מתוסכלת

מתוסכלת

הכל נגמר בכסף... וזאת הבעיה שלי. הרעיון של לידת בית או לידה במרכז טבעי קוסמת לי מאוד מאוד. האמת שבגלל המרחק מבי"ח אין אופציה ללדת בבית (45 דק' עד שעה) אבל אני מרגישה מבואסת שאני לא יכולה להרשות לעצמי את הפינוק הזה. כי זה כל כך יקר. אני אעשה כל מאמץ ללידה בריאה וטובה בבי"ח, ואני לוקחת דולה מתלמדת בהתנדבות. מה שמתסכל אותי זה כל האוירה הלא נעימה של הלחץ שיש בבי"ח, (וזה גם ממש תלוי בצוות, היתה לי מיילדת גרועה בתחילת הלידה הראשונה) והכי מעצבן אותי- המוניטור. זה מה שכמעט שבר אותי בלידה הקודמת והתחלתי להגיד אפידורל... ואז הכל התקדם כל כך מהר וכבר הייתי תוך 20 דקות בפתיחה מלאה, אבל אם זה היה יותר ארוך הייתי נשברת בטוח מהעברת צירים על הגב. ועוד דבר קטן- היה כאן דיון על זה שלא טוב שהמיילדת מפעילה לחיצות על הראש כשהוא יוצא, ושזה משהו שבשגרה אצל כולן... ואם למשל מיילדת תגיד לי שהיא אף פעם לא קיבלה לידה בכריעה- כמו שקרה לחברה שלי- אז אני אתן לה להתנסות על התינוקת שלי? בקיצור, אני יודעת שזה בעיקר בידיים שלי איך תראה הלידה, ואני לא מתלוננת על דברים שוליים בעיני כמו פתיחת ווריד או פיטוצין אחרי לידה, אבל יש דברים שהם יותר מהותיים בעיני ואין לי שליטה עליהם.

savvysunflower

New member
../images/Emo201.gif

זה באמת לא הוגן שלידה נורמלית, כמו שאנחנו חולמות וכמו שמגיע לנו בתור נשים באשר אנו, צריכה להיות "פינוק" ומגיעה רק לנשים שיש להן את האפשרות הכלכלית לממן את זה. אי מאד מאד מקווה שהעניין הזה ישתנה בעתיד הלא רחוק. אבל הדרך עוד ארוכה, כי אפילו הצעדים הקטנקטנים שרואים בביטוח לאומי למשל מאד מאד נזהרים ומאד חשודים לגבי הבטיחות של לידת בית. השנה ביקשתי מכל ההורים, הסבים והסתבות, שבתור מתנת יום הולדת יעזרו לנו במימון הלידה. פתאום סבא שלי כתב לי שהוא רוצה לממן את כולה, עם קרן חסכונות שעשה לי לפני הרבה שנים עבור כל מיני דברים שארצה ואצטרך בעתיד. אני יודעת שיש לי הרבה מזל וברוך ה' באתי ממקום מאד מאד תומך מבחינה כלכלית ואני מודה לה' כל יום על זה. אבל כואב לי על נשים שאין להן את האפשרות הזו. אני ממש מצטערת אם ההודעה הקודמת שלי אלייך גרמה לך לקנא ולכאוב את זה מחדש
ממש לא התכוונתי לדרוך על היבלת. אבל בכל זאת, אולי אפשר להיות קצת יצירתית ולחשוב מה את יכולה לעשות כדי לגייס את הכסף הזה. לא יודעת מה את עושה בחיים, ולא יודעת באיזה חודש את ואם זה הריון ראשון, אבל אולי אפשר לשבת עם בעלך ולנסות לחשוב מה עוד אפשר לעשות כדי לשים את הכסף הזה בצד. כי רואים שזה נורא חשוב לך, וכמו שאמרתי כאן בעבר, מדהים אותי שמשקיעים כ"כ הרבה כסף ומאמץ באירוע כמו חתונה או בר מצווה ובלידה נוהגים להשקיע כלל וכלל... חוץ ממשוגעות כמונו
מקווה שתפלו על ההון הדרוש בדרך נעימה ובהפתעה... או שתזכי, למרות הקושי וההיסוס, ללידה הכי מדהימה שאפשר, איפה שלא יתאפשר לך.

