מתגעגעת לעומס ברכבת התחתית

• פותח הנושא Moud
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.

Moud

New member

נמאס לי! במדינה הזו אין לי מושג אם אגיע לעבודה בזמן וגם לארגן המתנה לאוטובוס של שעה מראש לא מספיקה לי! לא פעם אני מחכה יותר משעה לאוטבוס שלא מגיע או לא עוצר!! לפחות עם הטיוב (הרכבת התחתית בלונדון) ואפילו האוטובוסים הלונדונים הצלחתי להגיע כמו גדולה בזמן לעבודה!!! למה אני צריכה להרגיש כמו במדינת עולם שלישית? למה אני צריכה לפנות 5 שעות ביום רק כדי להתמודד עם הנסיעות?! ולמה כשמתלוננים הם שמים #@% על התלונה וממשיכים כהרגלם?

כי במדינה הזו -

נמאס לי! במדינה הזו אין לי מושג אם אגיע לעבודה בזמן וגם לארגן המתנה לאוטובוס של שעה מראש לא מספיקה לי! לא פעם אני מחכה יותר משעה לאוטבוס שלא מגיע או לא עוצר!! לפחות עם הטיוב (הרכבת התחתית בלונדון) ואפילו האוטובוסים הלונדונים הצלחתי להגיע כמו גדולה בזמן לעבודה!!! למה אני צריכה להרגיש כמו במדינת עולם שלישית? למה אני צריכה לפנות 5 שעות ביום רק כדי להתמודד עם הנסיעות?! ולמה כשמתלוננים הם שמים #@% על התלונה וממשיכים כהרגלם?
כי במדינה הזו -
עצלנים וקמצנים וגם כשבונים רכבת תחתית בסוף עושים אותה רכבת קלה, וחלקה מעל האדמה, ובסוף מבטלים קוים של רכבת ומכניסים אוטובוסים (!) ארוכים במקומם.. ולא מתכננים קוים בפריסה מיטבית ונוחה... וגם זה לוקח עשרות שנים.. זו מדינתנו - אך אין לנו ארץ אחרת!

Moud

New member
אבל יש ארצות אחרות

כי במדינה הזו -
עצלנים וקמצנים וגם כשבונים רכבת תחתית בסוף עושים אותה רכבת קלה, וחלקה מעל האדמה, ובסוף מבטלים קוים של רכבת ומכניסים אוטובוסים (!) ארוכים במקומם.. ולא מתכננים קוים בפריסה מיטבית ונוחה... וגם זה לוקח עשרות שנים.. זו מדינתנו - אך אין לנו ארץ אחרת!
אבל יש ארצות אחרות
שהן אולי לא שלנו אבל בסופו של דבר אליהן רוב האנשים יעברו... כל מי שאני מכירה או עושה את זה או בגלל משפחה\כסף\אישור עבודה לא עושה כרגע אבל חוקר את הנושא. ומי בסוף ישאר במדינה "שלנו"?????

לא עוברים למדינה בגלל שיש בה רכבת תחתית...

אבל יש ארצות אחרות
שהן אולי לא שלנו אבל בסופו של דבר אליהן רוב האנשים יעברו... כל מי שאני מכירה או עושה את זה או בגלל משפחה\כסף\אישור עבודה לא עושה כרגע אבל חוקר את הנושא. ומי בסוף ישאר במדינה "שלנו"?????
לצערינו נזכרו בדבר הזה שנקרא "תחבורה ציבורית" לא מזמן, ולצערינו להזיז דברים בנושא זה דבר שבין כה וכה לוקח זמן, ולעיתים ההתנהלות במדינה שלנו לא מוספים לה. את מוזמנת להשאר בפורום ולהתעדכן. יש פה לא מעט אנשים שמקדמים את נושא התח"צ, ויש פה גם כאלו שעובדים בחברות שמפעילות אותן.

