מתוך "כל יום התחלה חדשה"

עליזה 63

New member
מתוך "כל יום התחלה חדשה"

מתוך "כל יום התחלה חדשה" "רק הנשים שעיניהן נשטפו בדמעות יקבלו את הראייה הרחבה שהופכת אותן לאחיות של כל העולם." (קטע מיועד לנשים, אך בטח מתאים לגברים גם כן.... ) הסערות בחיינו מיטיבות איתנו בדיוק כמו הגשמים שנופלים על עירנו ועל ביתנו, ושוטפים את האוויר שאנו נושמים. הסערות שאנו עוברים מציפות את הנושאים שקשה לנו איתם. אולי אנו עדין פוחדים מעבודה שיש בה אחראיות. אולי אנו עדין במאבק עם אנשים חשובים בחיינו. הרכושנות יוצרת סערה שלעיתים פוקדת את ההתקדמות שלנו. הסערות מאלצות אותנו לזהות את המכשולים הממשיכים לעמוד בדרכנו, וזהו צעד חיוני לשחרורם. ההחלמה היא סידרה שלמה של סערות, סערות שעוזרות לזרעים חדשים לנבוט, סערות ששוטפות ופותחות את החסימות שלנו. אי אפשר לתאר כמה נפלאה השלווה שבאה לאחר הסערה. אפשר להשוות כל סערה לעוד שלב בסולם אל השלמות, הסולם לשייכות מלאה לגזע האנושי הבריא. הסערות מקשות על העלייה, אבל אנו מקבלים כוח עם כל צעד. את הסערה הבאה נוכל לעבור בקלות רבה יותר. אם היום הזה הוא יום סוער, עזור לי לזכור שהוא ירענן את האוויר אותו אני נושם.

עליזה 63

New member
מתוך "שפת השחרור"

מתוך "שפת השחרור" גבולות לפעמים, נדמה לנו שהחיים והאנשים לוחצים ודוחפים אותנו. מפני שאנו כל כך רגילים לכאב, אנו אולי אומרים לעצמנו שזה לא כואב. מפני שאנו כל כך רגילים לכך שאנשים שולטים בנו או עושים מניפולציות עלינו, אנו אולי אומרים לעצמנו שמשהו לא בסדר איתנו. הכול בסדר איתנו. החיים לוחצים ומכאיבים כדי למשוך את תשומת ליבנו. לפעמים הכאב והלחץ מצביעים אל שיעור מסוים. אולי השיעור הוא שאנו יותר מדי מנסים לשלוט. או אולי דוחפים אותנו להכיר ביכולתנו לדאוג לעצמנו. הנושא הוא גבולות. אם משהו או מישהו לוחץ עלינו יותר מדי, זה בדיוק מה שקורה: לוחצים עלינו יותר מדי. אנו יכולים להיות אסירי תודה על השיעור שהגיע כדי לעזור לנו לחקור ולהציב את הגבולות שלנו. היום, ארשה לעצמי להציב את הגבולות שאני רוצה ושאני זקוק להם בחיי.

למעלה