תודה נשמה,

את כל כך מעודדת. אני לא מאמינה שתהיה לי פתאום אפשרות לממש את זה, אבל הדברים שכתבת ריגשו אותי מאוד. תודה על התמיכה

פלפלת09

New member
אולי אפשר

לבדוק מה את מתכוונת לקנות לתינוק- ולקנות יד 2? (אם זה לא רלוונטי אז תדלגי על ההודעה הזו) מאז שגילינו לפני החתונה את האתר- השתנו חיינו. אין כמעט משהו שאי אפשר למצוא שם. ורק בשביל לתת דוגמא- אנחנו החלטנו שלול ושידה אנחנו קונים יד2. ידענו שזה יוזיל לנו עלויות בצורה משמעותית מאוד- לפעמים אפילו ב50%. התחלנו לחפש הרבה לפני הלידה כדי שנוכל להיות גם בררנים. שבועים לפני מצאנו שידה ולול מקסימים. נסענו לראות אותם והתברר שנפלנו על מכרה זהב- הזוג עמד לנסוע לשליחות בחו"ל וניסה למכור את כל תכולת הבית. רק שתבינו עם מה יצאנו משם בסוף: לול+מזרון +שידה ומשטח החתלה , הכל חדש לגמרי,עץ מלא, תינוכיס, סלקל לרכב אבנפלו, מצעים ללול, צעצועים(מ-ל-א), מזרון פעילות גדול, רדיאטור, מקווה שלא שכחתי כלום. ועל הכל שילמנו------ 1,400 ש"ח. ולא לשכוח שזה עובד גם לכיוון השני- אפשר למצוא דברים בבית שאת לא רוצה לזרוק אבל גם לא מתכוונת להשתמש. אוףףףףףף, באמת מעצבן שבגלל כסף צריך לוותר על לידה טובה ובריאה. בעיניי זה ממש לא פינוק. אני ממש מנסה לא לחשוב על הלידות הבאות

תודה נשמה

זאת לידה שניה, כך שאין הוצאות חוץ מלקנות טיולון לגדול, ובעיקר בגדים- אין לי בכלל (זאת בת הפעם, והעונות הפוכות כך ששום דבר לא יתאים) מקווה שנקבל מספיק בגדים. לשמחתי גם אין ברית הפעם, וזה חוסך עוד הוצאה. אבל זה עדיין לא מאפשר לי להוציא אלפי שקלים על לידה, לצערי. ובאמת קנינו דברים נהדרים מיד שניה אחרי הלידה הקודמת, חוץ מעגלה שקנינו ב2,000 ש"ח שאר הדברים הרציניים קנינו יד שניה ואנחנו מאוד מרוצים. פשוט בעלי סטודנט, אני עובדת כרגע בשכר קרוב למינימום, דמי לידה אקבל רק חצי, וכמה שאנחנו קמצנים ולא קונים שום דבר לא הכרחי, אנחנו לא גומרים את החודש... זה המצב

פלפלת09

New member
מוכר לגמרי....../images/Emo201.gif

שלא תחשבי שאנחנו במצב אחר...בלידה שנינו היינו סטודנטים, חיינו על משכורת שלי (משרת סטודנט, אפילו לא מינימיום) ומלגות ועבודות מזדמנות של שנינו. ברור שמהלידה יצאנו במינוס מטורף... לא נעים לי להגיד, אבל הלוואי שאיזה דוד עשיר שאף פעם לא שמעת עליו ימות ויוריש לכם איזה צ'ק נדיב....

pardes1

New member
יש חדרי לידה טבעיים

בבתי חולים. בעיני זה אופציה למי שלא יכולה להרשות לעצמה לידה בבית.

pardes1

New member
תלוי בביה"ח

יש כאלה שעולים כסף ויש שלא. בחיפה אני יודעת שלא. בנתניה כן.

מישהי מתמצאת בבתי חולים נוספים-

האם והיכן ניתן למצוא חדרי לידה טבעיים ללא תשלום או בתשלום סביר (לא יכולה מעל 500)

savvysunflower

New member
זה לא הכי עדכני לפי מה שאני רואה

כדאי גם לעיין באתר של זהר--http://www.zoharbadka.co.il/. זהר הכי מעודכנת

savvysunflower

New member
לא כל כך מתמצאת,

אבל ממה שקראתי כאן, במאיר (כפר סבא) יש חדר טבעי ללא תשלום, וגם במעייני הישועה (בני ברק). במעייני יש גם שירות של מיילדת פרטית, אבל זה בנפרד מהחדר הטבעי. ממה שהבנתי מבחינת המיקום אלה (במיוחד מאיר) במרחק סביר. יש גם את בלינסון בפתח תקווה, אבל חדר הטבעי שם הוא רק בשביל הנוי כנראה--הם לא מפעילים אותו מפאת חוסר צוות. עין כרם זה יותר רחוק לך, אבל ממה שיצא לי לשמוע הם מאד מאפשרים לידה טבעית גם בחדרים הרגילים (מרכז הלידה הטבעית החדש שם הוא במחיר קצת מוגזם...), ויתרון בו שיש מחלקה שלמה של ביות מלא ולא רק חדרים נפרדים. (יש כאלה שיטענו שזה דווקא חסרון, כי אין שם תינוקייה בכלל ומסתבר שהצוות לא משהו, אז איפה לשים את הילד לכמה דקות ב-3 בבוקר כשרוצים לישון לחצי שעה...)

shlomitit

New member
למה הצוות לא משהו?

