מתוך שרשורפלצת (מספר 3)- ל- zlp- מחקרים

zlp

New member
אין עבודות חד משמעיות, ואתה יודע את זה

אבל העובדה שמטפל לא יכול להעריך את הטיפול שהוא נותן היא חמורה. markup נתן פה את הדוגמה של התאלידומיד, והיא דוגמה נפלאה לכך שמה שמוצלח במעבדה או על חולה אחד יכול להיות הרה אסון במקרים אחרים. בתנאי כמובן שיש משהו ברמדי והיא לא מים.
 

Markup

New member
נו מה הפרמטרים?

אני מגיב בלי שאני יודע מה? הומאופתיה? זה בכלל שנכשלתם לגמרי בלהסביר. אולי גם אתם לא מבינים הומאופתיה. ביקשנו לדעת, איך נדע אם ההומאופתיה יעילה, ניסיתם להסביר ונכנסתם לסיחרור של מידע לא מאורגן, סותר, חסר בסיס ומסתמך על אי אילו מקרים פה ושם, היקשים ואירועי קירבה שאי אפשר להוכיח שהשפיעו אחד על השני. לא הצלחתם להביא מידע מבוסס, אלא רק "מקרים רבים" בלי לנקוב במספרים בכלל, פוסלים כמעט לחלוטין את כל הרפואה הקונבנציונלית בלי להבין בכלל מה יש בה ועל סמן מידע מיושן, ומציגים את ההומאופתיה כאמצעי לפתרון כל החוליים האנושיים, נפשיים, פיזיים וחברתיים כאחד. אבל כשבא מישהו עם ניסיון לא כל כך טוב עם "תרופה" הומאופטית, אז אתם כותבים "סירופ הומאופטי עובד בצורה שטחית". נו ב א מ ת ...
 

Markup

New member
או אה אתה אומר שרמדיס זה מסוכן...

אני לא יכול ללמוד רפואה על גבי הפורום, אבל כן יכול לקבל הסברים בסיסיים לשאלות שלי. אז מה אתה אומר, ביהמ"ק מרוויח מסירופים ורמדיס רגילים הוא מוכר ללא רווח? "מעקבים ופאראמטרים אינדיבידואלים לכל מצב עם כללים להתיחס למצב הכללי והנפשי, מצב הרוח והחיוניות של האדם בעיקר ואחר כך אל הסימפטומים האחרים שבא איתם בתחילה" פרמטרים אינם אינדיבידואלים אלא מהווים בסיס לקביעת האיבחון. מצב רוח יכול להיות פרמטר, הוא צריך להיבדק אצל כל מטופל, אם אתה באמת מתאים רמדי לכל אחד באופן אישי. אז אילו פרמטרים אתה בודק?.
 

קומרן

New member
מזיק?

עד כמה שאני יודע חיסונים היו הפיתרון ללא מעט מגפות נוראיות שפקדו אותנו. הניסיונות של אירגונים שונים, לטעון שחיסון זה רע ושיש להפסיק לחסן נובעה בעיקר או מבורות או בטמינת הראש בחול. בדיוק כמו מכחישי האיידס.
 

קומרן

New member
היי סטודנט

http://www.randi.org/site/index.php/1m-challenge.html בהצלחה , אל תשכח לתרום לי חלק מהפרס. ועוד משהו, אני שם לב למין דואליות בהתייחסות למחקרים: אם המחקר בעד הומאופתיה, ולא משנה מהיא איכותיותו, אז הוא הוכחה. אם המחקר מראה אחרת, ולא משנה כמה הוא איכותי, אז זה קונספירציה של חברות התרופות , התהיה מכוונת או תעלול קוונטי.
 

קומרן

New member
את המוכן להרחיב?

מה הקשר בדיוק בינו לבין הומאופתיה ועל סמך מה אתה קובע כי יש קשר? מטמתיקה? ניסוי? ניחוש?
 

קומרן

New member
היי

אתה מוכן להגיד לאילו תופעות לוואי יש לצפות? כמו כן, אתה ממליץ לקחת ארניקה, אבל... באיזה דילול ?
 

