משפט שלמה

שרונהה

New member
משפט שלמה

כל כך עצוב הסיפור הזה עם האמא הביולוגית והאמא המאמצת והתינוק המתוק... לו הייתם השופטים, מה הייתם פוסקים?

חן (*_*)

New member
כנראה אהיה בדעת המיעוט...אבל-

אני הייתי משאירה את הילד בידי ההורים המאמצים, מכיוון שלדעתי יהיה זה בעיקר טובת הילד. לגבי האם הביולוגית-גם אם תכעסו עלי, למרות הסחבת שהייתה,(ושבגינה יש לערוף מס' ראשים), חרטתה על מסירת הילד לאימוץ, לא הייתה קרוב למסירתו, כי אם בדקה ה-89 מבחינת החוק, והחלטותיה-הן הוויתור על הילד, והן דרישתו חזרה, סבבו סביב אמצעים כלכליים (שלא היו לה לאחר הלידה, שהיא מקווה שיסופקו ע"י האב הביולוגי....ומה יהיה אם הוא יעזוב אותה? האם שוב תנטוש את פרי ביטנה?). דעתי היא שיש לחוקק חוק האומר שכאשר מוותרים על ילד ומוסרים אותו לאימוץ, מדובר בהליך פרמננטי, וללא אפשרות חרטה, או לפחות להגביל את זמן החרטה לחודש ימים בלבד, ולא חצי שנה=6 חודשים כמו החוק הנוכחי. אני בטוחה שהאם הביולוגית כואבת על שהצעד שעשתה ושהיא חפצה באמת ובתמים לקבל חזרה את הילד אותו מסרה לאחר הלידה, ומבינה גם את חרטתה על הצעד שעשתה. (דרך אגב, נראה חשוד בעיני, שלאחר שהאב לא היה בתמונה, עד כדי ציון "האב לא ידוע" בתעודת הלידה, פתאום נמצאה ה"אבידה", התאחדו ההורים הביולוגיים על מנת לדרוש כזוג את הילד חזרה-תרגיל מוכר נעשה גם בפרשיית קרולין/ברונה, אשר בסופה של הפרשייה חזרה לארצה עם מולידיה אשר נפרדו כמעט מיד לאחר הגיעם לשם, והילדה גודלה בחוסר כל וכנתמכת סעד, ע"י אימה הביולוגית שנותרה חד הורית יחד עם אחיה ואחיותיה מגברים שונים.) אין ספק שבפרשייה זו, יש אנשים שחייבים יהיו לתת את הדין ולהיענש, חבל לי שמי שיענש כאן, קרוב לוודאי, יהיה ילד קטן בן שנה, שלא חטא.

dani 123

New member
גם אני בדעה שיש להשאיר את הילד

ההורים המאמצים לא התכוונו להיות משפחה אומנת אלא משפחה שאמצה את הילד. למיטב ידיעתי האם הביולוגית והאב לא הקימו תא משפחתי ולכן הילד יגיע לאם חד הורית הנזקקת לתמיכה. מזכיר את פרשית קרולין שלאחר שהוחזרה נדונה לחיי עוני והשפלה על ידי האם הביולוגית במקום חיים במשפחה אוהבת

itaf10

New member
גם אני באותה דיעה כמוך ../images/Emo45.gif

כנראה שגם אני נמנית על המיעוט. כתבת בדיוק את דעתי, הייתי משאירה את הילד בידי ההורים המאמצים - לטובת הילד...

gilan

New member
טעות מהותית בשאלה...../images/Emo22.gif

לא היתה כאן אמא מאמצת, הילד לא אומץ כדין, המשפחה שקיבלה אותו היתה בחזקת משפחה אומנת. אבל אם היה נמסר לאימוץ כדין הייתי תומך באם המאמצת.

חן (*_*)

New member
תהליך האימוץ לא הושלם, מכיוון

עקב סחבת שבה נקטו השירות למען הילד, ולא משום שבכוונת ההורים המאמצים היה להיות משפחת אומנה.

פורפור

New member
../images/Emo45.gif

תינוק בן שנה יסתגל מהר להוריו. חבל שלא החזירו אותו ביום שהאם התחרטה , זה היה חוסך לכל המשפחות הרבה כאב . ואיך היו מסבירים לילד בעתיד? מה היו אומרים? לא הסכמנו להחזיר אותך להוריך? השאלות הרי היו מגיעות ,ומה שלא יגידו הילד לא יבין. חבל לי אך ורק על התינוק ,שמשחקים בחייו.

kessem

New member
מהזוית שלי אני דוקא מסתכלת אחרת,קונ

ן עם כל הצער והכאב,מבחינת החוק הילד יוחזר להוריו הביולוגיים. מקוה שיגדל בחום ובאהבה,ומקוה שהשירות למען הילד ילמד את המסקנות המתבקשות.

