משהו מאוד מוזר שקרה לנו הלילה :/

BlackUnicorn

New member
משהו מאוד מוזר שקרה לנו הלילה :/

ורק בשביל ההקדמה - אני בן אדם אתאיסטי לחלוטין וכמו כן גם אמא שלי. אגב, שמי מורן, בת 20, אני קוראת הרבה פעמים בפורום אך יצא לי להגיב אולי פעם או פעמיים. אבי נפטר לפני 3 שבועות. היום חל יום ההולדת שלו. אימי גרה לבד (אני גרה בחדר נפרד בחצר, כ- 20 מטר מהבית שלה). לפני שהלכה לישון סגרה כרגיל את הבית, דלתות, בריחים וכו'. היא מספרת שלפנות בוקר היא התעוררה לרעש שהגיע מכיוון המטבח. מכיוון שהכלב היה בבית היא חשבה שאולי הוא הזיז/הפיל משהו. במטבח שלנו, על הקיר (גבוה), תלויות עשרות צלחות נוי מכל מיני מקומות בעולם אליהם הורי נסעו. הקיר היה מלא במשך שנים (לא היה מקום להוסיף חדשות). מעולם לא נפלה צלחת מהקיר, גם לא בזמן רעידות האדמה שהיו בשנים האחרונות. (אבי דאג לחזק אותן לקיר). בבוקר , 06:00, היא ירדה למטבח וגילתה שאחת הצלחות נפלה - אחת ויחידה, והיא היחידה שרשום עליה Happy Birthday.... התקשרתי גם למקום הארצי ההוא של שבודק את התנודות הססמוגרפיות, לבדוק אם הייתה רעידת אדמה היום בלילה שיכולה להשפיע - התשובה הייתה שלילית. Creepy או מה??? :/ הכלב שלי לא יכל להגיע לשם אלא אם כן הוא הצמיח כנפיים, ואמא שלי לא אדם מאמין כך שהיא לא הייתה אומרת משהו כזה סתם. אני כבר לא יודעת מה להאמין :/ אז זהו רק רציתי לשתף. נורא מוזר לי, ועם זאת, אם אני אתחיל להאמין - לפחות זה לצד החיובי - שיכול להיות שהוא באמת מסתכל עלינו מלמעלה. אם כן - אבא - אני אוהבת אותך.

BlackUnicorn

New member
נכון

וסביר להניח גם שזה מה שהייתי אומרת אם מישהו אחר היה כותב את ההודעה. אבל "צירוף מקרים" כזה עוד לא ראיתי... לא ברמה הזו. הרי בוא ותנסה להסביר איך נפלה הצלחת באמצע הלילה? ודווקא זו?

HUhybrid

New member
סיפור יוצא דופן דורש ראייה...

יוצאת דופן. ראשית כל, אני משתתף בצערך ובצער אמך. לגבי המקרה עצמו: אולי נגעו בצלחת זו רבות לאחרונה ולכן היתה על בלימה? אולי אדם זר הפילה בטעות, ופחד לספר על כך? אולי יש עצם בקרבת הצלחת שיכל לגרום לתזוזתה? ואולי... אולי אימך ביימה זאת מתוך צורך נפשי כלשהו? כמו-כן, תצלום של הקיר עם הצלחות יכול לעזור בבירור העניין ואולי לתת רמזים לכיווני חקירה אפשריים. וכן, המצב של הצלחת בו נמצאה מרוסקת.

BlackUnicorn

New member
אז ככה

1. אף אחד לא נוגע בצלחות, הן נמצאות גבוה מעל הראשים וקשה להגיע אליהן גם ככה. 2. אדם זר לא הפיל אותה, אמא שלי הייתה אחרונה במטבח אתמול בלילה ולא הייתה שום צלחת שבורה. לא היה אף אחד בבית מהרגע שהיא סגרה את הבית ועד שהתעוררה. 3. אמא שלי ממש לא הטיפוס שיביים משהו כזה, היא בעצמה מתקשה להאמין. היא גם אדם אתאיסט כמוני, אמוד הגיונית ורציונלית, אין סיכוי שהיא הייתה מביימת. 4. לגבי תמונה - אבדוק אפשרות לצלם את הקיר. הצלחת מן הסתם כבר לא על הרצפה... תודה.

