. האם מומלץ דיסק קשיח מדגם SATA? לא בטוח, אני לא ממליץ על דיסק כזה, ביחוד שדיסק קשיח של W.D 8MB BUFFER עוקף בביצועים את המקביל אליו מדגם SATA. יש לא מעט אתרים שנותנים לך אפשרות לבחור רכיבים בעצמך, ואם למשל בחרת לוח ל-AMD לא תקבל במלאי את המעבדים של אינטל, כך שלא תתבלבל במפרט שאתה יוצר. מספר אתרים לדוגמה: למיר, נעה, אל תסמוך על המחירים ואל תקח את החנויות האלו כהמלצה שלי, אלא רק לעזר.

xroeeh

New member
~~~>

לא לא, יש יותר מידי "חבילות מוכנות" שלדעתי עדיף באמת לקנות חתול בשק מאשר אותן, כאן לפחות אתה יודע שיש בשק חתול
. חכה עוד קצת, יעלו רעיונות, אל תתיאש. בכל מקרה, לא ענית לי על הפיתרון האחר שהעלתי, מניסיון אני יודע שזה פיתרון מעולה (ועכשיו בכלל). רועי

azaria

New member
לא יעבור את קהל היעד

אישתי אולי, הילדים בטוח לא יסכימו אפילו לשקול MAC.

xroeeh

New member
~~~>

זה סתם דעות קדומות. עד שלא ניסית אתה לא יודע מה זה... (ואני אומר את זה מניסיון איתו). בונוס קטן - אין וירוסים/תוכנות ריגול/שאר מזיקים. רועי

azaria

New member
מאחר ומדובר על המחשב של הבית, לא.

אם היה מדובר על צעצוע פרטי בשבילי - אז בכיף. או יותר נכון הייתי מתקין לינוקס ומשחק לי בכיף עם כל הקינפוגים והכל. אבל כאן מדובר על המחשב הראשי של הבית. זה שהילד מכין עליו שיעורים, כולם גולשים בו, מתקשרים איתו לחברים והקרובים בחול (SKYPE, MSNGR, ICQ, וכו) משחקים עליו משחקים שמגיעים בקופסאות קורנפלקס, ועוד ועוד דברים חשובים שכאלה. בקיצור, רעיון הMAC נבחן, אך נפסל. תודה על הרעיון.

xroeeh

New member
~~~>

הדבר היחיד שאני מסכים איתך זה על הקורנפלקס... השאר, קיים ועוד (ויותר טוב מ windows). רועי

למעלה