מתוך "אהבתך נחוצה לי - האם זו האמת?"

OrlyAum

New member
מתוך "אהבתך נחוצה לי - האם זו האמת?"

"כיצד אתם מגיבים כשאתם חושבים שאתם זקוקים לאהבתם של אחרים? האם אתם נעשים עבדים לשאיפה למצוא חן בעיניהם? האם חייכם מזויפים מפני שאינכם מסוגלים לשאת את המחשבה שיסתייגו מכם? האם אתם מנסים לנחש מי הם היו רוצים שתהיו, ואחר כך מנסים לשנות את עצמכם בהתאם, כמו זיקית?
בעצם, בדרך הזאת לעולם אינכם יכולים לזכות באהבתם. אם תנסו להיות למישהו שאינכם ואחר כך אותו אדם יגיד לכם "אני אוהב אותך", לא תאמינו לו, מפני שהוא אוהב אשליה. הוא אוהב משהו שכלל אינו קיים, האדם שאתם מתחזים לו. קשה לרדוף אחר אהבתם של אחרים. זה מעשה קטלני. כשאתם רודפים אחרי אהבה, אתם מאבדים את הדבר האמיתי. זה הכלא שאנחנו יוצרים לעצמנו כשאנחנו מנסים לרדוף אחר האהבה שכבר יש לנו."

-ביירון קייטי
 
אהבתי את התובנה הזו


לפני חצי שנה התאלמנתי אחרי 39 שנות נישואים לבעלי סיימון. בתקופה האחרונה לחייו היתה בינינו אהבה צרופה שאינה תלויה בדבר. לא הייתי צריכה להוכיח לו את עצמי. והוא לא היה צריך להוכיח לי כלום. פשוט עשיתי שיהיה לו הכי טוב שיכול להיות מתוך רצון אמיתי והוא מצידו אמר - אל תשבי בבית תקועה בגללי - עודד אותי לצאת ולהיפגש עם חברות בחוסר אנוכיות מוחלט.
לא תמיד היה ככה. זה התפתח לאט לאט עם השנים.
שווה היה לחכות וזה הפרס שמגיע אחרי שנות נישואים ארוכות. אבל אין כללים בעניין.
רק כשהכרנו הוא היה חשדן בגלל שההורים שלו "ניפחו לו את השכל" וחשבו שאני אהיה כלה כנועה. והייתי עושה להם "הפתעות" של האופי הייחודי שלי.
דווקא בגיל 40 או 45 כשהגעתי לשיא ההכרה שלי בערך עצמי ושברתי מוסכמות והייתי נאמנה מאד לעצמי - אז זכיתי לאושר המקסימלי של זוגיות אמיתית ואיתנה.
 

OrlyAum

New member
נהדר-ומעניין ש...

אני בדיוק קוראת א סיפרה השני של גילברטעלהנישואים (זאת שכתבה א "לכול להתפלל לאהוב")על הנישואין.. ומה שאת אומרת כ"כ מתחבר לי.
 
למעלה