משחק ליום הולדת חפש את המטמון

משחק ליום הולדת חפש את המטמון

הבן שלי רוצה ביום הולדתו את המשחק חפש את המטמון, ואני לא ממש יודעת איך המשחק מתנהל. הוא הכין 5 משימות, יהיו 4 קבוצות (בנושא הארי פוטר) , ומה שחסר לי זה איך המשחק מתנהל ? איך המעבר ממשימה למשימה? האם הוא מחלק האת מעטפות המשימות לקבוצות? אשמח להסברים. תודה

בכללי המשחק הולך ככה

מנהל המשחק מכין פתקים עם משימות ומחביא אותם במקומות שונים (כמובן לפי סדר שתוכנן מראש). פיתרון כל משימה/כתב חידה הוא הרמז למיקום הפתק הבא (אם מדובר בכתב חידה). במקרה שהמשימה איננה כתב חידה, מנהל המשחק יתן לקבוצה את הרמז למיקום הפתק הבא, אחרי שיציגו לו את המשימה הפתורה (כמו במירוץ למיליון). הפתק האחרון מוביל למיקום הפרס.
אם מדובר ב-4 קבוצות חלקו אותם ל-4 צבעים ותדאגו לסמל קבוצה כמו סרט בצבע הקבוצה או כובע (אגב, כבר פה צפי לבעיות... מושיקו רוצה להיות עם דודי, דודי לא מוכן להיות אם אבי, אבי הולך רק עם שוקי ונועם נעלב כי אף אחד לא רוצה להיות איתו בקבוצה ורוצה שתקראי לאמא שלו שתבוא לקחת אותו עכשיו) ובכל מחבוא שימו 4 פתקי משימה/כתב חידה כל אחד במעטפה בצבע אחר. האדומים צריכים להתייחס רק למעטפות האדומות, אם מצאו מעטפה כחולה אסור להם לקחת אותה.
אם את לא רוצה ילדים עצובים ובוכים, הכיני גם 4 חבילות פרס - כל אחת בצבע אחר.
בגדול, כדי שמשחק כזה יצליח צריך הרבה השקעה, לבחור מתחם שיש בו מקומות מחבוא מאתגרים, להכין משימות הגיוניות, לא קלות מידי ולא קשות מידי, שכל ילדי הקבוצה יוכלו לקחת בהן חלק, לארגן היטב את כל האביזרים לביצוע המשימות ורצוי מאוד שלכל קבוצת ילדים יתלווה בוגר (גם אח/אחות גדולים בחטיבה או תיכון יכולים להתאים אם הם בעלי כריזמה). אם לא זה יגמר בהרבה בלאגן...
אז תקחי בחשבון שהרעיון מקסים, אבל הביצוע בהחלט לא משהו שילד בבית ספר יסודי יכול לתכנן או לבצע, ככה שיש לפנייך הרבה עבודה...

תודה רבה, הקובץ עזר לי מאוד

וגם כל הטיפים וההכנה מראש לקשיים

&nbsp

למעלה