משרד הפנים מתחיל לעשות כסף

Vicky221

New member
משרד הפנים מתחיל לעשות כסף

שלום לכולם, אני ובעלי נשואים 5 שנים ותגוררים לסירוגין בארץ ובאנגליה. הגשנו בקשה לאזרח ארעי כמו שאנחנו עושים מידי שנה: הגשת אותם מסמכים, מכתבים מבני משפחה על כנות הנישואין, תמונות ועוד-מסמכים שאני מגישה כל פעם שאני מגישה בקשה. הפעם התקילו אותי והודיעו לי שלא הגשתי תעודה המוכיחה את הסטטוס של בעלי לפני הנישואין-אז הצגתי את המסמך שהגשנו בבית העירייה בקפריסין, אך הפקידה אמרה שהטופס הוא לא נכון... ולאחר ויכוח הגענו להסכמה שהטופס מתקבל ולכן עלי לאמת אותו בחותמת אפוסטיל. מסמך נוסף הוא מסמך המוכיח שאין לבעלי עבר פלילי-מסמך שאנחנו לא בדיוק יכולים לקבל כי אנחנו חיים גם בארץ וגם באנגליה. מסמך נוסף: תעודת לידה ואם לא די בכך בעבר היינו משלמים 145 ש"ח עבור אשרת א5 וזה הכל. כיום צריך לשלם 145ש"ח עבור האשרה ובנוסף לשלם עוד 145ש"ח עבור אשרת "תושב חוזר" בכדי שיהיה אפשר להכנס ולצאת מהארץ-בלי האשרה הזו לא ניתן לחזור לארץ בסטטוס של א5 אלא של תייר?!?!?! ובנוסף הפקידה החביבה שאלה אם בעבר שילמנו 750ש"ח עבור פתיחת תיק ועניתי שלא אז אנחנו נצטרך מתישהו לשלם 750ש"ח. בכדי להגיש בקשה לשינוי סטטוס-תושב קבע עלי לשלם עוד 500 ומשהו ש"ח. לא ברור לי אם ה750ש"ח עבור פתיחת תיק לבקשה לשינוי סטטוס או שאני חייבת לשלם את הסכום הזה עבור פתיחת התיק שנעשתה לפני 5 שנים? בכל מקרה במשרד הפנים הם נהפכו למאד מאד קפדנים אפילו לאירופאים. לא עוד חותמת בדרכון-אלא מדבקות שמודפסות בשפה האנגלית... ואם אתם רוצים להזמין תור למשרד הפנים יש לקחת בחשבון שזה לוקח חודש וחצי.... אז זהו עכשיו אנחנו יכולים לטוס לחו"ל.......... ויקי

zipotsa

New member
תרגעי......

רק ביום חמישי האחרון שילמתי להם 895 ש"ח עבור בקשה לאשרת תושב ועוד היתר עבודה. הפקיד אמר שבעוד חמש שנים נצטרך לשלם עוד 600 ש"ח עבור אזרחות...... ועוד ידם נטוייה. אני רוצה להבין, כדי לצאת את הארץ צריך לשלם כדי שהיתר העבודה יישאר????

Vicky221

New member
משרד הפנים

כך הסבירה לי הפקידה שזה הסדר/אשרה חדשה שאם מעוניינים לעזוב את הארץ אפילו לביקור בחו"ל יש להצטייד באשרת יציאה העולה 145 ש"ח האמת שזה כסף קטן לעומת הסכומים ששילמתי בשגרירות בריטניה הגשת בקשה=אלפי שקלים אז באמת קטן עלי 145ש"ח. פשוט התפלאתי מהשיטה התחמנית לעשות עוד כסף.... האם זכויותיו של בעלי באנגליה יפגעו אם הוא יגיש בקשה לץושב קבע בארץ?

atlanta3

New member
אנגליה

אני לא חושבת .לבעלי יש גרין כארד והוא מחוץ לאנגליה כבר 11 שנה . עד כמה שאני יודעת במידה ויחליט לחזור יהיה זכאי לאותם זכויות/ חובות אבל,לא בדקנו את זה אף פעם. שווה לעבור על האתר של HOMEOFICE

atlanta3

New member
ביטוח לאומי

נזכרתי במשהו שכל עוד שאת חיה במדינה (לא זוכרת את שם האמנה ) אבל גם אנגליה וגם ישראל בתוכה ומשלמת ביטוח לאומי זכויותיך נשמרות במדינה השניה.

tilburg

New member
לא מדוייק..

הזכויות בביטוח לאומי בארץ נשמרות רק ל 5 שנים (לסטודנטים לרפואה יש הארכה מיוחדת) בתנאי שממשיכים לשלם. באנגליה הזכויות נשמרות לכל החיים בתנאי שגרת שם (באופן חוקי כמובן) 3 שנים רצופות ואת ממשיכה לשלם.

zipotsa

New member
שווה לבדוק

יש אמנה בין ישראל לאנגליה. שווה לבדוק בביטוח הלאומי. אנחנו לעומת זאת דפוקים, כי בעלי אוסטרלי ואין אמנה אתם. לגבי האזרחות הבריטית, אני לא חושבת שהוא יאבד אותה עם הגשת בקשה לתושבות בארץ. בריטניה היא בין המדינות שניתן להחזיק 2 אזרחויות כמו אוסטרליה.

למעלה