משקל וטיפולים

PAND76

New member
משקל וטיפולים

יום חמישי שמח לכולן!
אני לא מהוותיקות בעסק הזה. מטופלת מזה שנה וחצי. בהתחלה לא העליתי במשקל, ובחודשים האחרונים מרגיש לי שזה עוד ועוד. אני רעבה תמידית ומנופחת יותר בגלל ההורמונים, אבל ממעיטה מאוד בפחמימות ובשטויות, מבשלת בבית בריא, זזה המון (כולל עיצוב חיטוב ופילאטיס) וכמעט לא אוכלת בחוץ (וגם אז ארוחות מזינות ולא זבל), אבל בכל זאת משמינה. בגדים שבחורף שעבר עלו עלי, עכשיו כבר לא. החזה של כוכבת פורנו והתחת - כזה גדול שיכריז עוד מעט על עצמאות.

יש כאן מישהי שחולקת תחושות דומות ואולי הייתה אצל דיאטנית וקיבלה תפריט למטופלות פוריות שהיא מוכנה לחלוק? או שהכל ניפוח ובכלל לא שומן אמיתי? תודה לכל מי שקראה ולכל מי שתגיב ובע"ה בידיים מלאות במהרה לכולן כאן.

טוליתי

New member
יום חמישי שמח

האם את נוטלת סטירואידים?
לפי מה שאת מתארת, את פעילה מאוד ואוכלת בריא. כל הכבוד על היכולת להקפיד על תזונה בריאה ופעילות גופנית בתקופה מורכבת!
זה לא מובן מאליו.
התנפחות ועליה קלה במשקל הן טבעיות לתקופה הזו, שגם מלווה במצבי רוח, שהם בעצמם גורמים לשינויים בכמות הקלוריות הנכנסת לגוף.
לא ניתן לתת בפורום תפריט שיתאים לכולן, מהסיבה שההטרוגניות של נשים בטיפולי פוריות היא עצומה, כל אחת מתחילה מנקודה אחרת של משקל את הטיפולים, וישנן בעיות מגוונות.
מה שאני יכולה להציע:
1. לקבוע עם דיאטנית עם ניסיון בטיפול במטופלות פוריות.
2. להיכנס ל"הודעות נבחרות" בפורומנו, ולקרוא שני פוסטים: האחד - "האירוח המרתק של דיאנה"- פוסט ישן, אך שימושי מאוד בנושא תזונה בתקופת טיפולי הפוריות. השני- "תפריט לסובלות מאנדומטריוזיס"- התפריט בריא באופן כללי, ומתאים לא רק לנשים עם אנדו.
מקווה שעזרתי.
בהצלחה

iLanKaBr

New member
מניסיון

מניסיון שלי אגיד לך שתורידי לגמרי את הפחמימות ותוכלי בידיוק מה שצריך ולא מעבר. וכמובן כושר ויהיה בסדר!

PAND76

New member
כולל קמח מלא, או שגם זה לא

אני לא תמיד מצליחה לארגן לי ארוחות לעבודה, או לצאת לקנות. כריכים מקמח מלא עם טחינה/גבינה חביתה, זה מה שאני אוכלת בד"כ. אם גם זה לא טוב, נשאר לי מים ואוויר

iLanKaBr

New member
מצטערת אם קצת הטעתי אותך...

כמו שכתבתי למטה אני ממליצה את המתוקים להוריד לגמרי. אם בא לך, אז טיפה קטנה.
פחמימות ולחמים במידה. כדי שיהיה לך טוב. אבל, לאכול בידיוק מה שאת צריכה. לא לעשות ארוחות שאת מפוצצת ולא יכולה לצאת מהשולחן. את שבעה, טוב לך, אז מצוין.
אני לא יכולה לחיות בלי לחם. בכל ארוחה יש לחם. אבל, אוכלת פרוסה.
יכולה להגיד לך לפני ההריון הקודם כבר לא ידעתי מה לעשות כדי לתרום לתהליך. קיבלתי המלצה מהרופאה שלי בגלל השחלות הפוליציסטיות לשמור על דיאטה של סכרתיים ומינימום קלוריות שאני צריכה לאכול. כל כך פחדתי שאני אשבש את התהליך שאכלתי בידיוק לפי התפריט שנתנו לי לסכרתיים. ברוך ה' יכלתי לשמור על ההריון וגם ירדתי איזה 8 קילו. לי זה קריטי. גם קראתי באיזה פורום שלבעלות שחלות פוליציסטיות כדי להוריד מוצרי חלב, אז גם זה הורדתי. תקופה מאוד ארוכה לא אכלתי חלבי. עכשיו בניסיון לילד שני אני אכן מוסיפה קצת חלב. אבל, מחלב גם צריך להיזהר, הוא מתוק.
בקיצור תחקרי... מניסיון שלי הסוכרים מאוד משפיעים. במיוחד כל מה שארוז יפה עם מלא סוכר. תזהרי עם זה מאוד.
עוד טיפ שנתנו לי בזמנו. תשקלי בבוקר ותתפסי את העליה הראשונה. עם את רואה שעלית 100-200 גרם, אז את יודעת שהיום צריך לשמור יותר.
אבל, חלילה לא להיות רעבה, לאכול כמו שצריך!
בהצלחה!

iLanKaBr

New member
עכשיו חשבתי על זה עוד...