הייתי שם היום (לא, אני לא בהיריון עד כמה שידוע לי, וגם לא עברתי לירושלים... ענייני עבודה) ודווקא הרעיון שלהם לאחד בין המחלקות כל כך נכון וכל כך אנושי שקשה שלא להתרשם. אילו הייתי ירושלמית (ובהיריון) אין ספק שהייתי יולדת שם.

savvysunflower

New member
הצוות הספציפי של מחלקת יולדות עם ביות מלא

שמעתי שני סיפורים לא סימפטיים עליהם לאחרונה. דווקא רוב הצוות בעין כרם שיצא לי לפגוש היה מקסים.

מריקו1

New member
אני רוצה להוסיף פרטים בקשר למאיר

למרות שבשרשור אחר כתבתי על החלק הפחות נעים של הלידה שלי שם, בסה"כ היתה לי לידה מעולה בחדר הטבעי שלהם. כתבת על מוניטור - לא היתה לי שום בעיה לעשות מוניטור בישיבה או בעמידה (אחות אחת עקימה פרצוף אבל פשוט אמרתי שאין מצב שאני אשכב, והיא נאלצה לקבל את זה). בחדר הלידה עצמו הסתפקו בדופלר קצר אחת לשעה. אני ילדתי על הגב, אבל דיברתי עם נשים שילדו שם בכריעה, וגם בתנוחות אחרות. אני מניחה שזה עניין של מזל. אם בסופו של דבר אכן תיאלצי לבחור באופציית בית החולים, אני ממליצה לך שתקחי דולה מלווה. הדולה שלי הפכה את הלידה שלי לחוויה אחרת לגמרי. <מריקו יש עדין חוב לפורום: סיפור לידה. אולי לקראת יומולדת שנה?> אני מקווה שתהיה לך לידה טובה למרות כל הקשיים.

T i k t a k i t

New member
גם אני חושבת לכתוב סיפור לידה ..במאיר

לקראת גיל שנה...אה.. יש לי עוד שבועים

מריקו1

New member
לי יש עוד ארבעה חודשים

אבל מהכרות קרובה עם עצמי, ייקח לי עוד זמן לאסוף את עצמי. שיהיה במזל טוב!

יעלה 999

New member
אני מרגישה כבר כמו שקופית החסות של עין כרם../images/Emo3.gif

באמת שאין לי מניות בבית החולים הזה, ולא שהכל שם היה מושלם, אבל דווקא החוויה שלי מהמחלקה של הביות המלא היא ממש לא כזאת. האחיות שם (רוב אלה שפגשתי, ופגשתי הרבה כי נשארנו שם קצת יותר מהרגיל) היו מקסימות עם הרבה רצון טוב, כמעט תמיד הייתה בעמדה של האחיות עריסה או שתיים של תינוקות שאמא שלהם הלכה להתקלח או ביקשה שישמרו עליהם לזמן קצר וגם שמעתי בעצמי כמה פעמים את האחיות מציעות לאמהות שהיו באיזה רגע של משבר 'לכי תנוחי חצי שעה, אני אשמור עליה'. אי אפשר הרבה יותר מזה כי הן בכל זאת אחיות במשמרת שצריכות להסתובב, ולא אחיות של תינוקיה, אבל מי שרוצה ביות מלא בד"כ לא רוצה הרבה יותר מזה. אין שם תינוקיה במחלקה כי הם באמת משתדלים לעשות הכל הכל בחדר ביחד עם אמא. התחושה שלי הייתה שהאחיות במחלקה באמת מאמינות שביות מלא זו האופציה הטובה ביותר לאמא ולתינוק ולא שהם סתם מקיימים את המחלקה הזו בשביל למשוך לקוחות. האחות הראשית של המחלקה (שהייתה גם המיילדת המקסימה שלי) דיברה איתי די בהתלהבות על איך בביות מלא גם האמא וגם התינוק ישנים יותר טוב, וכמה זה הכי בריא וטבעי. מה שכן, לא תמיד יש מקום במחלקה ואז אי אפשר לעשות ביות מלא. אני הייתי ביום הראשון באחת המחלקות של הביות החלקי והיה זוועה, מזל שעפתי משם מהר.

shlomitit

New member
../images/Emo45.gif ככה גם אני התרשמתי

אבל לא נעים לי לכתוב את זה מנקודת מבט של מישהי שבמילא רצו להרשים אותה ולא מישהי שילדה שם או עומדת ללדת שם.

למעלה