Moud

New member
נכון, עוברים כי ניתן לבצע פעילויות בסיסיות שם

לצערינו נזכרו בדבר הזה שנקרא "תחבורה ציבורית" לא מזמן, ולצערינו להזיז דברים בנושא זה דבר שבין כה וכה לוקח זמן, ולעיתים ההתנהלות במדינה שלנו לא מוספים לה. את מוזמנת להשאר בפורום ולהתעדכן. יש פה לא מעט אנשים שמקדמים את נושא התח"צ, ויש פה גם כאלו שעובדים בחברות שמפעילות אותן.
נכון, עוברים כי ניתן לבצע פעילויות בסיסיות שם
ולא פה. זה שנזכרנו מאוחר מדי זה נחמד אבל מראה מה היה במשך כל כך הרבה זמן. אני צעירה ותחבורה ציבורית לא הייתה פקטור בשבילי. רק כשעברתי לחו"ל והתחלתי לעבוד כבוגרת ועצמאית גיליתי את החשיבות. אז תסלח לי אם כרגע העניין מרתיח אותי. ומה עם לשלוח משלחות לחברות תחבורה ציבורית בחו"ל ולקחת טיפים? זה נעשה? כי אחד הדברים היותר טובים באנגליה היה הביקורת העצמאית שלהם כדי לוודא דיוק בשעות הנסיעה (היה להם נציג שעומד בצומת ראשית במשך היום ומסמן איזה קו הגיע באיזו שעה). ודיוק של אוטבוסים בארץ (משהו שקיים בגדר של תקווה ולא מציאות) הוא דבר בסיסי היכול להשפיע על חיי רבים (זה משפיע על ההגעה של האנשים לעבודה->המשכורת שלהם->יכולתם לקנות מוצרים ולשלם מיסים) ולגבי עידכונים, איזה עידכון יכול להיות רלוונטי עבורי? זה שמתכננים פעילויות? אני צריכה עובודות מעשיות וזה יבוא רק מחוויות. אני מקווה שהמצב ישתנה אך כרגע פעילויות תיאורטיות לא עוזרת לי...

קובי לו

New member
מאכט מי א-טוייבע (עשי לי טובה)

אבל יש ארצות אחרות
(ונא לדמיין זאת בטון, אינטונציה ודיקציה של רון [הגורילה השמנה והעצבנית] קופמן
) כמעט ואף אחד לא מהגר ממדינה למדינה רק בגלל שבמדינתו התח"ץ גרוע. ממש לא. בנוסף לכך, כמות העוזבים את הארץ היא לא כזו גבוהה כמו שאת, ואחרים, מנסים לתאר. מי שנוסע 5 שעות ביום לעבודתו, שיעשה אחד מחמישה דברים אלו: 1. יעבור למקום עבודה אחר 2. יעבור דירה למקום יותר קרוב לעבודה 3. יבקש מהמעביד רכב ליסינג או יקנה מכונית בעצמו 4. שילך להבדק אצל head shrinker 5. שיזרז הליכים להעברה עצמית לעולם שכולו טוב (או שלמצער יחדל להתבכיין על כך בפומבי, קל וחומר בפורומים ברשת).