אני מבינה שנתנו לאם הביולוגית

להיפגש עם התינוק והואיל ואין בארץ אימוץ פתוח כמו בארה"ב למשל - גם אם בית המשפט יפסוק לטובת ההורים המאמצים - היא תחפש אותו ותדאג להיות בתמונה כל הזמן....לא חושבת שזה בריא לילד לגדול בין 2 העולמות....ועם כל הצער שבדבר במצב הזה חושבת שעל התינוק לגדול בבית אימו הביולוגית ועל הרשויות לעקוב אחרי התנהלות העניינים בבית המשפחה הביולוגית שלו.

גליה12

New member
אמא מאמצת וביולוגית אני

והלב שלי נוטה לכוון המשפחה המאמצת כמובן- (או לא כמובן ) אינני אוביקטיבית... חושבת שהועמדה פה משפחה במצב בלתי נסבל, לא היתה זו משפחת אומנה, שמראש אומרים לה שהילד אינו בר אימוץ. אלא משפחה, כמו רבות אחרות, שאימצה ילד "לתמיד"..., וכך נאמר לה. ולפתע באו וזיעזעו את אמות הסיפים אמנם נכון שתיאורתית יכולות אמהות ביולוגיות להתחרט אחרי 1/2 שנה, אבל למעשה לא היו כמעט מכרים כאלו בתולדות המדינה ולכן אף אחד משפחה לא ציפתה ש"הפיס" הנוראי הזה יפול בחלקה. נכון- אני מניחה המדינה תסיק את המסקנות המתבקשות- ותפעל לתיקון החוק, שמצב כזה לא יקרה שנית, אבל איפה זה מעמיד את המשפחות שכבר אימצו ילדים, הן תהיינה בחרדה מתמדת שמא יבוא שופט זה או אחר ויקח מהם את הילד- לדעתי מצב לא נסבל ומכירה אישית הרבה משפחות שהיום נמצאות בחרדה תהומית....

גליה גם אני אם מאמצת ואני זוכרת

איך חיכינו בחרדה שיעברו ששת החודשים, התמזל מזלנו והאם הביולוגית לא חזרה בה, אבל לא יודעת איך הייתי מגיבה לו נקלעתי חו"ח למצב של ההורים המאמצים האלה, האם הביולוגית לא תתן להם מנוח, ובשורה התחתונה זה יפגע בילד שיקרע בין 2 העולמות...טרגדיה נוראה...

TJ

New member
צריך גם לשקול את העתיד

אם הורים מאמצים יחששו שיש אפשרות שהילד ילקח מהם, זה יכול לפגוע קשה מאד בכל תהליך האימוץ. והפגיעה תהיה בראש ובראשונה בילדים זנוחים, הממתינים למשפחה שתקבל אותם. במדה מסוימת זה דומה להלכה בתחום שונה לחלוטין של תהליכי מסחר הוגנים. אם משהו רכש מוצר בצורה הוגנת וללא חשש שהיה לו ידע או סבה לחשוש שהההליך אינו תקין או חוקי, יש חשש לתקינות המסחר. בתי המשפט כבר מזמן נוטים לפסוק לטובת הקונה התמים. נראה לי שגם בתהליכי אמוץ, שאמנם שונים לחלוטין ועוסקים ממש בדיני נפשות, יש מקום לאמץ אסטרטגיה דומה.

שרונהה

New member
זו בעיה כל כך סבוכה ועצובה ואנושית

והכל כל כך קשה...... התינוק הזה בודאי הספיק להכיר חוץ מאמא ואבא המאמצים, גם את הסבא והסבתא של אבא ואמא המאמצים, והדודים והדודות, והאחיינים והאחייניות שבודאי כולם נקשרו אליו בעבותות אהבה..... ויש לו גם אמא ואבא ביולוגיים שהתחרטו ורוצים אותו. נלחמים כדי לקחתם אליו בחזרה, ויש לו גם סבא וסבתא של אבא ואמא הביולוגיים ודודים ודודות ואחיינים ואחייניות שבודאי רוצים לראות אותו ולהכירו, כי בשר מבשרם הוא........ וכולם כולם רוצים אותו ואוהבים אותו..... מה יהא עליו? מה יגיד השופט? לא הייתי רוצה להיות במקום השופט...

למעלה