HUhybrid

New member
תודה על תשובותייך

אם תוכלי לצלם, זה יהיה רעיון נחמד. אבל רק אם את רוצה ואיך שאת רוצה. מהאספקט הרציונלי הכל עדיין פתוח, צריך לחקור את המקרה הזה. מהאספקט הרוחני/מיסטי וכדומה המסקנה כתוצאה מניסיון לבסס כאן קשר בין מקרים שונים (פטירת אביך, יום הולדתו שחל היום ושבירה פתאומית ולא ברורה של צלחת שנקנתה עבורו באחד ימי הולדתו) היא די ברורה: קיומו המטא-פיזי של אביך גרם לכך שהצלחת תישבר, ויהיה אף מי שיטען ויוסיף שזה נעשה כדי להעביר לך ו/או לאמך מסר מסויים- ועל כך גם ייתכן מי שיוסיף ויאמר שזה מסר ממנו לתקן משהו שלא בסדר אצלכם, אולי במרקם היחסים בתוך המשפחה או - אפילו- בגלל שאתם אתאיסטים הוא רוצה לעוררכם שתחזרו בתשובה (לי אישית אין מושג למי). הבעייה עם האספקט האחרון היא שההשערה להתרחשות המקרה קלה מדי לפענוח, בעוד שההסבר לאופן התרחשות המקרה עצמו אינו ניתן להסבר, לפחות לא לפי הכלים והידע שיש ברשותנו.

BlackUnicorn

New member
תודה גם לך

לגבי הצילום אני אצטרך לבקש שיחזירו לי את המצלמה הדיגיטלית שלי (אצל חברים). לגבי האספקט הרציונלי - בוודאי שהכל עדיין פתוח, אמנם אני בספק שיהיה פתרון ל"תעלומה". לגבי האספקט הרוחני/מיסטי - א. הצלחת לא נקנתה עבורו ליום הולדתו אלא פשוט נקנתה ע"י הוריי כי היא נראתה יפה בעיניהם (קנו אותה בחו"ל). ב. אבי היה גם אתאיסטי, וגם היחסים בתוך המשפחה היו מעולים (אמי ואבי היו ממש זוג יונים, ובכלל בתוך המשפחה היו יחסים מצויינים ללא בעיות רציניות כלל, אלא רק אצל המשפחה המורחבת (דוד מסויים, סבתא...). סביר להניח שזה תמיד ישאר בגדר תעלומה.. לא יודעת אם אני אתחיל להאמין בדברים כאלה או לא, אך אין ספק שזה נותן הרגשה טובה איפשהו, במידה והוא באמת "אי שם" ומודע לקיומנו. הרי עד היום תמיד חשבתי שכשאדם מת - הוא מת וזהו, אין שום דבר אחרי. ופתאום משהו כזה קורה.. זה גורם לך לתהות. מה המסקנה שלי אני עדיין לא יודעת.

כרמל 1

New member
בעיה גדולה היא שבני אדם מנסים תמיד

לדעת את הסיבה לדברים.

BlackUnicorn

New member
דווקא כשזה דברים כלליים

כמו איך העולם נוצר, אני לא מתיימרת לדעת כלום. אבל כשזה מגיע לפן אישי, זה מקבל משמעות אחרת.

כרמל 1

New member
דוגמא:

היום, אני לבד בבית, לפתע מגיעה החתולה שלי (שמתגוררת מחוץ לבית). בדקתי בכל המקומות האפשריים (יש רק 5), וכולם סגורים. אכפת לי? אני חושב שיהוה הנחית אותה פתאום בפנים? לא!

BlackUnicorn

New member
דוגמא נחמדה אך לא ממש קשורה.