פולספגן

New member
המחקר שצרפת הוא משנת 2001 -

(BHJ, July 2001, VOL. 90, No. 3. pp 148-153) רשום בסוף המסקנות, שהוא בתהליכי פרסום. אני מניחה שכבר התפרסם מאז ... (חלפו 8 שנים). איפה פורסם? האם פורסם בירחון בעל שם? או אצלכם בירחוני ההומאופטיה? דיי צחקקתי
, שראיתי שמצמידים תארים לכל שם, כי בירחונים מקצועיים זה לא נהוג לעשות בדף הראשון, אלא מי שרוצה עושה בדף האחרון תקציר קו"ח בצירוף תמונתו או בלי תמונתו. אני פרסמתי מאמרים בלי זה (קו"ח ותמונה). בד"כ האסיאתיים נוהגים לעשות זאת (קו"ח ותמונה).
 
אתם מציגים מחקרים כאלו זו הבטוחה האנושית

יש מספיק דוגמאות לדברים שנחקרו והוכחו כיעלים ובטוחים ברפואה ולאחר מס' שנים התגלו כמסכנים. אז בחיי, אתם מנופפים במחקרים כאלו היו תעודת הכניסה לגן עדן.. סליחה זה ממש לא כך. אמינותם של מחקרים גם היא היום לוטה בערפל.. מחקרים היום מוכיחים דברים שההןמיאופתיה טענה כבר לפני מאתים ויותר שנה. דוגמא, לפני שנה התפרסמה בעיתון תוצאתו של מחקר שמדבר על כך שמצבה הנפשי של האם בהריון משפיע על הסביבה הרחמית ברמה כזו שאם האם נמצאה בלחץ גדול או בדיכאון במהלך ההריון חלים שינויים הורמונלים שמעלים את הסיכוי לבעיות התפתחות. בהומיאופתיה אנו מתייחסים כחלק נכבד מהאיבחון במצבה של האם בזמן ההריון ומשכללים את נתון זה בבחירת הרמדי שתרפא את התינוק מתחלואיו. אני בטוחה שככל שתהיה התפתחות טכנולוגית וההומיאופתיה תתחזק יהי יותר מחקרים שיוכיחו את כוחו של התחום. אני היתי שמחה ליותר מחקרים, זה יעבוד רק לטובתינו
 

Markup

New member
והאם היה נתון לביקורת עמיתים?

והאמת, 23 נשים? במחקרים הקליניים הכי קטנים שהשתתפתי בהם היו 40 איש... רשום שם מחקר נוסף, מה איתו?
 
מתוך שרשורפלצת (מספר 3)- ל- zlp- מחקרים

הי zlp, כושר קריאת המחקרים שלי אכן ירד, מאז שאיני סטודנטית ואיני עובדת בחברת תרופות. זהו כלי שאינו בשימוש נפוץ בפרקטיקה שלנו, ההומאופתים. ואין זה הופך אותנו להומאופתים יותר או פחות טובים. לידיעתך, בשנים האחרונות קראתי פחות ופחות מחקרים ויותר ויותר מטריה מדיקה הומאופתית וספרות פרקטית על ניהול מקרה וטיפול בכל מיני מצבים אקוטיים וכרוניים, פשוט לא בסדרי העדיפויות. כאשר זה יהיה רלוונטי, אני מניחה שתוך זמן קצר אכנס לכושר קריאה ובחינה סטטיסטית של מחקרים. זה לא דבר מסובך מאוד... בכל מקרה ידע של המחלות, הסמפטומים השכיחים שלהן והסמפטומים הנדירים שלהן, וידע התרופות המרפאות אותן (הרמדיס) ורגישות והקשבה לחולה והבנת מצבו הנפשי, הפיזי והרוחני, ובסופו של דבר (או בתחילתו של דבר) התאמת הרמדי למצבו של החולה- אלו הדברים החשובים ביותר בתחילתו של תהליך הומאופתי וגם במהלכו... וזה מה שיביא הומאופת להצלחה במקצועו.
 

zlp

New member
את כמובן צודקת

יש מחקרים שהוכחו כלא נכונים או אמביוולנטיים- ככל ששיטות המחקר ואיסוף הנתונים הופכים מתוחכמים יותר, כך אנו מגלים דברים שלא ידענו בעבר, מפריכים אמונות שווא ומגדילים את הידע האנושי. המשותף לכל המחקרים שנעשים בתום לב ובלי מניפולציה הוא הרצון להגיע לחקר האמת באמצעים מדעיים ולא מיסטיים. אנו יודעים מה שאנו יודעים לא בגלל שמישהו אמר כך לפני כמה מאות שנים או כי זה מה שכתוב בספר קודש כלשהו, אלא כי על פי עקרונות מסויימים של המחקר המדעי אנו יכולים להסיק בסבירות גבוהה כי הם נכונים. אם אינך מקבלת את המתודות השולטות במחקר המדעי , אמרי זאת במפורש. אם מקבלת- עלייך להסביר לגבי כל פרקטיקה באילו כלים נבדקה.
 

