משמעות זמן במניות

מצב
הנושא נעול.
משמעות זמן במניות

משמעות זמן במניות
שלום לכולם אני לא מבין גדול בנושא הבורסה ויש לי שאלה קטנה בנושא האם יש משמעות בזמן החזקת המניה על ידי אדם מסוים לדוגמא אדם המחזיק 7 שנים במניה טבע יקבל דיבדנד גבוהה יותר מאדם המחזיק את המניה 3 שנים. לפי דעתי האישית צריך להיות מנגנון של זמן בכל המשחק הזה. תודה מראש

kukimon

New member
אין שום קשר לזמן

משמעות זמן במניות
שלום לכולם אני לא מבין גדול בנושא הבורסה ויש לי שאלה קטנה בנושא האם יש משמעות בזמן החזקת המניה על ידי אדם מסוים לדוגמא אדם המחזיק 7 שנים במניה טבע יקבל דיבדנד גבוהה יותר מאדם המחזיק את המניה 3 שנים. לפי דעתי האישית צריך להיות מנגנון של זמן בכל המשחק הזה. תודה מראש
אין שום קשר לזמן
דיווידנד מתקבל ביחס לכמות יחידות המניה שברשותך

כן השאלה היא אם לא צריך

אין שום קשר לזמן
דיווידנד מתקבל ביחס לכמות יחידות המניה שברשותך
כן השאלה היא אם לא צריך
כן השאלה היא אם לא צריך שיהיה גם קשר שכזה כמו כן נשאלת השאלה מה יתרום הרעיון שלי ? למשל: אנשים לא יסחרו פחות במניות אשר כדי להיות מושקע בהם מבחינת זמן האנשים הכבדים אשר שולטים בבורסה לא יקנו וימכרו מניות כל שני וחמישי ועוד בגדול הכנסת מנגנון הזמן אולי תמסד קצת את מסחר הבורסה .

kukimon

New member
שלח..

כן השאלה היא אם לא צריך
כן השאלה היא אם לא צריך שיהיה גם קשר שכזה כמו כן נשאלת השאלה מה יתרום הרעיון שלי ? למשל: אנשים לא יסחרו פחות במניות אשר כדי להיות מושקע בהם מבחינת זמן האנשים הכבדים אשר שולטים בבורסה לא יקנו וימכרו מניות כל שני וחמישי ועוד בגדול הכנסת מנגנון הזמן אולי תמסד קצת את מסחר הבורסה .
שלח..
את הרעיון לאתר הבורסהhttp://www.tase.co.il/TASE/Homepage.htm לא לפני שתרשום עליו פטנט.

סחירות זה דבר טוב

כן השאלה היא אם לא צריך
סחירות זה דבר טוב
בזכות הסחירות המחירים של ניירות הערך משקפים את הערך האמיתי (פחות או יותר). כמו כן, אם אין סחירות, אתה יכול להיתקע עם נייר הרבה זמן ולא תוכל למכור אותו, או שתאלץ למכור אותו במחיר עושק. מחיר מנייה צריך לשקף את הערך הכלכלי של החברה ולא שום ערך אחר.

dw2322

New member
מניה זה לא פקדון בבנק

כן השאלה היא אם לא צריך
מניה זה לא פקדון בבנק
ולכן לא מקבלים יותר תשואה אם החזקת במניה יותר זמן. לשאלתך, הגופים הגדולים (חברות ביטוח, קרנות פנסיה, קופות גמל והבנקים) ממילא משקיעים לאורך זמן. למשל, כלל ביטוח לא קונה מאה מיליון שקל בטבע כדי להחזיק אותה שבועיים אלא לטווח ארוך, שנים, כחלק מתיק ההשקעות של העמיתים שלה המיועד לחיסכון לפנסיה. אותם גופים, כמו גם בעלי העניין, יכולים לקבל את התשואה שלהם דרך הדיבידנד (בהנחה שצמיחה הפירמה תכסה על הירידה האוטומטית בשער) בלי צורך להתעסק עם לקנות ולמכור כל היום ולכן הם מעדיפים חברות מחלקות ע"פ כאלו שלא. סחירות גבוהה יותר היא דווקא פרמטר חיובי, והסוחרים הם דווקא צד תורם במשוואה ומהווים חלק משרשרת המזון. הם תורמים להגדלת הנזילות בני"ע שזה מה שגוף מוסדי גדול גם כן רוצה (שכן כך יותר קל לו להגדיל או להוריד את החשיפה לני"ע מסויים).

lernery

New member
אין ספק שזה רעיון מקורי

משמעות זמן במניות
אין ספק שזה רעיון מקורי
אבל נראה לי, שהקטנה של סחירות המניות בבורסה לא טובה לכלכלה, מכיון שזה יקשה על גיוס הון עתידי... חוץ מבעיות טכניות ליישם את זה (תחשוב איזה בלאגן זה אם צריך להגדיר מבחינה משפטית מתי זה כן נחשב ברשותך ומתי לא, נניח אם ירשת את המניה מאבא שלך)

מצב
הנושא נעול.
למעלה