Moud

New member
you do me a fav

(ונא לדמיין זאת בטון, אינטונציה ודיקציה של רון [הגורילה השמנה והעצבנית] קופמן
) כמעט ואף אחד לא מהגר ממדינה למדינה רק בגלל שבמדינתו התח"ץ גרוע. ממש לא. בנוסף לכך, כמות העוזבים את הארץ היא לא כזו גבוהה כמו שאת, ואחרים, מנסים לתאר. מי שנוסע 5 שעות ביום לעבודתו, שיעשה אחד מחמישה דברים אלו: 1. יעבור למקום עבודה אחר 2. יעבור דירה למקום יותר קרוב לעבודה 3. יבקש מהמעביד רכב ליסינג או יקנה מכונית בעצמו 4. שילך להבדק אצל head shrinker 5. שיזרז הליכים להעברה עצמית לעולם שכולו טוב (או שלמצער יחדל להתבכיין על כך בפומבי, קל וחומר בפורומים ברשת).
you do me a fav
1. למה לי? יש לי אחלה עבודה 2. למה לי? יש לי סידור מגורים מעולה 3. אין רשיון 4. check וזו הייתה הסיבה שחזרתי ארצה (כדי לעשות תואר) 5. ככה מאחלים מוות לאנשים שמתרגזים מסיבה מאוד מוצדקת?? (אם לא בפורום המתאים אז איפה אפשר התלונן?? וכבר שלחתי תלונה לחברה עצמה) ולגבי מעבר למדינה: צודק, לא רק בגלל התחבורה הציבורית אלא בגלל סממנים אחרים לחברה חולה. כשאדם מרוויח פחות ממה שהוא צריך בשביל מחייה בסיסית- זו בעיה כשאדם עובד המון וקורע את הת... ואינו מתקדם- זו בעיה וכן, כשלאדם אין גישה ציבורית לעבודה כמו שהובטח לו- זו בעיה ובנתיים מנסיון של 4 שנים- כל אלו לא היו בעיה באנגליה. אני מבטיחה שאם לא הייתי מתחילה תואר הייתי עוזבת את הארץ וחייה עם קצת יותר כבוד ורוגע בחזרה שם.

את יודעת, יותר קל להחליף מקום עבודה מאשר

you do me a fav
1. למה לי? יש לי אחלה עבודה 2. למה לי? יש לי סידור מגורים מעולה 3. אין רשיון 4. check וזו הייתה הסיבה שחזרתי ארצה (כדי לעשות תואר) 5. ככה מאחלים מוות לאנשים שמתרגזים מסיבה מאוד מוצדקת?? (אם לא בפורום המתאים אז איפה אפשר התלונן?? וכבר שלחתי תלונה לחברה עצמה) ולגבי מעבר למדינה: צודק, לא רק בגלל התחבורה הציבורית אלא בגלל סממנים אחרים לחברה חולה. כשאדם מרוויח פחות ממה שהוא צריך בשביל מחייה בסיסית- זו בעיה כשאדם עובד המון וקורע את הת... ואינו מתקדם- זו בעיה וכן, כשלאדם אין גישה ציבורית לעבודה כמו שהובטח לו- זו בעיה ובנתיים מנסיון של 4 שנים- כל אלו לא היו בעיה באנגליה. אני מבטיחה שאם לא הייתי מתחילה תואר הייתי עוזבת את הארץ וחייה עם קצת יותר כבוד ורוגע בחזרה שם.
מדינה.. לפי התיאור שלך זה כבר יפתור לך 2/3 מהבעיה.

Moud

New member
תקרא מה שכתבתי למעלה שוב...

מדינה.. לפי התיאור שלך זה כבר יפתור לך 2/3 מהבעיה.
תקרא מה שכתבתי למעלה שוב...
דברתי בכלליות בהערה על עבודה. לא רק על החוויות שלי. וכמו שרשמתי יש לי אחלה עבודה. פשוט הצמיחה והתקדמות שחוויתי באנגליה הייתה מאוד קלה וחיובית.

אגב, אם תלונה לחברה עצמה לא עזרה

you do me a fav
אגב, אם תלונה לחברה עצמה לא עזרה
תלונה למשרד התחבורה יכולה אולי לעזור לך יותר.

