מתחילה לתכנן מסלול בצרפת

אדמiנית

New member
מתחילה לתכנן מסלול בצרפת

בסוף ספטמבר עד תחילת אוקטובר בעלי ואני נוסעים לצרפת לשבועיים ברוטו (12 יום נטו).
במהלך הנסיעה יש לבעלי שלושה וחצי ימי כנס בעיר שנקראת Reims שאותם החלטנו לשלב בסוף הנסיעה (כלומר, מסיימים את הנסיעה בכנס שבסופו נוסעים לכיוון פריז, לנים במלון לא רחוק משדה"ת ולמחרת טסים חזרה הביתה).
התכנון הראשוני שלי הוא לנחות בפריז (יום ו' בצהרים), לטייל שלושה ימים מלאים בפריז, לאחר מכן עלי למלא 5 ימים, ואז להגיע לכנס לארבעה ימים.

השאלה שלי מתייחסת לחמשת הימים בין פריז לכנס. אני מעוניינת לטייל בעמק הלואר, האם לדעתכם כדאי להקדיש את כל 5 הימים לעמק הלואר או לפצל ל 2-3 ימים בעמק הלואר ועוד יומיים במקום אחר במיקום קרוב יותר ל- Reims ואם כך, יש המלצות כלשהן?

בתודה מראש לעונים

דניאלה1311

Active member
מנהל
עמק הלואר ועוד משהו
הסתכלתי קצת במפה וחשבתי שאולי עדיף שתסעו אכן לעמק הלואר תראו שם 2-3 טירות (יש מבחר גדול
והמפורסמות הן שננסו, שמבורד, אמבואז וכו') תטיילו שם יומיים, אפשר לבקר בדרך בשארטר או באורליאן,
אח"כ תצטרכו כחצי יום או יותר (5 שעות על האוטוסטרדה 545 ק"מ) עד לננסי Nancy לטייל בנאנסי
ולמחרת לנסוע למז (METZ) ומשם אתם לא רחוקים מריימס ואם יש לכם זמן סעו לוורדון שדות הקטל
ובתי הקברות של מלחמת העולם הראשונה (אם זה מעניין אתכם)
http://en.wikipedia.org/wiki/Battle_of_Verdun

אדמiנית

New member
בעמק הלואר

היכן היית ממליצה לללון? האם יש איזושהי עיירה/עיר נחמדה שאפשר ממנה לצאת ליומיים טיול בעמק?
אנחנו בד"כ מעדיפים ללון לפחות שני לילות באותו מלון, ולא לעבור כל יום/לילה למלון אחר.

בקשר לחלק השני של המלצתך, זה לא בלתי אפשרי לבלות חצי יום או יותר על האוטוסטרדה, אבל הייתי מעדיפה לחלק את המרחק הזה לשני מקטעים.
יש רעיונות לעיירה נחמדה בדרך, שוב, שאפשר לצאת ממנה לטיולים בסביבה?

ושוב, תודה

אודרי11

New member
אני זוכרת את אמבואז כמקום מקסים

גם השאטו של אמבואז מאד מרשים, והעיירה מקסימה...

milk man

New member
בלואה

עיירה קטנה ויפה וגם טור שהיא סוג של עיר גדולה

דניאלה1311

Active member
מנהל
לגבי לינה ומסלול
לא ציינת תאריכים של הכנס ולכן אני לא יודעת האם להציע לך להזמין מראש (אני תמיד מזמינה מראש) או לבדוק
במקום אם זו לא עונת חופשות בדיוק. אני ממליצה על אורלאן לשני לילות אם תגיעו לפריז ותרדו ישר לאורלאן
מלון לשני לילות יאפשר לכם למחרת לקום מוקדם ולטייל בכמה טירות מאד מרשימות ולחזור בערב למלון ולמחרת לצאת לכיוון
שהצעתי זו הסיבה. אני גם חשבתי על מונט סן מישל, סן מאלו וכו' אבל המרחקים המרחקים. מאורלאן נניח למונט
סן מישל זה 321 ק"מ, ממונט סנט מישל לריימס זה עוד 506 ק"מ, זה המון ל-4 ימי חופשה. גם צריך להגיע לכנס ולהיות רענן
אם מגישים שם הרצאה לא כן? זו הסיבה שהעדפתי את הנסיעה מזרחה במקום מערבה. אבל השיקול שלכם. תסתכלו במפה,
תעשו חישובים. אם תחליטו כן על מונט סן מישל תלונו בטור כדי לבקר בארמונות ולא באורלאן.
&nbsp
לגבי היכן ללון בדרך, אם תסעו על האוטוסטרדה מזרחה אין שום דבר מפעים בדרך לצערי. זו נסיעה אחת כדי להגיע למקום מסויים.
יש פה כמה מומחים איך בונים מסלול בגוגל מפס (זה לא אני). זו לא תורה מסיני ואפשר בקלות רבה להשתלט על הנושא.
&nbsp

