משקאות קלים-השמנה,נזק לשיניים,נזק לכבד,נזק למוח,מחסור בסידן ואשלגן,כאב בטן

סתוונית333

Well-known member
צודק, אבל אם צורכים אותם במידה אין בעיה. בנוסף, ברגע שמיץ עולה הון והקולה פרוטות- נחש מי מנצח? מעבר לזה, גם לא צריך לחכות הרבה בשביל לקבל את המיץ. רוצה לעודד ילדים לשתות יותר מיץ? חובה להוריד את מחירי הסחוטים.
צריך ללמד את הילדים לשתות מים ולאכול פירות ולא לשתות את המיץ הסחוט שהוא בלוף עתיר סוכר .

לאונידס

Active member
אמת,
המיץ הסחוט בבקבוק או קרטון מאבד את רוב תכונותיו החיוביות, עד שהוא מגיע לכוס השתיה הוא מכיל בעיקר סוכר.
במובן מסויים הוא יותר גרוע משתיה קלה, כי כולם יודעים ששתיה קלה איננה בריאה
אבל יש רבים ששותים בעצמם ונותנים לילדיהם לשתות את אותה שתיה קלה סחוטה במחשבה שהם שותים משקה בריא, מחשבה מוטעית לחלוטין.

סתוונית333

Well-known member
גם פירות וירקות מכילים סוכר שבצריכה עודפת הופך לשומן.

לכן צריך להגביל אכילת פירות למי שסובל מסוכרת או שהוא טרום סוכרת.
בכל אופן, הסוכר שנמצא בפירות בריא ואין מה להשוות אותו לסוכר הלבן עם שאר המרכיבים המזיקים שמוסיפים למשקאות ממותקים.

dory30

Well-known member
אם היה מממן לעצמו את הטיפולים, אז שייעשה מה שהוא רוצה, אך ברגע שנהנה מהטיפולים על ח-ן מערכת הבריאות הציבורית יש עם זה בעיה כי אני לא אמור לשלם מס בכדי לממן את הטיפולים שלו בכדי שיגרום לעצמו נזק במודע.
באותה מידה, תמסה גם המבורגרים ופיצות. אולי יהיה מס על צנון, שגורם לשלשול, סותם את מערכת הביוב ובכך מייקר את חשבון המים של כולנו.

DANIAVNI

Well-known member
אם היה מממן לעצמו את הטיפולים, אז שייעשה מה שהוא רוצה, אך ברגע שנהנה מהטיפולים על ח-ן מערכת הבריאות הציבורית יש עם זה בעיה כי אני לא אמור לשלם מס בכדי לממן את הטיפולים שלו בכדי שיגרום לעצמו נזק במודע.
עשיתי LIKE בטעות
לא יודע איך למחוק

evglev1

Well-known member
מנהל
עשיתי LIKE בטעות
לא יודע איך למחוק
פשוט תלחץ על הלייק פעם שנייה על היד של הלייק והלייק יוסר בדיוק כמו בפייסבוק, אתה לוחץ לייק, לוחץ לייק על הודעה שכבר עשית עליה לייק ואז הלייק מתבטל.

סתוונית333

Well-known member
באותה מידה, תמסה גם המבורגרים ופיצות. אולי יהיה מס על צנון, שגורם לשלשול, סותם את מערכת הביוב ובכך מייקר את חשבון המים של כולנו.
אתה מגזים .
זה לא הכל שחור או לבן כי לא מדובר במלחמה גורפת נגד מזון שגורם להשמנה ולתחלואה אלא
הכוונה היא רק למשקאות ממותקים עתירי סוכר שיש עליהם מס קנייה קצוב .
איך תטיל מס קנייה קצוב על פיצה ?היא מגיעה בתוך בקבוק או פחית?
ואם הזכרת צנון , אז יש לו גם יתרונות בריאותיים לעומת אלה שפוגעים. ואם כבר מדובר בסוכר , אז לצנון יש מדד גליקימי נמוך שמתאים לחולי סוכרת.

evglev1

Well-known member
מנהל
אתה מגזים .
זה לא הכל שחור או לבן כי לא מדובר במלחמה גורפת נגד מזון שגורם להשמנה ולתחלואה אלא
הכוונה היא רק למשקאות ממותקים עתירי סוכר שיש עליהם מס קנייה קצוב .
איך תטיל מס קנייה קצוב על פיצה ?היא מגיעה בתוך בקבוק או פחית?
ואם הזכרת צנון , אז יש לו גם יתרונות בריאותיים לעומת אלה שפוגעים. ואם כבר מדובר בסוכר , אז לצנון יש מדד גליקימי נמוך שמתאים לחולי סוכרת.
דווקא יש מקום לכך, כי יש אפשרות להכין את הפיצות וההמבורגרים מקמח מלא, אבל זה יותר יקר גם לרשתות וגם לצרכנים, אם יהיה מס על הקמח הלבן ישתלם לאכול גם את הג'נק מקמח מלא.

סתוונית333

Well-known member
דווקא יש מקום לכך, כי יש אפשרות להכין את הפיצות וההמבורגרים מקמח מלא, אבל זה יותר יקר גם לרשתות וגם לצרכנים, אם יהיה מס על הקמח הלבן ישתלם לאכול גם את הג'נק מקמח מלא.

מה לא ברור לך מה שכתבתי?
תקרא שוב את התגובה שלי .
מדובר על מס קנייה קצוב שמוטל על בקבוקי שתייה ממותקים. אתה לא יכול למסות פיצה.

ai27

Well-known member
זה לא הסוכר ולא הבריאות -זה הכסף...
WhatsApp Image 2021-08-02 at 15.39.24.jpeg

רוב הזמן נח

Well-known member
המיצים היותר בריאים עולים הרבה יותר מהמשקאות המתוקים, גם אחרי המס החדש. אז העניים עדיין יקנו אותם, כי הם עדיין יהיו זולים יותר. ממשלה של מפגרים.

רוב הזמן נח

Well-known member
אני שותה קולה זירו ים כן ויום לא ,לא מוכן לותר על טעם החיים, מקווה לחיות עד גיל 96 עם קולה זירו
אני לא מבין איך אתה חושב שזה טעים. או איך אתה לא מבין שיש דברים אחרים שטעימים בהרבה ועדיפים בהרבה.

למעלה