קובי לו

New member
בקשר לסעיף חמש

you do me a fav
בקשר לסעיף חמש
אני נתלה פה באילנות גבוהים. בעצם באילן מאוד גבוה. הוא היה שר, ח"כ, נוסע בעצמו בתח"ץ (ראיתיו במו עיניי ברכבת), רמטכ"ל וקצין מאוד אמיץ ונחוש ואדם סופר דופר מפורסם. קראו לו, מכיוון שהוא נהרג וכבר לא בין החיים, רפאל (רפול) איתן. בעת שהיה קצח"ר (קצין צנחנים וחי"ר ראשי בצבא ההגנה) הוא התראיין בגל"ץ. הוא השיב תשובות קצרות מדי ולא זורמות והיה "אגוז מאוד מאוד קשה לפיצוח". המראיינת העירה לו על כך והוא בתשובה אמר לה: "אם קשה לך את יכולה לצאת החוצה מהאולפן ולהתאבד". בחיי. במו אזניי שמעתי הקלטה של הראיון הזה, במסגרת חגיגות 40 שנה לגלי צה"ל. אז אם לרפול מותר, קל וחומר לאזוב קיר שכמוני מותר...

Moud

New member
איזה אגו!!!! ../images/Emo12.gif

בקשר לסעיף חמש
אני נתלה פה באילנות גבוהים. בעצם באילן מאוד גבוה. הוא היה שר, ח"כ, נוסע בעצמו בתח"ץ (ראיתיו במו עיניי ברכבת), רמטכ"ל וקצין מאוד אמיץ ונחוש ואדם סופר דופר מפורסם. קראו לו, מכיוון שהוא נהרג וכבר לא בין החיים, רפאל (רפול) איתן. בעת שהיה קצח"ר (קצין צנחנים וחי"ר ראשי בצבא ההגנה) הוא התראיין בגל"ץ. הוא השיב תשובות קצרות מדי ולא זורמות והיה "אגוז מאוד מאוד קשה לפיצוח". המראיינת העירה לו על כך והוא בתשובה אמר לה: "אם קשה לך את יכולה לצאת החוצה מהאולפן ולהתאבד". בחיי. במו אזניי שמעתי הקלטה של הראיון הזה, במסגרת חגיגות 40 שנה לגלי צה"ל. אז אם לרפול מותר, קל וחומר לאזוב קיר שכמוני מותר...
איזה אגו!!!!

הבנאדם בטח התראיין בצורה שכזו מאחר ולא היה מעוניין להתראיין. הוא כנראה היה במצב שלא בשליטתו המלאה והוציא את זה על המראיינת- ורק אחרי שהיא שאלה אותו!!! אתה לעומת זאת היית בעמדת בחירה: ראיתי שגיאה... בוא נזלזל בכותבת ונראה לה איך אני גדול וחכם!!! למה לי? כי אני יכול!
ובכן, כן, אתה יכול... כמו (וזו הגזמה) שהנצים יכלו לנסות להשמיד עם שלם. השאלה היא- מה מסגרת השליטה העצמית שלך? (את של הנאצים ראינו כבר) איפה אתה עוצר את עצמך וחושב על האחר? ואם אתה לא... סבבה... תהנה... (כי נשמע לי שרבים אחרים לא...)

geo123

New member
אפשר להזמינם הנה שודיה(אלון 58)...,

כי במדינה הזו -
אפשר להזמינם הנה שודיה(אלון 58)...,
הנה אני חי לי כאן למשך שבועיים עם תחבורה צבורית מהיעילות שבעולם,פרטים,תוספות ותמונות,כשאשוב ארצה.

אם את מבזבזת 5 שעות ביום

אם את מבזבזת 5 שעות ביום
על מסיע מהבית שלך לעבודה ובחזרה יכול להיות ששוה שלך לעבור דירה או להחליף מקום עבודה, ככה תחסכי גם את הזמן וגם את העצבים.

Moud

New member
באוטבוס (כשמגיע)...

אם את מבזבזת 5 שעות ביום
על מסיע מהבית שלך לעבודה ובחזרה יכול להיות ששוה שלך לעבור דירה או להחליף מקום עבודה, ככה תחסכי גם את הזמן וגם את העצבים.
באוטבוס (כשמגיע)...
הנסיעה היא רק 15-20 דקות לכיוון (40דקות לשניהם) רק שהבעיה היא עם ההגעה של האוטבוס...

מצב
הנושא נעול.
למעלה