משהו משעשע שקראתי לאחרונה

משהו משעשע שקראתי לאחרונה

יש הקבלה בין הסטארקים לשבעה: נד הוא האב, קאט היא האם, רוב הוא הלוחם, סאנסה היא העלמה, אריה היא הזר, ובראן הוא הזקנה. זה מותיר כמובן את ריקון להיות הנפח (אולי כי בסוף הסדרה הוא ייבנה מחדש את וינטרפל וימשיך את הענף הפוליטי של הסטארקים). זה לא נשמע כמו משהו מכוון מראש, אבל מצד שני די מתאים למרטין לעשות דברים כאלה.

Blackshift

New member
יש עניין של התהפכות בדברים שאתה אומר

זה קצת מוזר שדווקא המשפחה הגדולה היחידה שלא מאמינה באלים החדשים מייצגים אותם אבל גם אם כן -
נד, האב, אשר אחראי על הצדק (ובמהלך הספר הראשון מסביר לרוב הרבה על משפט צדק וכו') נהרג במשפט לא צודק
קט, האם, שאחראית על חמלה ואמהות, עושה טעות קריטית שהיא משחררת את ג'יימי (חמלה) בשביל הבנות שלה
רוב, הלוחם, שאחראי על ניצחונות וקרבות, נהרג ע"י בגידה
סאנסה, העלמה, שאחראית על תמימות עוברת דרך ייסורים שמחייבת אותה לוותר על התמימות
בראן, הזקנה (חחח... אוקיי :p), שאחראי על ההכוונה, הולך אל הלא ידוע כל הסיפור ומכוון ע"י ג'וג'ן והחזיונות שלו.
&nbsp
ועל השניים האחרים קשה לי להגיד בשעות האלה של הבוקר :p

ממה שזכור לי, הוא מוריד אחד ומוסיף שניים בכל ספר

לפחות עד לרביעי וביתר שאת בחמישי.

לאחר בדיקה בויקי, לפי סדר הספרים, יש 8, 9, 10, 12, 16, לא כולל פרקים מהשישי שפורסמו כבר.

משהו ממש מגניב שקראתי וקשור מאוד לזה

מישהו עשה חיזוי סטטיסטי של מופעים צפויים של כל הדמויות בספרים 6 ו-7 על סמךמספר מופעי העבר שלהם, באמצעות התפלגות פואסון. הנה המחקר שלו, וכאן הסבר על מה שהוא עשה, בשפה קצת יותר אנושית.

בגדול, החיזוי הסנסציוני ביותר שלו הוא 0 פרקים לקייטלין, בהסתברות קרובה לודאי. מעבר לזה וממה שראיתי, ככל שדמות ראשית יותר, כך ההסתברות שיהיו לה 0 פרקים בעתיד (כתוצאה ממוות?) גדולה יותר. אריה היא הדמות עם הכי הרבה סכנה סטטיסטית למות, אחריה בראן ודאינריז. ג'ון צפוי גם הוא לקבל 0 פרקים בהסתברות די גבוהה, ואלה שסטטיסטית נמשיך לראות אותם בסבירות הגבוהה ביותר הם סרסי, בריאן וויקטאריון.

המודל שלו לא חף מפגמים, פגמים מתודיים בתחום הסטטיסטיקה, אבל גם פגמים בתחום ההגיון, כמו עצם הבדיקה שלו האם אדארד יופיע שוב, וכמובן השאלה האם חוקי הסטטיסטיקה, שנועדו לתאר את המציאות, מתארים גם עלילה מתוכננת בידי אדם. אבל בכל זאת זה ממש מעניין.

יש שלושה סוגים של שקרים...

בהתחשב בעובדה שריקוד ומשתה נועדו לספר את אותו פרק זמן בערך, אני תוהה עד כמה זה רלוונטי.

*החצי הראשון של ריקוד ומשתה. אבל נכון.

לכל הפחות הבחור יצא ידי חובת מחקר אקדמי באמצעות ספירת פרקים בספר האהוב עליו. מי אמר שאי אפשר להנות מהעבודה?

למעלה