הרי יכול מאוד להיות שכשנכנסת הביתה חשבת שהיא בחוץ, אך היא הייתה בכלל בתוך הבית כשסגרת אותו... יש כאן 1001 הסברים הגיוניים. במקרה שלי קשה לי למצוא הסבר רציונלי ולכן אני מתחילה לתהות אם יש משהו מעבר לחומריות, עד כמה שקשה לי להאמין.

L7

New member
הבנת מדוע המצאה הדת. הסברים

רומנטיים תיקווה חיים מעבר למוות כל אלה תשוקות אנושיות עתיקות נוכח סבל שכול ויתמות. הדת והאמונה בעולמות שמעבר נהדרים ליצירת אשליות מנחמות.

כרמל 1

New member
אז את אגנוסטית?

מאמינה וגם לא? מה דעתך על מקריות? אני יודע, חייב להיות משהו, בגלל שחייב להיות, נכון? נו באמת, אם את אתאיסטית כמו שאת מגדירה את עצמך אז איזו סיבה תהיה דווקא לזו? כלום! אני לפחות לא מאמין שיש סיבה לדברים, רק מקריות 100% כל דבר זה אקראיות. את באמת חושבת שכולם מחוזקות אותו הדבר? ומה אם פתאום הבית רעד ושם הצלחת היתה מוחזקת הכי חלש? יש כאן 1001 הסברים הגיוניים. במקרה שלי קשה למצוא הסבר רציונלי... הבעיה היא שאת חיברת את הדברים רוחנית. אם לא היה זה יום ההולדת וכל המקרה היה קורה בדיוק אותו הדבר, עדיין היית כותבת על זה כאן או כביכול מתחילה להאמין?

BlackUnicorn

New member
עד אתמול הייתי אתאיסטית, לא אגנוסטי

אגנוסטית. ועם זאת עכשיו אני לא יודעת מה לחשוב, עדיין בתהיות. המקריות הזו, היא מטורפת בצורה שנראית פשוט לא הגיונית..... 30 שנה לא נפלה צלחת אחת!! 30 שנה!! דווקא בלילה של היום הולדת שלו, דווקא 3 שבועות אחרי שהוא נפטר?? דווקא ביום הזה? לא שעה וחצי לפני, לא יום אחרי? אתה יודע מה הסיכויים שזה יקרה? ואגב, המסמר נשאר בקיר! מאוד מאוד לא ברור איך זה קרה, ניסינו לחשוב על 1001 סיבות, ושום דבר לא נראה הגיוני :/ אם זה לא היה יום ההולדת עדיין הייתי חושבת שמשהו מוזר קרה כאן, אך לא הייתי חושבת על הפן הרוחני כיוון שאני אדם אתאיסטי.. גם לא הייתי מבינה, אך לא הייתי מעלה בדעתי שמדובר על משהו שכזה... מבחינה סטטיסטית הסיכוי לדבר כזה הוא כל כך קטן , שפשוט קשה להאמין שקרה שם משהו פיזי והגיוני, ומכאן מגיעות התהיות שלי. ואגב אמרתי שאני עוד לא מאמינה אלא רק תוהה.

כרמל 1

New member
"מבחינה סטטיסטית הסיכוי לדבר כזה

הוא כל כך קטן" אוקיי. בוא נקח את הלוטו, ואת ההגרלה של ה-50 מליון (כמה כמה כמהה... חמישים מליון... איזו איזו דרמה... 50 מל [אוקיי הבנו]). כל אחד והסיבות שלו להשתתף בהגרלה. בוא נקח את הזוכה המאושר מר שלמה ארצי (שם אקראי וחסוי לחלוטין). שלמה הולך הוא אדם מאמין, שיש לו כובע קטן ומצחיק על הראש. הוא ביום שישי (נגיד) התפתלל ליהוה שיגשים את חלומו - לזכות בלוטו. ביום ראשון, יצא מר שלמה אל תחנת הלוטו בירושלים. מילא כרטיס לפי מספרי המזל שלו, והייתה לו הרגשה מוזרה מאוד לגבי הפעם הזאת, לעומת האחרות. מגיע יום שישי, והוא צופה להנאתו בטלוויזיה, מצפה לתוכנית המכרעת ולרגע האמת בקוצר רוח. מגיעה התוכנית. 30-20-53-14-65-21, אלו המספרים הזוכים. אלו המספרים של שלמה. שלמה צוהל בשמחה ולוחש בשקט, 'תודה יהוה'. .... עכשיו, אם היית שומעת את הסיפור הזה בעיתון, היית מאמינה שהסיבה היא יהוה?

