משמשים כבייבי סטר לנכדים?

XמX של Wון

Well-known member
מחקר חדש קובע: בייביסיטר לנכדים שלכם מאריך את תוחלת החיים שלכם.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
יש גם תיאוריה, האומרת שגידול של חית מחמד מסייעת.
קודם כל, יש לבעלי החיה מחויבויות כלפיה. האכלה, השקייה. טיולים (פעילות ספורטיבית) ומדי פעם גם ביקורים אצל הוטרינר = עוד אדם לפגוש בו,
להתייעץ, לקבל מחמאות וכיו"ב.
ואפילו אם ההחלטה היא לגדל דבורים, שלא "מגיבות" ליחסי חום וחיבה, גם זו התעסקות ראויה.
יש טיפולים שוטפים. יש "סחיבות" של צויד ודבש ויש מחויבות בכל עונות השנה. אז כן. כל התעסקות שגואלת אותנו מהישיבה על הכיסא מועילה
וכשמדובר גם ביחסי גומלין כפי שילדים יודעים לתת? כנראה שזה כבר הדובדבן שבקצפת.

Ahava42

Active member
מחקר חדש קובע: בייביסיטר לנכדים שלכם מאריך את תוחלת החיים שלכם.
סיפור נחמד

לכל הסבתות, הסבים והנכדים........ סבא אחד רכש לעצמו טאבלט והחל להתעסק איתו..... יום אחד הוא קיבל אימייל מנכדו ארתור בן ה-14. "בקר טוב סבוש, מה שלומך? איזה מגניב זה שנוכל להתכתב מעתה באימייל. כבר לא אצטרך לנסוע באוטובוס כדי לבוא לבקר אותך ולהתעניין בשלומך ובשלום סבתוש. באשר לדמי הכיס שלי, תוכל להעביר לי אותם לחשבוני שמספרו BE001100279892. זה פשוט ...נכון? שלך, ארתור האוהב." והנה תשובתו של סבוש: "בקר טוב ארתורי. סבתוש ואני מרגישים בטוב. אני לא מצליח להסתדר עם חשבון הבנק הממוחשב, אולם רכשתי סורק ומידי שבוע אני אסרוק שטר של 50 יורו ואשלח לך אותו במייל. סבוש שמת עליך......................... שבוע טוב לנו❤

מקסים 45

Well-known member
סיפור נחמד

לכל הסבתות, הסבים והנכדים........ סבא אחד רכש לעצמו טאבלט והחל להתעסק איתו..... יום אחד הוא קיבל אימייל מנכדו ארתור בן ה-14. "בקר טוב סבוש, מה שלומך? איזה מגניב זה שנוכל להתכתב מעתה באימייל. כבר לא אצטרך לנסוע באוטובוס כדי לבוא לבקר אותך ולהתעניין בשלומך ובשלום סבתוש. באשר לדמי הכיס שלי, תוכל להעביר לי אותם לחשבוני שמספרו BE001100279892. זה פשוט ...נכון? שלך, ארתור האוהב." והנה תשובתו של סבוש: "בקר טוב ארתורי. סבתוש ואני מרגישים בטוב. אני לא מצליח להסתדר עם חשבון הבנק הממוחשב, אולם רכשתי סורק ומידי שבוע אני אסרוק שטר של 50 יורו ואשלח לך אותו במייל. סבוש שמת עליך......................... שבוע טוב לנו❤
נחמד

אבי בן 1231

Well-known member
"המחקר, בו לקחו חלק יותר מ 500 משתתפים בני 70 ומעלה, הראה שהסבים שעזרו לטפל באחרים חיו לפחות 7 שנים יותר מאחרים".
אני נושק את ה 77 ולא עשיתי בייבי סיטר אפיתו דקה אחת!!!
אך אולי אני גם מאריך חיים בגלל שהייתי אב אומן לשבעה ילדים שגרו יחד איתי ואם X אישתי.
גם היא עברה את השבעים.

