משהו ירושלמי מאתמול...,

מצב
הנושא נעול.

אלון 58

New member
משהו ירושלמי מאתמול...,

משהו ירושלמי מאתמול...,
כפי שנקלט בעדשת ה-
שלי.

down under

New member
חוצפה של מתכנן/מפקח השלט הזה

הנת"ץ ניתן לשימוש עבור כולם ברוב שעות היממה?
יש תקדימי פסיקות של בתי משפט (וגם ההגיון ואולי אפילו ההגינות) שמחייבים את המלים מ ו-עד להופיע
בשלט.

כלומר צריך להיות כתוב שם: מ-6:00 עד 9:00 או משעה 6:00 עד שעה 9:00.
סתם שתי שעות המקיפות מקף (-) ביניהן הוא בלתי לגיטימי וגם די דבילי.

ברגע שיש את המלים מ ועד אף נהג לא יוכל לטעון שהוא חשב שזה נת"ץ מ-9 בבוקר ועד 6 למחרת.

rac120

New member
אכן כן, מצ"ב פסק הדין מ-7.9.69

יש תקדימי פסיקות של בתי משפט (וגם ההגיון ואולי אפילו ההגינות) שמחייבים את המלים מ ו-עד להופיע
בשלט.

ברגע שיש את המלים מ ועד אף נהג לא יוכל לטעון שהוא חשב שזה נת"ץ מ-9 בבוקר ועד 6 למחרת.
אכן כן, מצ"ב פסק הדין מ-7.9.69

אני לא מבין

בשלט.

אני לא מבין
באותה מידה נהג גם יכל לטעון שהנתצ הוא מיום ה' עד יום א', לא?
אנחנו בישראל, השלט בעברית והקריאה היא מימין לשמאל. גם לגבי הימים וגם לעניין השעות

down under

New member
מספרים נהוג לקרוא דוקא משמאל לימין

אני לא מבין
באותה מידה נהג גם יכל לטעון שהנתצ הוא מיום ה' עד יום א', לא?
אנחנו בישראל, השלט בעברית והקריאה היא מימין לשמאל. גם לגבי הימים וגם לעניין השעות
מספרים נהוג לקרוא דוקא משמאל לימין
ויש כאן שורה של רק מספרים.

האמן לי שיצאו פסקי דין בגלל שלא תמיד זה ברור.
למשל במקרה של הכביש הזה אכן סביר להניח שנהג הגון והגיוני או אפילו "חצי" סביר יבין שהכוונה בין 6 בבוקר ל-9 בבוקר.

אבל, למשל בת"א יש מדרכה אחת, כמעט בכל רחוב, שהחניה היא לדיירי האזור בעלי תו אזורי החל מ-17:00 ועד ל-9:00 בבוקר למחרת.

על מנת שלא יהיו ספקות ושאיש לא יוכל להגיד לא הבנתי או אה בה ציגלה מה, הוחלט שמוסיפים מ ומוסיפים עד.
לא מייקר בכלום את עלות הפקת השלט. רק מונע ספקות ומונע מייקה פוצים עלובים להגיש ערעור על דוח ולזכות מחמת הספק.

אלון 58

New member
עזוב את הכללים הזרים...,

בשלט.

עזוב את הכללים הזרים...,
בשפה העברית שנכתבת מימין לשמאל,09:00-06:00 ההגיון אומר שזה מ-06:00 עד 09:00.

ב-
ובכל פורום אחר אני רושם 06:00 > 09:00,ואני מניח שזה ברור למה כוונתי,כדי שזה יתאים לכתיבה העברית.

down under

New member
לא הבנתי מה כל כך קשה או מסובך

עזוב את הכללים הזרים...,
בשפה העברית שנכתבת מימין לשמאל,09:00-06:00 ההגיון אומר שזה מ-06:00 עד 09:00.

ב-
ובכל פורום אחר אני רושם 06:00 > 09:00,ואני מניח שזה ברור למה כוונתי,כדי שזה יתאים לכתיבה העברית.
לכתוב מ-6:00 עד 9:00?
ואגב, לא רק ההגיון וההגינות מחייבים זאת, כאמור פסיקה של בית משפט עליון (לא בג"ץ למרות שזה אותם שופטים אלא ערכאת ערעור) משלהי שנות ה-60.

אלון 58

New member
אין בעיה...,

לכתוב מ-6:00 עד 9:00?
ואגב, לא רק ההגיון וההגינות מחייבים זאת, כאמור פסיקה של בית משפט עליון (לא בג"ץ למרות שזה אותם שופטים אלא ערכאת ערעור) משלהי שנות ה-60.
אין בעיה...,
עדיף שהכיתוב יהיה כמו מ-06:00 עד 09:00,עם תקוה שהבג"ץ לא יהיה גם נגד זה,כי גם חלק מהחלטות הבג"ץ מסתמכות על תקנות שכבר אבד עליהן הכלח,ובהרבה תחומים.

אלון 58

New member
"סנדויץ' " לפני התחנה המרכזית...,

משהו ירושלמי מאתמול...,
כפי שנקלט בעדשת ה-
שלי.
"סנדויץ' " לפני התחנה המרכזית...,
מכונית פרטית התפרצה לנתיב בין שני אוטובוסים וגרמה לנהג שלנו לבלימת-חרום (אני על קו 486 שהגיע מנוה-זוהר).

מצב
הנושא נעול.
למעלה