קומרן

New member
הוא עסוק בלשאול את המורה

שיענה לו את התשובה הבאה: "אל תחליט מראש מהן תופעות הלוואי, כל בן אדם עולם ומלואו. חלק מהאנשים ירגישו כאב ראש קל חלק מהאנשים ירגישו צימאון חלק מהאנשים לא ירגישו כלום חלק מהאנשים ירגישו רעבים אחרי חמש שעות חלק מהאנשים ירגישו עייפים אחרי 5 שעות (אם הם נטלו את התרופה בערב) חלק מהאנשים דווקה ירגישו מאוד עירניים (אם הם ישנו טוב בלילה) חלק מהאנשים ירגישו "אנרגיות חיוביות" חלק מהאנשים ירגישו "אנרגיות שליליות" אתה פשוט צריך להיות OPEN MIND לגבי התופעות. בהצלחה תלמידי!!!"
 

Markup

New member
ובכל זאת אי אפשר להתעלם מהמגפה

שמוגרה בקובה, הודות לפעילות השלטונות שם בשנתיים האחרונות, והיא מוגרה יחד עם שורה של מחלות אחרות שמיוחסות לשטפונות ולהוריקנים. הומאופתיה לא מוזכרת שם, ובמקומות אחרים שמדברים על השיטפונות שם. באתר הומאופתי אחד מצאתי שהחיסון ההומאופתי ניתן לאוכלוסייה במרכזי הפינוי, ולא ברור אם ניתנו לפני או אחרי החיסון הממשלתי. http://www.trabajadores.cu/news/ingles/cuba-zero-epidemics-after-hurricanes
 
מקבלת את המתודה. לא מבינה למשל איך יוצאות ../images/Emo98.gif

למשל תרופות לשוק, אחרי שהוכחו במחקר כלא מזיקות ואחרי שנים מספר מתגלות ככן, למשל וויקוס. ואני שמחה שהכלים משתנים ומשתכללים, כך אולי נצליח להוכיח מה פועל ברמדי ההומיאופתית, אולי זה משהו שיקרה עם פיתוח ההבנה הקוונטית . אבל, אם הכל כל הזמן משתנה ומשתכלל ובדיעבד "מחקרים מוכחים כלא נכונים" אני חושבת שיש להתייחס גם למחקרים בצורה ביקורתית ולא רק לנופף בהם . אני בעד מחקר! רוצה יותר כאלה בתחום שלי, זה יעזור לנו מאוד. אגב אני בספק אם מחקר שמסופסד ע" חברת תרופות ולחוקר מובטחים אחוזים במכירות התרופה הוא באמת מחקר אמין...יש היום גם מחקרים שמריאים על הטייה של תוצאות מחקר מתוך מעורבות במחקר
 

Markup

New member
זו בדיוק הדוגמא שנתתי בפורום אחר,

לגבי היקף המחקר. היתה טענה נגד ניסוי תרופות על בע"ח, מפני ש92% מהתרופות שנתגלו כלא מסוכנות בבעלי חיים, נתגלו כמסוכנות אצל בני אדם. כמה היו ה100% שאלתי, שש? 10 אלפים? אז, כשבודקים תרופה על אלף איש והיא נמצאת כבטוחה, כשמתחילים לשווק אותה למיליוני אנשים, התמונה יכולה להשתנות לגמרי. אם הסיכוי למוות הוא 1:25,000, במחקר זה לא יתגלה, אבל יגרום לאסון המוני בשיווק ההמוני. מה זה "הבנה קוונטית"?
 

קומרן

New member
הבנה קוונטית?

את מוכנה להסביר למה הכוונה? משום מה , אחד הטיעונים של ההומואופתים זאת פיסיקת הקוונטים. הרושם שלי הוא שהושפעתם יותר מידי מהסרט "בליפ" שהמסקנות שמוצגות בו הן פסאדו-מדעיות בעיקרן ודיי רחוקות מהקונצ'נזיוס המדעי. לגבי המחקר של התסמונת הקדם ויסתית... מעניין לראות מי עומד מאחוריו, אצלי אישית , זה מדליק את נורת הסקפטיות. יום טוב
 
למעלה