renana ron

Active member
"המחקר, בו לקחו חלק יותר מ 500 משתתפים בני 70 ומעלה, הראה שהסבים שעזרו לטפל באחרים חיו לפחות 7 שנים יותר מאחרים".
אך אולי אני גם מאריך חיים בגלל שהייתי אב אומן לשבעה ילדים שגרו יחד איתי ואם X אישתי.
גם היא עברה את השבעים.
נראה לי שהמחקר מתבסס בעיקר על בדיקת העובדה, שסבים וסבות, עסוקים בפעילות פיזית נמרצת כגון: טיולים, פעילות בגינות, טפול בפעוטות/תינוקות. שמירה לילית על הנכדים, כשהוריהם יוצאים להתאוורר, דבר שתורם לבריאותם הפיזית לאורך זמן רב יותר ממי שספון בביתו, בכורסא, מול הטמבלוויזיה כשלצידו נשנושים, שהבריאות מהם והלאה.

Harrington

Well-known member
מנהל
נראה לי שהמחקר מתבסס בעיקר על בדיקת העובדה, שסבים וסבות, עסוקים בפעילות פיזית נמרצת כגון: טיולים, פעילות בגינות, טפול בפעוטות/תינוקות. שמירה לילית על הנכדים, כשהוריהם יוצאים להתאוורר, דבר שתורם לבריאותם הפיזית לאורך זמן רב יותר ממי שספון בביתו, בכורסא, מול הטמבלוויזיה כשלצידו נשנושים, שהבריאות מהם והלאה.
לדעתי זה יותר ההשפעה המנטלית על המצב הפיזי. אבל בשני המקרים, אין לכאורה שום קשר למה שבן אדם עשה במהלך חייו. העניין נוגע רק למה שהוא עושה בשלב הגיל השלישי.

renana ron

Active member
לדעתי זה יותר ההשפעה המנטלית על המצב הפיזי. אבל בשני המקרים, אין לכאורה שום קשר למה שבן אדם עשה במהלך חייו. העניין נוגע רק למה שהוא עושה בשלב הגיל השלישי.
לא יודעת מה משפיע על מה, אך בטוח שיש השפעה משני הכיוונים. שרק נהיה בריאים ו.. שהנכדים ימשיכו לרצות את קרבתנו. :)

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אין על חיבוק חם, הן לקבל והן לתת.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אכן! חיבוק מוסיף ימים... אז לתת ולקבל, כמה שיותר.
איני יודע עד כמה (חלק מקוראי הפורום) מכירים את הסדרה "הרופא הטוב, וגם אלה שמכירים, עד כמה הם מודעים לכך שיש כעת עונה חמישית, שניתן לצפות בה
דרך אתר "סדרות" (למרבה הצער לא קיימת ב-VOD של יס ולא בנטפליקס).
אז אתמול ראיתי את הפרק ה-16 בעונה ה"חדשה" והיה שם קטע קשה.
הרופא שון קיבל מטלה - לבצע ניתוח כרופא "מוביל", ואם הניתוח יעבור בהצלחה, הוא יקבל תואר "מומחה".
הגיעה אליו אישה שנכוותה בפניה, והניתוח הראשון שנעשה לה שינה מאד את פניה (לרעה).
הגיעה הבת (ילדה כבת 10) יחד עם אביה, וראתה את האם. היא בקשה מהאב שייקח אותה מהחדר.
לרוע המזל, הניתוח לא צלח, והיה צורף לבצע ניתוח חוזר, שהיה ברור כי יפגע עוד יותר במראה של האם.
רופאה (גם היא מתמחה), ששוחחה עם הילדה, הסבירה לה, שהנפש של האם נותרה אותה נפש וחיבוקיה היו ויהיו תמיד "אותו דבר", כך שכדאי לה לבקש חיבוק חם מאימה.
אז לאחר שהאם יצאה מהניתוח השני, הבת ניגשה לאם ושלחה את זרועותיה לחיבוק חם ומרגש.
נכון. קטע מסדרה, אבל באמת שהושקעה בו מחשבה נאה.

