משהו חצי מעודד

ofra221

New member
רוצה בכפית?

יש כאלו שעדיין טובת החולה עומדת מעל הכל אצלם

פיטרו בן אדם

קולגה שלך, חבל לשמוח לאיד... אני בטוח שהמשפחה של הרופא לא מעודדת בכלל. בסופו של דבר אין שום דבר משמח בסיפור הזה.

ofra221

New member
אין כאן שמחה לאיד

ובסופו של דבר אנשים אחראים על המעשים שלהם. הפיטורין הללו היו נחסכים אם הוא היה מתנהג לחולה שממולו כמו לבת אדם ששוה שלו או לחילופין כמו שהוא היה רוצה שיתנהגו לאמא שלו או לאישתו והדבר המשמח בסיפור הוא שיש אנשים במערכת שבאמת אכפת להם ולא מגבים את הקולגות שלהם או איך שלא תקרא לזה בעיניים עצומות

לא הפריע לי שפיטרו אותו

הפריע לי שזה עושה אנשים פה מבסוטים ואני לא חושב שצריך להיות גיבוי בעיניים עצומות, אבל אני באותו מטבע לא מסכים עם "יש כאלו שעדיין טובת החולה עומדת מעל הכל אצלם ". כנראה שהייתי מבסוט מאוד להיות מטופל של אחד כזה, אבל ממש לא הייתי רוצה לעבוד תחתיו או איתו.

ofra221

New member
חבל שפיספסת את העיניין

ה"שמחה" או יותר נכון העידוד נובע לא מגורל הרופא אלא ממה שעומד מאחורי פיטורין אלו ואגב לא מבינה בדיוק את ההגיון מאחורי המשפט השני שלך. אדם שמתיחס לחולים שלו יפה בדר"כ יתחייס גם לעמיתים למקצוע בצורה יפה והפוך. יש פה עיניין מינימלי של כבוד האדם

אני פשוט קיצוניות, לכל כיוון

אני שונא את טובת החולה מעל הכל בדיוק כמו שאני לא אוהב את הרופא תמיד צודק.

natalysh

New member
בואו לא נהיה תמימים

ההתנהגות אולי הייתה טריגר, אבל מהיכרות עם הפוליטיקה והבירוקרטיה של בתי החולים - ההחלטה לפטר רופא בכיר היא פוליטית ובירוקרטית, אין יותר מדי אצילות נפש ואלטרואיזם. יש המון מקרים שרופאים בכירים ולא בכירים מתנהגים בצורות בלתי הולמות למטופלים (עוד יותר מהמקרה הזה) ולא קורה עם זה כלום, כל עוד יש שקט תעשייתי בבתי החולים. ואני מסכימה שאין שום דבר משמח בסיפור הזה (רופא בכיר מפוטר זה לא שמחה, לא משנה אם אחראי לכך או לא), מקסימום תחושת צדק כלשהיא.

f u z z i e

New member
גם לי זה נשמע כך

לא מפטרים רופא בכיר כל כך מהר- לי זה נשמע כאילו חיפשו סיבה לפטר אותו ותפסו על זה טרמפ. אני מאוד לא אוהבת את איך שהתנהג, אבל המהירות שבה העיפו אותו לדעתי מרמזת על זה שכבר חיפשו אותו ולא חיפשו "צדק" למקרה הספציפי הזה (= מסריח מפוליטיקה). אחרת היו גוררים את זה עוד ועוד כמו מסטיק. אני גם לא ממש מאמינה שנשארו אנשים בעולם (לא במעמדות גבוהים, לפחות) שפועלים בשם צדק אמיתי, אובייקטיבי וכן...

shmulikit21

New member
../images/Emo45.gif

המון פרטים חסרים, נשמע אולי קצת כמו חיסול חשבונות, אין שום טעם לנהל על זה ויכוח כי ממש לא ברור מה קרה שם...

ofra221

New member
לי נראה

פשוט שהאנשים הנכונים הגיעו למקום הנכון (וחסרים כאלו במדינה באופן כללי לאו דווקא במערכת הבריאות) אני יודעת שכשאני אגיע בעז"ה לעמדה בחירה אני לא אסבול התנהגויות כאלו ואתנהג כמו ההנהלה הנ"ל

remember1

New member
האמת שגם אותי זה מעודד בעיקר.

לדעת שהמערכת אכן עושה ביקורת עצמית ומסוגלת גם לפעול כשצריך

OdedIsNotAfraid

New member
בגלל שקוראים לי עודד הרשו לי להשתתף בדיון

מניתוח פסיכופתולוגי פשוט של ההודעות של רובכם הגעתי למסקנה שאני מוטרד לא פחות מכם, אני אציג את עצמי בתור "עודד האופטימי" מצד אחד עומד לפני רופא מצויין שכשל, כשל מתוך מחלקה עמוסה, מתוך תנאים לא תנאים, מתוך מציאות מעוותת, מתוך כשלים שהם לא רק שלו, ש"איבד את זה" לרגע קט, או אפילו ליותר מרגע קט, מצד שני עומד לפני הרופא המצויין ביותר שלמרות כל הקשיים עדיין שומר על מקצועיות לצד ערכים ואמונה ומוסר רפואי אמיתי, בשני התנאים פיטורים שכאלו יהיו עוול, כאשר במקרה השני, לא יהיו פיטורים כאלו כלל, או שאני טועה, כי אין כזה דבר בן אדם מושלם ובטח לא רופא מושלם במדע של שנות המאה הקודמת - כי אנחנו עוד שם וגם נישאר קרוב לשם בעשרות השנים הבאות לפחות וגם לאחר מכן מושלמות אינה תכונה שקיימת בעולם הזה. אני חושב שהעיקר להתרכז פה זה על כרונולוגיה ודרך התנהגות ולא מקרה ספציפי אחד או שניים, אלא על רקורד עשיר בחוסר יחס, זילזול ושחיתות, כל זה מתאפשר גם כתוצאה ממערכת בריאות קורסת ומחלקות מלאות ובאמת מציאות מאוד מאוד מורכבת של רפואה וגם בהעדר פיקוח הולם ומשוב של קליינטים\פציינטים. יחס היא מילה חשובה והיא עצמה מבטלת את המושג "הכל יחסי", כשמדובר ביחס, אין שום יחסיות, או שיש יחס או שאין.

למעלה