משהו יכול לעזור לי?

אבנר.

New member
משהו יכול לעזור לי?

-אני בזמן האחרון מרגיש צמאון אדיר לקדושה, אני זקוק לזה כמו לנשימה -הבעייה היא שלבד אני פשוט לא מסוגל לפתוח ספר, אני לא מצליח כך להתחבר לתוכן הספר, כך שאחרי מספר דקות אני סוגר אותו, אבל בכל זאת אני מרגיש רצון עז להתחבר וללא הצלחה. -כמו כן אני אומר זאת בצער רב אך לצערי אני בזמן האחרון נמשך שלא ברצוני למחשבות טומאה. וזה מגביר אצלי את הצמאון לקדושה שביהדות. -יש למשהו רעיון מה עושים במצב ביש שכזה?! תודה! אבנר.

שיר*14

New member
יש לי רעיון

אני לא יודעת כמה זה יעזור לך אבל אני לפחות נורא מתחברת דרך שמיעת מוסיקה תתחיל לשמוע מוסיקה חסידית ומוסיקה יהודית מתחדשת חוץ מזה שזה אחלה שירים באמת זה ממש עוזר... מקווה שעזרתי לילה טוב!

וונדר.

New member
יש לי רעיון:

למה שלא תלמד עם עוד מישו? או תשתתף בשיעורים עם רב? המצב של לא מסוגלת לפתוח ספר או להתרכז מוכר לי היטב, ואז כל מה שאני עושה זה קובעת עם חברה טובה שלי בספרייה, ויחד אני מתחילות ללמוד- ועם הלימוד באה גם ההתלהבות... (אחרי המעשים נמשכים הלבבות) חוץ מזה ניתן לשמוע שיעורים בערוצי הקודש- ברדיו, ובקשר לרצון להתחבר- ביהדות יש מיליון תחומים- תבחר לך תחום אחד הקרוב ללבך- אליו יהיה לך יותר קל להתחבר- (תנ"ך-פשט, אגדה, משנה, תלמוד......) ותתחיל ממנו.... בכל אופן כמובן שמומלץ לצרף לכל הנ"ל שיחה עם בורא עולם ("התבודדות") ולדבר עם בורא עולם על כל מה שמטריד אותך- והוא כבר ימצא את הדרכים שלו לענות לך זה יעזור לך להתגבר על המחשבות... מקווה שעזרתי ומצפה לגאולה וונדר

מוריסון לאבנר אחי, ../images/Emo24.gif ../images/Emo24.gif ../images/Emo24.gif

שלום לך ,מה שלומך ? אז חשוב שתדע אחי,שאתה לא היחידי ,לכולנו יש את ימי השנאה והאהבה,לכולנו ישנם ימים שבהם ישנה הרגשה עילאית וישנם ימים בהם ההרגשה מבולבלת,אחי,אם תרצה ללמוד איתי אני אשמח,ללמוד מה שתרצה ומתי שתרצה, לילה טוב לך אחי

אבנר היקר שלי....

בס"ד כן כן זאת קשת הפטפטנית...
בקשר למה שאמרת...אני אישית מאד מזדהה עם זה.... אבלאני בטוחה שיש לך מצבי רוח כאלה נכון?<שפתאום נורא בא לך לפתוח תהילים או סידור ופשוט לקיים את "קדושים תהיו"....אז פשוט לפעמים ממציאים לעצמנו את מצב הרוח הזה ומתחברים לבד...זה קשה אבל חייבים להבין שהכל פסיכולוגי... בכל אופן אולי כדאי שתתחיל במה שקרובאליך ומדבר לרגש שלך...אולי בנושא מעניין או במאת במוזיקה-לי אישית זה מאד עוזר.....מאד! בכל אופן הדרך אל האושר נמצאת בלב שלך ולדעתי אתה היחיד שיכול לפתור את הבעיה בלי שום עצה מאף אחד..... בהצלחה! אוהבת מאד בת אל

חוק פעולה ותגובה

זה החוק הפועל עליך אתה רוצה להרגיש את הקדושה - ומנגד מתעורר לו אוטומטית אותו יצר הרע שמגיב, ומנסה להטות אותך ממחשבותיך ע"י הכנסת מחשבות טמאות. זה קורה לא רק לך אלא לכולם, וככל שאדם גדול יותר - יצרו גדול יותר. כך שעליך להתעודד ולהבין שאתה בדרך הנכונה. אם לא היו לך עיכובים - אז היית צריך לדאוג... ולעצות: א) קריאת סיפורי צדיקים - מוסיף המון המון לנשמה, ולא חסרים ספרים בתקופתנו. ב) קריאת תהילים - לא בקבלנות, לא בסיטונאיות: פשוט, פרק אחד, שני פרקים, תוך שימת דגש על ההבנה, ומציאת היופי שבשיריו של דוד המלך ע"ה. ג) חסד - הרבה בחסד, עם הבית, המשפחה, הסובבים אותך - כשתהיה כל כך שקוע במעשי צדקה ומצוות החיוב שבמעשיך יבריח את השלילה שבמחשבותיך. והרבה סיעתא דשמיא בע"ה

ואני אוסיף לדבריך...

דיבור ישיר עם הקדוש בכל מקום והמון מוזיקה יהודית

ואני אוסיף לדבריך...

ואני אוסיף לדבריך...

אבנר היקר!

יש אמרה של ר´ נחמן מברסלב שאני מזכירה לעצמי כל תקופה שאני מרגישה בה כמו שאתה מרגיש עכשו. " עשה כל מאמץ להגברת כיסופיך לאל. מובן שאין די בכך : עליך להוציאם אל הפועל, אך גם אם אינך ראוי להגשים את שאיפותיך יקרים הם הכיסופים מפז עד מאוד. וראויים לשכר. " אני מקווה שתצליח להגשים את שאיפתותיך. אני בטוחה שאתה ראוי לזה. באהבת אחים. אני.

כל ההתחלות קשות......

התורה נקנית ביסורים ! אז תאמץ את עצמך ותמשיך לשבת ליד הספר, בהתחלה זה קשה, אבל כשניפתח , אואוו מה שקורה, זה לא יאומן!!!! בברכת חזק ואמץ, תנו......

למעלה