אדמiנית

New member
התאריכים של הכנס

הם 4-7 לאוקטובר, אבל אני תמיד מזמינה מראש. ספונטני זה בהחלט לא שמי האמצעי...

את המלון לכנס כבר הזמנתי מאחר ואם אחכה לא יהיו מקומות.
אני אתעמק במפה, ביחד עם הבעל כמובן, ונחליט אם לקחת מערבה או מזרחה. אישית אני מעדיפה את המסלול לכיוון מזרח, אבל אבדוק.

תודה על התשובה המפורטת

אם יש לך 5 ימים שלמים לפני REIMS

אז יש לך הרבה אפשרויות. אם את רוצה להגיע ללואר, את יכולה לעשות יום או יומיים שם ואז ליסוע במשך שלושה ימים מזרחה לכיוון ריימס - יש לך את בורגונדי לטייל בה, DIJON, ANNECY
משהו אחר שאת יכולה לעשות, למרות שזה יותר צפוף, וזה מה שאני הולכת לעשות ביוני - אני נוחתת בפאריס ונוסעת ל RENNES ולמונט סן מישל שאני מאוד רוצה לראות ומשם יש לי ששה ימים לזוז חזרה לפאריס, ובהם אני מתכוונת להיות יום או שניים בשאטו'ז של הלואר. את צריכה לדעתי לקרוא על מה שקורה שם ולראות מה בא לך לעשות וזה תלוי גם בכמה נסיעות את רוצה לשלב.
&nbsp

אדמiנית

New member
תודה

יכול להיות שזו אופציה טובה להגיע לדיז'ון, אני אכנס לזה קצת יותר לעומק.

אודרי11

New member
אני מצטרפת להמלצה..

לנסוע למונט סן מישל...אבל זה ידרוש מסלול אחר, אולי מסלול מעגלי.....וצריך לבדוק גם אם העונה מתאימה, יש שם עיניינים של גאות ושפל...

אדמiנית

New member
אפרופו תכנון מסלול....

אם מישהו/י מהמשתתפים בפורום יכול/ה לתת הדרכה קצרה וברורה על שימוש בגוגל מפס, איך בונים מסלול, איך שומרים אותו, האם אפשר להשתמש בו כשאין חיבור לרשת (בזמן הנסיעה ברכב לדוגמא), וכו' , אודה לו/לה מאד.

אם עושים 5 ימים בלואר כדאי לפצל לחלק המערבי והמזרחי

כשזה מתייחס לטור- החלק שממערב לטור והחלק שמזרחי לה.
יש המון מידע בפורום ובגוגל על הלואר, אני יודעת כי אני נעזרתי בו בעצמי לפני הטיול שלי. תריצי חיפוש, תראי מה מהדברים מעניינים אותך, ואז תחליטי איפה הגיוני ללון.
אופציה אחרת היא נורמנדי, תראי אם זה מעניין אותך.
האם זו הפעם הראשונה שלך בפריז? אם כן, היא שווה בהחלט יותר מ3 ימים, והייתי מקדישה לה 5-6 (או חודש, אבל בואי נישאר במסגרת הריאלית
) ואז קופצת ללואר בימים שנותרו.

אדמiנית

New member
לא הפעם הראשונה בפריז

פעם שלישית (או רביעית אם סופרים את טיול בר המצווה שעשיתי עם הבן שלי),
ברור שאפשר לטייל בה עוד הרבה ימים, אבל הפעם נסתפק בשלושה מלאים + הערב שלאחר הנחיתה.
אכן אעשה חיפוש לעומק בפורום ובכלל בגוגל.

Nevo Ofira

New member
עמק הלואר הוא איזור יחסית נרחב

כלומר אפשר בכיף להעביר בו חמישה ימים שלווים בין עיירות טירות . אבל מי שלמשל רוצה לשנות אווירה ונוף אז ניתן לשלב עם נורמדי

למעלה