renana ron

Active member
איני יודע עד כמה (חלק מקוראי הפורום) מכירים את הסדרה "הרופא הטוב, וגם אלה שמכירים, עד כמה הם מודעים לכך שיש כעת עונה חמישית, שניתן לצפות בה
דרך אתר "סדרות" (למרבה הצער לא קיימת ב-VOD של יס ולא בנטפליקס).
אז אתמול ראיתי את הפרק ה-16 בעונה ה"חדשה" והיה שם קטע קשה.
הרופא שון קיבל מטלה - לבצע ניתוח כרופא "מוביל", ואם הניתוח יעבור בהצלחה, הוא יקבל תואר "מומחה".
הגיעה אליו אישה שנכוותה בפניה, והניתוח הראשון שנעשה לה שינה מאד את פניה (לרעה).
הגיעה הבת (ילדה כבת 10) יחד עם אביה, וראתה את האם. היא בקשה מהאב שייקח אותה מהחדר.
לרוע המזל, הניתוח לא צלח, והיה צורף לבצע ניתוח חוזר, שהיה ברור כי יפגע עוד יותר במראה של האם.
רופאה (גם היא מתמחה), ששוחחה עם הילדה, הסבירה לה, שהנפש של האם נותרה אותה נפש וחיבוקיה היו ויהיו תמיד "אותו דבר", כך שכדאי לה לבקש חיבוק חם מאימה.
אז לאחר שהאם יצאה מהניתוח השני, הבת ניגשה לאם ושלחה את זרועותיה לחיבוק חם ומרגש.
נכון. קטע מסדרה, אבל באמת שהושקעה בו מחשבה נאה.
יש המון חכמת חיים בקטע עליו כתבת ולמי שכתב התסריט יש לב רחב!!
תוד ששיתפת משה. [לא נכנסת לאתר סדרות ואין לי נטפליקס].

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
יש המון חכמת חיים בקטע עליו כתבת ולמי שכתב התסריט יש לב רחב!!
תוד ששיתפת משה. [לא נכנסת לאתר סדרות ואין לי נטפליקס].
אגלה לך סוד קטן...
איני חובב סדרות "מושבע" גם אם ראיתי סדרות שונות מדי פעם.
אבל את "הדוקטור" שזו סידרה טורקית, ראיתי במלואה דרך אתר הסדרות (אף כי שודרה גם ביס, ב"טורקיות פלוס" ככל שזכור לי, אלא ששם זה היה בתוספת תשלום.
בכל מקרה, וככל שהסדרות הטורקיות מתמשכות ו"מציקות" בהתמקדויות על מבטים שונים וכאלה, הסדרה הזו התעלתה על עצמה למרות אורכה האסטרונומי (כמעט 300 פרקים)...
האמריקאים "הצליחו" לדתוס את הסדרה ל-92 פרקים - נכון "להיום" ובטח יהיו עוד איזה 4 עד לסיומה. הסדרה עצמה נסמכת על סדרה קוריאנית שגם אותה אפשר לראות ב"סדרות", אבל אחרי שניסיתי לראות פרק וחצי ברחתי מזה, כי שם המשחק נראה מאד מאד אלים.
המסקנה היא, שהקוריאנים בעצם "המציאו" את הקו המנחה, וגם הטורקים וגם האמריקאים נסמכו עליו עם שינויים כאלה ואחרים. ללא ספק, היו קטעים שונים שיכולת לומר עליהם "כן. ראיתי כבר".
בכל מקרה, אהבתי את המשחק של מרבית השחקנים בשתי הוורסיות ולדעתי היה שווה לצפות.

פנינה10כחולה

Well-known member
גם היא עברה את השבעים.
ועם
אפילו
מה קורה אבי? עברת לכתוב מהנייד?
שתזכה לחיים טובים וארוכים

למעלה