שאני לא אטעה אותך... כתבתי לך על הניסיון שלי. אני עם שחלות הפוליציסטיות ועניין של אוכל מאוד קריטי אצלי בגלל כל העניין של אינסולין.
ראיתי איך אני מורידה משקל רק מלהוריד לגמרי את המתוקים. והפוך: איך אני מעלה רק מזה שאוכלת שטויות מתוקות (קרואסונים, שוקולדים).
אולי כדאי לך לפנות לדיאטנית שמתמחה בטפולים ועניינים הורמונליים ושהיא תבנה לך תפריט. לי זה היה יותר קל ככה. עשיתי בידיוק כמו שהיה כתוב בתפריט.
בהצלחה שוב!

a morph

New member
עצה מסוכנת מאוד

אין שום צורך "להוריד לגמרי את הפחמימות", מה שכן לעבור לפחמימות מורכבות וכמה שפחות פחמימות פשוטות.
ויתור מוחלט על פחמימות, אם הוא בכלל בר ביצוע, יכול להכניס את הגוף לשוק.
כדאי מאוד לפנות לתזונאי\ת לקבלת הנחיות, תפריט, הסברים וכו'. יש המון מידע ברשת אבל לצערי חלקו לוקה בחוסר אחריות, וגם לא תמיד יודעים מה מתאים לך אישית ומה לא.

טוליתי

New member
מסכימה. אסור להוריד פחמימות

הן אחראיות על הפרשת הסרטונין, הורמון שבין היתר אחראי על מצב הרוח. גם צמיחת זקיקים היא תהליך הדורש אנרגיה.

iLanKaBr

New member
סליחה, לא כתבתי נכון...

כשאמרתי פחמימות התכוונתי את המתוקים.
פחמימות - חלילה לא!
אבל, סוכרים, מתוקים, כל האוכל המתוק וארוז יפה לפי דעתי מאוד משפיע.
להזהר עם סוכרים.

יעל326

New member
בהחלט מרגישה שההורמונים משבשים אותי

אני גם ככה מתחילה מעודף משקל את הטיפולים ולכן שמה לב עוד יותר ומנסה מאוד להוריד במשקל. ויכולה להגיד שאני מפקידה מאוד לא לאכול שטויות. בדרך כלל אוכלת שתי ארוחות שמורכבות וירקות, חלבון ופחמימה כגון בטטה וכו', או לפעמים בננה.
אוכלת שומן בריא כמו זיתים, שמן זית אבודקו- לא נוגעת כמעט בשמנים אחרים. בבוקר יוגורט, בערב אולי קצת אגוזים גם ולא מצליחה לוותר על קוביית שוקולד מריר.
ואני מניחה שבמצב רגיל הייתי יורדת במשקל אבל עכשיו- פשוט לא זזה כמעט- יום אחד קילו פחות למחרת עולה בחזרה.
מציינת שאני לא פעילה בכלל לצערי.
אולי באמת תלכי לתזונאית שתתאים לך תפריט אני חשבתי על זה ויש מצב שגם אפנה, אם כי בגלל שאני כל חיי בעודף משקל אני כבר די מכירה בעל פה את התפריטים האלה.

PAND76

New member
אני שמתי לב, שבחודש חופש מהטיפולים,

אני יורדת לפחות במידה אחת - אחת וחצי. אני תוהה אם זו פשוט נפיחות ולא שומן בכלל. אם זה תלוי הורמונים, לא בטוחה שתפריטים מיוחדים יכולים לעשות ההבדל כל עוד לוקחים הורמונים, אבל כנראה שזה באמת עבודה לדיאטנית. תודה על תגובתך

טוליתי

New member
כנראה שמדובר בנוזלים.

גם לי היו 3 מידות של בגדים. המידות הגדולות נלבשו אחרי השאיבה, המידות הקטנות נלבשו לאחר הפסקה של חודשיים מהטיפולים.
הייתה לי פדיחה כאשר מדדתי שמלה לארוע, חזרתי אחרי כמה ימים עם חברה שתיתן את חוות דעתה, והשמלה כבר לא עלתה עליי...

מנסה לענות...

הי. מניסיון (כולל דיאטנית שהייתי אצלה לאורך תקופה ארוכה) - ההורמונים גורמים לגוף להתנפח. בעיקר מנוזלים שמצטברים.
שאני עשיתי בזמנו הפסקה בטיפולים והפסקתי את ההורמונים ל-3 חודשים, מייד ירדתי 3 קילו ובהיקף (בלי שום דיאטה נוספת). זה פשוט חלק מהעניין של כל ההורמונים האלה.
ממליצה לך ללכת לדיאטנית שתבדוק לך גם אחוזי שומן. ככה תדעי אם זה שומן או באמת עניין של נוזלים.
ספורט זה חשוב - לגוף ולנפש, אז תמשיכי עם זה... בלי קשר לכלום.
מבחינת תפריט - זה משהו שכדאי שדיאטנית תבנה לך עבורך (שיתאים לך לאורח החיים, לדברים שאת אוהבת/לא אוהבת לאכול, לסגנון בישול שלך וכד').
בהצלחה!

תלתלית20

New member
אולי זה תלוי תרופות?

למשל, אני הרגשתי נפוחה מאוד בימים של השאיבה ואחריה.
לאחר מכן דוקא המשקל הראה שירדתי . בגדול אני לא מאוד מקפידה על תזונה מסוימת...
אולי יש תרופות מסוימות שגורמות לנפיחות והצטברות נוזלים לעומת תרופות אחרות?

PAND76

New member
אולי.

אני לוקחת מנופור וצטרוטייד בסבבים. ודקפפטיל. אחרי החזרה אוטרו' ואסטרופם.
לא זוכרת עצמי כזו דבה כשלקחתי גונאל אף ולובריס. אבל זה היה ממש בהתחלה.

למעלה