BlackUnicorn

New member
כמה דברים

א. יש שמועה שמסתובבת, ואני לא אתפלא אם היא נכונה - שהלוטו הוא "בלוף" ושהמספרים ידועים מראש, ומוחלטים ע"פ סטטיסטיקה (המחשב בודק שיש רק אחוז מסויים של זוכים..מוציא את המספרים ובהתאם הם משנים את המספרים שבמכונה - כמובן חייבים שיהיה איזשהו זוכה - אחרת אף אחד לא יקנה את הלוטו!) ב. אם אני לא טועה (וצריך לחשב כאן סיכויים) - מדובר על סיכויים נמוכים הרבה יותר משל הלוטו... העניין הוא לא רק האקראיות כמו העובדה שאנחנו לא מצליחים למצוא סיבה לנפילת הצלחת. השילוב של כולם הוא הגורם למחשבות אחרות.

כרמל 1

New member
אוקיי הלוטו דוגמא גרועה אבל אני בטו

ח שהבנת את הנקודה... התכוונתי להראות את הדרך שאת רואה את מה שקרה, בהתאם למה שאת מאמינה או זוכרת. כלומר, כמו שאמרתי, אם אבא שלך לא היה נפטר בתאריך זה, לצלחת ה-Happy Birthday לא הייתה משמעות גדולה כל כך...

BlackUnicorn

New member
בהחלט הבנתי

ואגב - סתם לרקורד - הוא לא נפטר בתאריך זה אלא זה יום ההולדת שלו , הוא נפטר לפני שלושה שבועות. ועוד משהו קטן - שמנו לב, אבל זה באמת כבר בטח עודף פרשנות מוגזמת - שעל הצלחת היו ארבעה ארנבים , כשרק אחד מהם נמצא עם אוכל לידו. הצלחת נשברה באופן כזה, שאותו ארנב היה לבד, והשלושה האחרים היו בחלק השני (באופן מושלם - אף אחד מהארנבים לא נפגע) - ואפשר להגיד שזה מייצג את המשפחה שלנו - אני, אימי ואחי, והארנב הבודד עם האוכל - אבא שלי, שהמחלה שלו הייתה האוכל (הוא היה שמן מאוד, בעל לחץ דם גבוה, סוכרת וכו', מה שגרם לבעיות לב לצערי ולבסוף למותו :/ ). נורא מוזר, ועם זאת מעניין.

כרמל 1

New member
ואת באמת לא חושבת שאת מגזימה עם הקי

שור של כל דבר עם הארנבים? קוראים לזה כאוס, את לא יכולה לצפות מה יקרה אם תיפול צלחת, ומה בצלחת יפול איך מי מה מוו... דרך אגב, זה קצת *cough* מוזר *cough* שאת תוהת אם אבא שלך מסתכל עלייך מלמעלה כאשר את אומרת שאת מבינה את הסיבות שלאחר מוות קרוב למה אנשים פונים לאמונה.. :/

BlackUnicorn

New member
קריאה סלקטיבית אני רואה?

כמו שכתבתי "אבל זה באמת כבר בטח עודף פרשנות מוגזמת "... ז"א שהיה אפשר לפרש את זה גם ככה, אבל זה לא חלק מהתהיות שלי. ולא, לא נראה לי שזה מוזר, לא הבנתי את הסתירה שבשני המשפטים האלה..

למעלה