משכנתא עבור פוסטדוקטורנט ישראלי שעובד זמנית בחו"ל

m a d a n

New member
שלום לכולם
אני פוסטדוקטורנט (בעל אזרחות ישראלית) שעובד זמנית בחו"ל (כלומר, זמנית יחסית ארוך - 3-4 שני), עם כוונה לחזור לארץ (לא הגירה או ירידה מישראל).
כרגע אני חושב על קניית דירה למגורים בעתיד בארץ. אני מקבל משכורת של כ15 אלף שח נטו. האם הבנקים בארץ יתנו לי מימון של 50-60% לקניית דירה? מדובר במימון של כ800-900 אלף שח. מה התהליך הנכון לגשת לבנקים במקרה שלי? מה המכשולים הצפויים?
תודה רבה!

82little

Active member
הבנקים מכירים בדרך כלל רק בהכנסות בארץ.
ומתייחסים גם אחרת לתושב חוץ שמבקש משכנתא בארץ. אף שמצבך קצת שונה.
שווה לבדוק באופן כללי.
אפשר שבסוף יהיה יותר פשוט להסתמך על בעלי הכנסות בארץ כערבים או כלווה משלם. כלומר אם הכנסות הורים או קרובים מאפשרים זאת לצרפם. ותעשו הכל בעת ביקורך בארץ.
מה גובה ההחזר החודשי האפשרי מתוך הכנסתך?
כרוכש דירה ראשונה תוכל לקבל עד 70 אחוז משווי הדירה אבל אז הריביות יהיו גבוהות יותר. ועדיף פחות.
לבניית תמהיל קרא כמה עשרות הודעות בפורום והשתמש במחשבון.
בהצלחה.

m a d a n

New member
ברור לי שהבנקים יתייחסו אליי בצורה שונה. לכן אני בודק, כפי שאתה מציע, באופן כללי, ולשם הבדיקות האלה באתי לפורום.
הייתי מעוניין לשמוע מאנשים שיודעים היטב על התננהלות הבנקים במצבים שכאלה.
לשאלתך, בקשר ללווה נוסף או אחוזי המימון - אין לי מישהו שאני יכול לצרף כלווה נוסף, ובגלל ההחזר החודשי הרצוי של 3-4 אלף, לא יכול לקחת 70% מימון (גם יש לי הון עצמי מספיק, אין לי סיבה לשמור אותו בצד).
קראתי את הפורום המון זמן, אני דיי מתמצא בתמהילים והריביות. השאלה היחידה שיש לי (מבין שזאת לא שאלה אחת) היא מה הסיכויים, מה הפרוצדורה למצב הייחודי שלי.
תודה

82little

Active member
בצירוף לווה נוסף התכוונתי יותר ברמה הפורמלית, כלומר בפועל תעביר את תשלומי המשכנתא מחו"ל לחשבון בארץ, נניח להורים אבל הם יהיו הלווה המשלם מבחינת הבנק. וגם מבחינתך, המצב הזה פשוט יותר מבחינת הבדיקה של הבנק לגבי הההכנסות, כי לא יצטרכו לבדוק את הכנסותיך בחו"ל.
אבל אם זה לא אפשרי בשום אופן ולמעשה אתה מבקש מהבנק להסתמך על הכנסותיך בחוץ לארץ אז זה בהחלט אפשרי ויש סיכוי שיאושר בסוף אבל זו לא הפרוצדורה הכי פשוטה. הבנקים יבקשו בדיקות הכנסות כמו שעושים בנוגע לתושבי חוץ. אם מדובר בארצות הברית למשל, יבקשו מלבד דפי חשבון לחודשים האחרונים, גם תלושי משכורת, וההגשות למס הכנסה אמריקאי וכו'. היות ולא נמצא בארץ כנראה תצטרך מישהו שיעזור בניהול הענין... ובכל מקרה ירצו שתבוא לארץ לצרכי החתימה וכו'...
בהצלחה.

82little

Active member
קראתי עתה בכמה אתרים תיאורים מפורטים של התהליך במתן משכנתא לתושבי חוץ, כולל אזרחים ישראלים שחיים בחוץ לארץ כמה שנים.. בדרך כלל אילו אתרים של יועצי משכנתאות כך שמבחינתם זו גם פרסומת עקיפה לשירותיהם. והתיאורים קצת שונים. אז הכל בערבון מוגבל. ועדיין, המידע חשוב ורלוונטי ברובו. ראה למשל: https://www.moti.org.il/article/114

בהצלחה.

82little

Active member
עוד היבט חשוב לשים לב הוא המשפטי . בנוגע לייפויי כוח ולמס רכישה ועוד. קרא גם באתרים של עורכי דין שמתמחים בזה.
בהצלחה

benmama

New member
בהחלט ניתן לקחת משכנתא כתושב חוץ, ולכל הפחות אתה יכול לקבל 50%
יש בנקים שיותר ידידותיים לתושבי חוץ - בנק מזרחי לדוגמה, רוב הסיכויים שהבנק שלך גם יסכימו לעזור

כמו שנרשם מעלה אתה צריך עו"ד שיעזור לך בתהליך הרכישה כולל חתימה באמצעות יפוי כוח
ממליץ על https://www.weissarieli.com/
גם אם אתה מחוץ לקליפורניה יוכלו לסייע לך, השירות מצוין והעלות ללא תחרות

למעלה