משלוח חבילות

tanya1980

New member
משלוח חבילות

האם הבנתי נכון שאם אני שולחת את תכולת הבית בחבילות ולא במכולה, האפשרות היא רק דואר ישראל (בלי קשר אם זה ימי או אווירי)?
ראיתי את הכל ההגבלות שיש לדואר ישראל, השאלה שלי היא האם דואר מספק את הקופסאות או שאני צריכה לדאוג לזה בעצמי?

איך שאת מעדיפה.

את יכולה לארוז בקופסאות שלך (כל עוד הן לא חורגות מהגדלים שמקסימליים שהדואר מטפל בהם), ואת יכולה גם לקנות מהדואר אריזות בכמה גדלים.
על כל השאלות הללו תוכלי לקבל תשובות מצויינות מסניף הדואר הקרוב למקום מגורייך.

אם יש לך משהו אישי נגד דואר ישראל את יכולה לשלוח מה שאת רוצה גם ע"י חברות שילוח כגון UPS או FedEx.

tanya1980

New member
אבל דואר ישראל יותר זולים?

או ששווה לבדוק עם החברות האחרות?

tanya1980

New member
האמת שיש משהו שלא מסתדר לי

קיבלתי הצעת מחיר למשלוח דרך אחת החברות שהמליצו לי כאן (שאמרו שהיא יקרה) והשוואתי עם משלוח חבילות דרך EMS ודואר ימי. יוצא שאם ארצה לשלוח נפח גדול (נניח, 4-5 קוב), חברת המשלוח זולה יותר. זה יוצא כי בדואר יש הגבלה על נפח החבילוות, ככה שהכי גדולה זה רבע קוב. ובכל זאת, כל מי שלח חבילות, השתמש בדואר ישראל. למה?

chemicalbrother

New member
אולי כי מי ששלח חבילות לא שלח 4 קוב אלא 2?

ברור שאם את רוצה לשלוח מכולה (או חצי מכולה, או רבע מכולה) לא ייצא לך יותר זול לפרק אותה לחבילות ולשלוח בדואר.
אבל מי שרוצה רק לשלוח כמה ארגזים, אז כן, דואר זה כנראה האופציה הכי זולה (ונוחה).

zaske

New member
את צריכה להחליט אם באמת שווה לך להשתמש במכולה

יצרתי קשר עם כמה אנשים ממלבורן שאני מכיר אחרי המעבר שלהם (מעברים בשנה האחרונה) וממה ששמעתי, בכל המקרים שלהם יצא להם שבאותו מחיר של מכולה הם שלחו כמה ארגזים ואת היתר הם השלימו בקניית ריהוט חדש יותר (לעומת זה שהיה להם בארץ ) באוסטרליה.
יש מקרים אחרים שבהם אולי יש חפצים /רהיטים עם ערך סנטימנטלי וכו' - כל אחד והמקרה שלו.
אני אישית לא רואה סיבה לשלוח מכולה שהתכולה שלה היא מאיקאה, רחוב הרצל בתל אביב ועוד דברים כאלה.

gwizard

New member
לעומת זאת

אם יש לך מזרון איכותי שקנית לא מזמן ב-8000 ש"ח, דואר ישראל הוא לא אופציה.

tanya1980

New member
אין לנו רהיטים מיוחדים או מוצרי חשמל חדשים

אבל עדיין לא ברור איך אפשר לרהט את כל הבית + כל מוצרי החשמל ב-5 אלף דולר (זה ההבדל ממה שאני מבינה בין מכולה מלאה לבין כמות קטנה יחסית של ארגזים)

gwizard

New member
זה מאוד תלוי

אינני באוסטרליה עדיין, אך ממה שבדקתי, גם אם הבית ששוכרים מגיע לא מרוהט במלואו, בדרך כלל אפשר למצוא כאלה שיש להם תנור, מקרר, מכונת כביסה ומייבש. ברובם יש ארונות קיר מובנים. מיטה, מזרון, שולחנות וכ"ו אפשר לרכוש יש שנייה דרך www.gumtree.com.au או באיקאה. לדוגמה, באחרונה ראיתי מיטה זוגית (ללא מזרון) ב-89$. אינני יודע למה בדיוק צריך 5000$, אבל לדברים שהם בגדר הכרח בלבד יש לי הרגשה שאפשר להסתפק בפחות. הרי את לא באמת "חייבת" מכונת אספרסו ב-400$, נכון? בהחלט אפשר לרכוש אחת כזו אחרי חצי שנה כשיש עבודה והתבססתם קצת.

tanya1980

New member
בדקתי את המחירים באתר הזה

ויצא לי בסביבות 5000 דולר עבור ספות, 3 מיטות, שולחן, מקרר, מכונת כביסה וטלוויזיה. אולי קצת פחות.
לקחתי ממוצע בין כמה הצעות כי ראיתי מקרר ב-150 וב-700.
ברור שאם הבית מרוהט ברובו, אז ההשלמות יעלו פחות.

