משלוח מנות לדתיים

משלוח מנות לדתיים

אני רוצה להכין משלוח מנות לשני זוגות דתיים מה ה-DO וה-DONTS בעניין?

s h i r i 1

New member
אאל"ט צריך שיהיו שני סוגים של

מזונות שמברכים עליהם שתי ברכות שונות. נניח שוקולד ואוזני המן זה בסדר. כמובן שהכל יהיה כשר לוודא שכל המרכיבים הם פרווה, אם מביאים את זה לארוחת חג (הכי טוב לציין אם הבאתם משלוח חלבי)

תודה, שירי

אז איך להרכיב את זה? בשני המקרים מדובר באנשים מבוגרים, שהם כבר סבים לנכדים נראה ששוקולד פרווה זה דרעק אז נגיד חלבי: שוקולד - תוצרת הארץ אזני המן מהסופר ומה עוד כדאי? יין? פירות? עוד ממתקים?

זה לא צריך להיות בעיה..

בשוקולדים-קחי לתשומת ליבך-שיש כאלה שלא אוכלים מוצרים עם חלב נוכרי או אבקת חלב נוכרי... אפשר להוסיף בקבוק יין קטן,עוד ממתקים,אולי גם קפה נמס או משהו בסגנון.. פירות לא נראה לי-אולי לפתן בשימורים.

vivoosh

New member
קפה טוב, שוקולד

(שימי לב שלא כתוב מאחורה בסוגריים א. חלב נוכרי)-יש שוויצרי כשר ואפילו למהדרין, אוזני המן, בקבוק יין זו קצת בעיה אם לא כתוב עליו שהוא מבושל, פירות וממתקים הולך- בפרט כשאמרת שיש להם נכדים.

מאי26

New member
נצל"ש משלוח מנות - אני צריכה להכין

משלוח לגן של עילם. יש לכם מושג איפה אפשר למצוא סלסלה נחמדה ונייר צלופן לעטוף את כל העייסק?

מאי26

New member
תודה על העצות! ופאב, ראיתי את

המסר שלך ועניתי - תבורכי!

שקדייה

New member
בדיוק עכשיו סיימתי עם התיק הזה..

שמתי על צלחת פלסטיק ועטפתי בצלופן (מהכל ב-2 ש"ח, אבל עלה 2.5- זונות!
) עניין הסלסלה לא היה כל כך רלוונטי אצלנו כי אמרו בפירוש להביא במשלוח רק אוזני המן ורעשן- שהילדים לא יתחילו להתבאס שלכל אחד יש משהו אחר. ככה שבצלחת פלסטיק זה נכנס סבבה. רק חבל ששחכתי מזה עד השניה האחרונה ולא עשינו את המשלוח ביחד, אבל חפיף.. מחר בבוקר אני אתן לו לעשות איזה ציור קטן לברכה ושלום על ישראל

etza

New member
וזה מה שאומרים באתר של צוהר

באתר, בקטגורית "חגים" תחת כותרת "הלכות" בחלק התחתון של העמוד מפיע הקטע הבא: "חייב לשלוח לחבירו שתי מנות, דהיינו שני מיני מאכלים, שנאמר "ומשלוח מנות איש לרעהו". שתי מנות לאיש אחד. וכל המרבה לשלוח לרעים משובח, ואם אין לו, מחליף עם חבירו, זה שולח לזה סעודתו וזה שולח לזה סעודתו, כדי לקיים "ומשלוח מנות איש לרעהו". גם חיילים ובני ישיבה יכולים לנהוג כן ולתת את ארוחתם המוגשת לפניהם זה לזה ויוצאים ידי משלוח מנות." www.tzohar.org.il

למעלה