משטח ריצה ותוצאה ל 5 ק"מ

neryaz

New member
משטח ריצה ותוצאה ל 5 ק"מ

1) שאלה שאשמח לקבל עליה תשובה ממישהו מבין בנושא אני רץ ריצות של 4 ק"מ,כרגע יש לי מקום לרוץ עליו שהוא משטח "בריא" כמו שהבנתי שמורכב מחול בעיקר הבעיה שלשבועיים הבאים וגם לחופש הגדול לא יהיה לי את המשטח הזה ואני עדיין רוצה להמשיך להתאמן אני בן 17 יש לי אפשרות להתאמן בריצות על משטח אבן,שהבנתי שהוא פחות בריא לברכיים,לגב האם כדאי לי להתאמן עליו (ריצה פעמיים בשבוע) האם זה נזק רציני,ולכן כדאי לי לא להתאמן על ריצות בחופש הגדול בשבועיים הבאים שלא יהיה לי בהם גישה למשטח בריא לריצה??? או שפעמיים בשבוע 4 ק"מ כל פעם זה לא רציני? אשמח לחוות דעת מקצועית בנושא 2) מה נחשב תוצאה טובה בתחרויות ריצה ל 5 ק"מ אני כרגע עשיתי 4 ק"מ ב 17 דקות,איך זה?? אם אפשר תוצאות של תחריויות ריצה של 5 ק"מ בדקתי בשוונג ומצאתי רק של 10 ק"מ תודה לכולם

crazyan2

New member
תוצאה טובה ב 5 ק"מ זה בערך בין 17-19 דקות

תוצאה טובה מאוד זה בין 17-15 ותוצאה מעולה זה בין 15-13

gilz100

New member
שבועיים על משטח לא בריא לא יעשו כלום

אל תגדיל את העומס אבל

neryaz

New member
מאיפה הידע?

ששבועים על משטח לא בריא לא יזיק? אתה מדריך כושר או משהו כזה? כי אני מחפש תשובה מאדם על ידע בנושא וחודשים כן ישפיעו? תודה

foggy1

New member
על איזה משטח מדובר

ניתן לרוץ עשרות ק"מ בשבוע על כביש. רצוי על כביש ישר ללא שיפוע צד (כמו בשוליים) ריצה על מדרכות, הכי פחות מומלצת בגלל הבטון ומשטח לא ישר. באתר איילות, יש כתבה על משטחי ריצה. באופן כללי, תמיד תרוץ תוך הקפדה האם אתה מרגיש טוב ואין כאבים. בהצלחה

neryaz

New member
בטוח?

המשטח הוא אספלט/אבני מדרכה הבעיה (ממורה מוסמך לספורט) שכאשר רצים על אספלט/אבני מדכה זה גורם נזק לברכיים ולכן עדיף לרוץ על משטחים כמו חול/חול ים/דשה וככו' לכן אני שואל האם אתה בטוח(ומאיפה) אם זה לא גורם נזק אם אני ירוץ לדגומר במשך תקופה 4 ק"מ פעמיים בשבוע על אספלט/אבני מדרכה תודה

Mylihi11

New member
באמת חסר איפה לרוץ.... ?

בחיאת, אני משוכנע שיש מקומות חלופיים. אם אתה רוצה המלצות למסלולים תכנס לאתר של מועדון רצי ת"א (בטח יש עוד אתרים) יש שם מסלולים מדודים בים ובפארק, בשני המקרים אתה יכול לרוץ על חול או דשא.... גל

oikeroi

New member
שש שנים על המדרכה

בלי לרדת בכלל לכביש (משוגעים הנהגים בחולון...). ממוצע של 40 ק"מ לשבוע. כולל ריצות ארוכות בשבת בבוקר (סביב 24 ק"מ). וזה אצלי שהתחלתי במשקל של 99 ק"ג, ועוד עם קשת גבוהה בכף הרגל. אין בעיה. כמובן שעדיפים שבילים ושדות מוריקים, ואת זה הבנתי רק אחרי המעבר לכפ"ס. אבל זוג נעליים טובות, מדרסים טובים, ויאללה לדרך. אין פה שום מידע מגובה במאמרים או מחקרים רק הניסיון האישי שלי. אורי

למעלה