tanya1980

New member
ועוד משהו

יוצא לי נפח עצום של הדברים ש"חייבים לקחת". יצא לי איזה 6-7 קוב. ברור שאפשר לצמצם, אבל בטח לא להרבה.
אגב, מה שרשמתי למעלה יצא בסביבות 4000 דולר, אבל עדיין יש גם את הקטע שמישהו אורז הכל ודואג להכל, במקום לרוץ לחפש ארגזים, לארוז וכד'.

zaske

New member
אם תלכי על "הכל חדש"

אז את תקבלי דברים חדשים, לעומת לשלוח "דברים ישנים" מהארץ (למשל , תעודות אחריות על מכשירים חשמליים וכו').
גם שיקול שצריך לחשוב עליו (כלומר, אם יוצא לך פער שהוא לכאורה לרעת "לשלוח כמה ארגזים וכל היתר לקנות באוסטרליה".

tanya1980

New member
המחיר שציינתי הוא לדברים יד שנייה, לא חדשים

אחרת יש משהו במה שאתה אומר. אני גם לא יודעת מה לעשות עם צעצועים, לדוגמה. יש לנו כמויות מטורפות והכל במצב מעולה. ורק הם יתפסו איזה 5 ארגזים (יש לנו בסביבות 1.5-2 קוב צעצועים).
מה שכן, חלק גדול מיועד לגיל 2-3, זאת אומרת הם יחכו לילד החדש. אז אולי שווה לאחסן אותם אצל אחת הסבתות (יש לה מקום) ולבקש שישלחו כשנמצא מקום קבוע.

לפחות בסידני רוב הבתים להשכרה הם ללא ריהוט

וללא מקרר או מכונת כביסה או מייבש. המינימום (הלא הכרחי אגב) הוא כיריים/תנור ומדיח. לגבי ארונות, בהרבה בתים יש ארונות קיר.
בשורה התחתונה אני חושבת שאם אתם רוצים את הדברים שלכם תשלחו במכולה, ואם לא אז אל תשלחו. קשה לקבוע את הכדאיות של שליחת מכולה באופן חד משמעי לדעתי ולא הייתי מכריזה באופן גורף שזה לא כדאי.

tanya1980

New member
ברור שזה אינדיווידואלי

בעלי רצה לקחת הכל גם כשחשב שזה הרבה יותר יקר. ופתאום יוצא יותר יקר לשלוח רק ארגזים וזה מה שמטריד אותי.
שאולי אני מפספסת איזו עלות מטורפת הרי כמעט כל מי שבחר לא לשלוח מכולה עשה זאת בגלל שיקול כלכלי - זה לפחות מה שהבנתי כאן.או שאולי המחירים ירדו משמעותית?
המחירים שהחברות הגדולות נותנות הם סדר גודל של 7000 דולר.

Mum of 3

New member
כיף שאפשר להתחיל מחדש. בסך הכל

מה צריך? לפעמים אנחנו אוגרים יותר מדי. כיף שאפשר לקחת רק מה שבאמת הכרחי. ב $7000 את יכולה לקנות מיטות, מזרנים, ספות. לא דברי מעצבים אבל דברים סבירים.

שמיכות, מגבות, צעצועים, בגדים וכלי בית, את תמיד יכולה לשלוח בחבילות. מוצרי חשמל פשוטים את יכולה לקנות כאן ב kaymart או target וכמו כן כלי בית. ב gumtree את יכולה לקנות גם רהיטים יש שנייה.
מצד שני, אולי שווה לך להביא הכל כדי לתת לכם ולילדים הרגשה של בית.

tanya1980

New member
לא איכפת לי להתפשר על איכות הדברים

ולקנות דברים סבירים, כמו שאמרת. למעט כמה רהיטים, הרוב בצמב גם ככה לא מדהים. וכל מוצרי החשמל תקינים, אבל ישנים.
אבל אם דברים יד שנייה עולים כ-4000 דולר, החדשים בטח עולים הרבה יותר, לא?
וזה בטח גם סיפור להתחיל לחפש את כל מה שצריך, הרי גם לא בטוח שנוכל להרשות לעצמינו אוטו.
גם נורא כואב הלב לזרוק צעצועים חדשים - ואני יודעת שיש המון, אפילו יותר מדי.
אגב, כדאי להביא משחקים עם כיתוב בעברית?
הרי הם לא יוכלו לשחק בהם עם החברים.

Mum of 3

New member
תראי, מבחינת מוצרי חשמל יש כאן כמה חנויות

גדולות. תסתכלי מה המחירים.. ב target ו kaymart זה הרבה יותר זול
www.thegoodguys.con.au
www.dicksmith.com.au
www.jbhifi.com.au
מבחינת צעצועים, תביאי מה שנראה לך שהם ישתמשו.
www.pillowtalk.com.au
www.ecodownunder.com
חוץ מזה שיש הרבה חנויות outlet שבהן את יכולה לקנות מוצרים משנה שעברה במחיר זול יותר.
למשל direct factory outlet
http://www.dfocanberra.com.au/brands
תסתכלי על המחירים ותחליטו אם בא לך לקנות חדש או להביא מכולה. בכל מקרה ב target ו kaymart יותר זול.

למעלה